Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aşırı Fanlar Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

Aşırı Fanlık Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    565
Başkası yüzünden bi başkasından soğuma olayını nedir ya, başkasına göre düşünce değişimi yaşamak pek hayra alamet değil:p
Olay tam olarak öyle değil. Başta haklı gibi gözüksen'de 1 kelimesi bile haklı değil.

Başkasına göre düşünce sisteminin şekillenmesi çok yanlış bir şey değil zira insanlar birbirilerinden etkilenir. Emin ol sende düşüncelerinin bir çoğunu tek başına elde etmemişsindir oradan buradan bir şeyler duyup gaza geldiğin olmuştur.

Dünya Hükumetinin yalanıyla kahraman olmuş bir karaktere kahraman muamelesi yapan insanlar görünce insan ister istemez karakterden de bir soğuyor.

Tıpkı Justin Bieber fanları gibi.
Tıpkı One Direction fanları gibi.
Tıpkı Arsız Bela fanları gibi.

Son paragrafın ile örnek gösterdiğin fanlardan bir farkın olmadığını gösterdin.Bir de sana boş yere laf anlatmaya çalışmıştım o kadar süre.
Hmph. Hala saldırgan dille yorum yapıyorsun ve hala düşmancıl yaklaşıyorsun. Senin adına çok üzülüyorum.

Olay tam olarak öyle değil. Başta haklı gibi gözüksen'de 1 kelimesi bile haklı değil.

Başkasına göre düşünce sisteminin şekillenmesi çok yanlış bir şey değil zira insanlar birbirilerinden etkilenir. Emin ol sende düşüncelerinin bir çoğunu tek başına elde etmemişsindir oradan buradan bir şeyler duyup gaza geldiğin olmuştur.

Dünya Hükumetinin yalanıyla kahraman olmuş bir karaktere kahraman muamelesi yapan insanlar görünce insan ister istemez karakterden de bir soğuyor.

Tıpkı Justin Bieber fanları gibi.
Tıpkı One Direction fanları gibi.
Tıpkı Arsız Bela fanları gibi.

Ben genel geçer birşey yazdım, sen olayı açmışsın, ben de biraz açayım. Toplumsal yaşamda birbirinden iletişime geçmeden, etkilenmeden yaşamak mümkün değil. Herhangi durumda, olayda vs. o şeyle ilgili düşüncelerimizi o anki etkileşimlerimiz ve eski tecrübelerimiz belirler. Burada da insan faktörü devreye giriyor. Özellikle yakınımızda olan, iletişim halinde olduğunuz kişilerin konuşma, davranış, hal ve hareketlerinden birçok kazanım elde edebiliyoruz. Burada önemli olan o kazanımı elde ederken kullandığınız filtre sistemi nedir, buna bakmak gerekiyor. Etkileşimde olduğumuz bireyin bize aktardığı bilgiyi, düşünceyi; onun gönderdiği şekilde mi alıyoruz yoksa filtre sisteminizden geçirip ayıklama, kesme, biçme, çöpe atma işlemine mi tabi tutuyoruz. İnsanlık tarihinde eğitimler hep bu filtre mekanizmasını şekillendirmek üzere yapılmıştır. Nesillerden nesillere bilgi aktarımı sağlanırken, bilgi gelişimi için de bu bahsettiğim filtre sistemini küçük yaştan itibaren oluşturmak üzerine eğitim görürüz; her ne kadar ülkeden ülkeye değilse de; genel olarak bu şekildedir. Neyse işte; eski çağlardan beri filozof, düşünür, bilgi insanları temelde; karşıdan gelen verinin kabulunda sorun görmezler; nasıl kabul ettiğine bakarlar. Ek bilgi olarak; bugün reklamcılık sektörü bu filtreyi nasıl deleriz üzerine kuruludur. Her neyse diyeceğim o ki; düşüncelerini edinirken direk alırsan uydu akıllı olursun; filtreden geçirerek alırsan özgün düşünceli olursun.
Burada bahsettiğim; başkası yüzünden bi başkasından soğuma ve başkasına göre düşünce değişimi filtresiz insanlar için geçerli; çünkü filtresi olanlar için (konumuz bu olduğu için) birisinden soğuma başka kaynaklardan yararlanıp en son kendi hükmünü koyabildiği için kendi kararıdır. Ayrıca son olarak; burada konuşulan konu, olay, kişiler eğlence kültürü üzerine olduğu için etkilenip soğuma, sevmeme hissine kapılıp, üstüne bunu başlıktaki sebepten ötürü belirtme ihtiyacı duyanlar beşeri konulardaki benzerlerine göre daha ham, birikimsiz, fikir yapısı oturmamış, obsesif, filtresiz insanlardır.

Bunlar direk benim görüşüm olsa da; geçmişten günümüze benzerlerini söyleyen sayısız insan oldu; ağır eleştiri olmuşsa kusura bakmayın. Hep @Jolly Roger 'in suçu, yoksa espirik takılmak varken, bu ciddiyet niye?:ehe: 2. bir cevap gelmeyecek, ona göre iyi araştırıp, yazımdaki hatalardan iyice gömmeye bak:p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık