Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aşırı Fanlar Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

Aşırı Fanlık Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    565
Crocodilenin cidden jozuya karsi koyabilcegini mi dusunuyorsun? Mangaka one piecenin en buyuk power upini vermezse crocoya, kumandan seviyesine gelemez o adam.
Seri benim düşünceme göre ilerlemiyor malesef. Aynı şekilde senin düşüncene göre de ilerlemiyor. Kısacası bizim düşüncelerimiz ''hiç'' oluyor. Fakat karakterin ne seviyede çıkabileceğine ve gücüne Mangaka karar veriyor.

Luffy yenilgisi hariç bu adamın kaybettiği ve diğer karakterlere karşı zor duruma düştüğü sahne yok. Mangaka bile Luffy olayını bir hata olarak gördüğü MF'den belli oluyor. Nasıl yenildiğine girmiyorum bile orası ayrı bir olay. Adamın gerçek muhattapları MF de gösterildi zaten. Bunları ben söylemiyorum mangaka çiziyor. Burada herkes fikrini belirtiyor bazılarına göre ezip geçer bazılarına göre geçemez. Mangaka'ya göre de öyle ki Crocodile'ın karşısında durduğu karakterlere kaybetmeyecek bir adam olduğu belli oluyor.

Sebebine gelecek olursak forumda söylenen bir ''İade-i itibar'' olayı var. Bazı noktalara katılsam da bir o kadar da katılmadığım nokta var. Crocodile'ın karşısına geçtiği kişiler onu öyle hemen yenip geçebilecek kişiler değil. Öyle bir şey olsa bunu Moria'da gördük. Jinbe nasıl onu yenip geçti, tek attı aynısı Crocodile da olurdu. Moria da Luffy'e yenildi ona niye İade i itibar yapılmadı?

Doflamingo üzerinden örnek vermek gerekirse savaş sonunda adam Moria'ya gelip ''zayıfsın'' tarzında söylenişte bulunarak onu aradan çıkarmaya çalışıyor. Aynı Doflamingo Crocodile'a ''ortak olalım mı'' diyor. Daha sonrasında Crocodile Ace'i kurtarıyor peşinden Dof gelip ''Benimle ortak olmayıp WB ile mi oluyorsun? Kıskançıktan çatlayacağım'' diyor.

Mangaka bile karakterleri güçlü şekilde ortaya çıkarma isteğini vurguluyor.

"One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)

Bunu daha önce de açıkladım. Tekrar açıklamaktan sıkıldım ama sizin düşüncenizle gidersek belli bir yaştan sonra seride kimse gelişemiyor veya güçlü olamıyor. Fakat seriye baktığımız da çoğu karakterin zirve yaşı 40'lı yaşlarından sonra oluyor. Bunların içinde Amiraller, Yonkou'lar, Roger, Garp,WB gibi isimlerde var. Süpernovalar'dan bazıları bile böyle.

En kolayından örnek vermek gerekirse Orouge dediğimiz adam 45 yaşında Yeni Dünyaya giriyor. Şuan 47 yaşında ve öğreniyoruz ki kendisi Yonkou komutanı indiriyor. Aynı şekilde Bege'nin yaşı ortada, Brook dediğimiz adam kaç yaşında ama gelişimi durmuyor hiç. Aynı şekilde olası bir Jinbe'nin tayfaya katılması durumunda bu adam hiç gelişmeyecek mi?

Bu düşüncelerinizi değiştirmezseniz seride her şey size saçma gelir.

Dediğim gibi mangada çizilenlere göre benim düşüncem pek önemli değil. Sadece benim düşüncemi değil diğer arkadaşların da ne düşündüğünü sorabilirsin. En kolayından Doflamingo fanı olan @RedTeroR adlı arkadaşın düşüncesini de sorabilirsin bu konuda. O ne düşünüyor acaba. :bilmem:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık