Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Antik Silahlar ve Haoshoku Haki

houshoku hakiylen alakası yok.en net saldırı gücü verilen antik silah,tek atesiyle,bir adayı yeryüzünden siliyor,bir adayı sok dalgası yer yüzünden silmez,ama kuvvetli ve ısı yayarak tepkimeye giren bir baslık silebilir.
Tıpkı film z'de ki dyna kayaları gibi.

@ dragon
Aokiji vs Akainu'dan yeterince haberim var sağol. :rolleyes: Benim kastettiğim iklim değiştirme; Shanks'in luffy'nin posterini gördüğünde bir anda havanın açması, Roger'ın cenazesinde yağmur yağması gibi dövüş haricinde bir anda havanın değişmesi. Bunun dışında Crocodile olsun Aoikiji olsun meyve ''güçlerini kullanarak'' iklimi etki ediyorlar, onda bir problem yok.
Senin teorilerinin de iyi gözüküyor. Ve teori oldukları için tabiki de bir sürü boşlukları var.''zayıf yönler'' teorinin olmazsa olmasıdır.
Haoshoku hakinin ne olduğu Don Jinzao tarafından az çok açıklanacaktır. bu arc sonunda kimin teorisinde haklı olduğunu görürüz
Tıpkı film z'de ki dyna kayaları gibi.
Zaten o kayalara göre bu örneği vermiş

@ dragon
Aokiji vs Akainu'dan yeterince haberim var sağol. :rolleyes: Benim kastettiğim iklim değiştirme; Shanks'in luffy'nin posterini gördüğünde bir anda havanın açması, Roger'ın cenazesinde yağmur yağması gibi dövüş haricinde bir anda havanın değişmesi. Bunun dışında Crocodile olsun Aoikiji olsun meyve ''güçlerini kullanarak'' iklimi etki ediyorlar, onda bir problem yok.
Senin teorilerinin de iyi gözüküyor. Ve teori oldukları için tabiki de bir sürü boşlukları var.''zayıf yönler'' teorinin olmazsa olmasıdır.
Haoshoku hakinin ne olduğu Don Jinzao tarafından az çok açıklanacaktır. bu arc sonunda kimin teorisinde haklı olduğunu görürüz

Zaten o kayalara göre bu örneği vermiş
tamamda kardesim o zaman anlam kayması yaratıyorsun.iklim degiştirme aokiji ve akainunun yaptıgıdır.adamlar var olan iklimi degiştirmiş.yerine yenisini getirmiş.senin bahsettigin sey havayı etkileme.o anlık etki ediyor.ben iklim degiştirme daha üstün oldugu için o resmi koydum. ;)

sonra ben senin teorini falan kötülemeye calısmıyorum.herhalde beni yanlıs anladın :D senin teorine farklı bir bakıs acısı getirdim ekle bunlarıda daha zengin olsun,teori paylasmadaki amac budur zaten.yoksa benim metin belgelerinde duran daha kac tane var.su anki forumda olan konum kadarıda site sıkıntıya girildiginde silindi.

o yüzden olay haklılık veya haksızlık degil.ben kesin verilerle celişen yerleri söyledim.yoksa onlarca teorim tuttu,en az bir sene önceden acıklanmamıs seyler bildim ne verdiler bana madalyonmu ? :D maksat fikir alısverişi yapmak.

son olarak dyna kayaları bavs söyleyene kadar aklımdan gecmedi,çünkü onlar bana o filmlik cephaneymiş gibi geldiler.benim örnegim crocodileın söylevi ve animedeki yansıtmadaki patlama üzerineydi.orada crocodileın kullandıgı kelime disappear.yani yeryüzünden siliyorsun.sok dalgasınıda gördük thriller barkta gemiye,hatta yarı ölü insanlara bir sey yapamadı onuda o yüzden söyledim.

dipnot; wbnin gücü sok dalgası degil deprem,tektonik haraket...yeryüzünü sallamasa sok dalgası ne işe yarar daha kayaları yerinden oynatamaz.gura gura no mi deprem gücü,ikisini bir tutma.yani eger pluton sok falan atıyorsa,wbnin meyve gücü ondan daha üstün demektir,çünkü artı olarak yeri gögü sallayıp,tsunamide yaratabiliyor.

wbnin gücü sok dalgası degil deprem,tektonik haraket...yeryüzünü sallamasa sok dalgası ne işe yarar daha kayaları yerinden oynatamaz.gura gura no mi deprem gücü,ikisini bir tutma.yani eger pluton sok falan atıyorsa,wbnin meyve gücü ondan daha üstün demektir,çünkü artı olarak yeri gögü sallayıp,tsunamide yaratabiliyor.
Wb'nin meyvesinin adı deprem meyvesi, enel'inkinin gürültü meyvesi olması gibi, isimler tam olarak meyveyi ifade etmiyor bazen. Wb meyvesini kullanarak sadece yerde değil havada da çatlaklar açabiliyor. Mesele sadece tektonik değil

Wb'nin meyvesinin adı deprem meyvesi, enel'inkinin gürültü meyvesi olması gibi, isimler tam olarak meyveyi ifade etmiyor bazen. Wb meyvesini kullanarak sadece yerde değil havada da çatlaklar açabiliyor. Mesele sadece tektonik değil
sen yine beni anlamamısın.ben gücünün, görkeminin kaynagını söylüyorum.havada trilyontane sok dalgası ac,ancak dikey yönde hasar verir gördük bunu.sonra sence sok dalgasımı daha korkunc depremin kendisimi,önemli olanı vurguluyorum.wbnin gücü dünyayı yıkabilecek güc, çünkü deprem yaratıyor.yoksa mariejoe mesela 10000 metrede tsunami ona ne yapabilir ? deprem ise tüm kıtayı kökünden sallar.asıl korkunclugu burada.onu kastettim ;)

tam elodinin teorisini beğeniyordum ki dragon geldi yine attı bir teori ortaya benimde aklım yine onun fikirlerine kaydı :D

bence süper olmuş. olabilirliği pek yok ama olsa çok iyi olur bence. antik silahların gücü h. hakinin güçlerinin gelimiş hali olmasını bence çok iyi düşünmüssün

tam elodinin teorisini beğeniyordum ki dragon geldi yine attı bir teori ortaya benimde aklım yine onun fikirlerine kaydı :D
Bunlar muğlak konular net bir şey söylemek çok zor. şu ana kadar H.hakinin birden fazla işlevi olduğu kesinleşti bu yüzden antik silahları onlarla ilişkilendirmek daha mantıklı geldi. Örneğin Poseidon Kenbunshoku hakinin doğuştan gelen zirve noktasıysa h. hakinin neden diğerlerinin iradesini bastırmak için bir gücü var* Sadece gökyüzü ile ilgili olmadığı açık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık