Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Antik Krallık - D. - Kutsal Ejderler

Herkese iyi geceler arkadaşlar , uzun zamandır düşünüyodum ya Oda One Piece'i hayatın başlangıcından , insanın yaratılışından esinlenmişse diye ve kısa da olsa mantıklı güzel bir senaryo ürettim. Fazla uzatmadan düşündüklerimi sizlere aktarayım.

One Piece'in genel ve ana teması gerçek tanrı-şeytan-insan ilişkisinden esinlenilmiş olabilir. Gerçek yaşamımızda kutsal kitabımız kurandan ve diğer kutsal kitaplardan bildiğimiz kadarıyla şeytan meleklerin başıydı sonra Adem A.s ile Havva A.s'a secde etmeyip onları yasak meyveleri yemeleri için kandırıyor. Adem A.s ile Havva A.s meyveyi yiyorlar ve Allah tarafından cezalandırılıp yeryüzüne gönderiliyolar.

Eğer bu One Piece uyarlanırsa şöyle olabilir ;

Yüz yıllar önce Deity ya da Divinity adlı ırk , ülke ya da klan olabilir büyük bir topluluk vardı ve bu topluluk Antik Krallığın yöneticileri aynı zamanda İlahi Ağacın koruyucuları ve gelecekte D. adını alan kişilerdi.

İlahi ağacın dallarında Şeytan meyveleri vardı ve o meyveleri yemek katiyen yasaktı. Yenildiği takdirde tanrı tarafından cezalandırılıp kişinin yüzme yetisi elinden alınıyordu.

Bir gün başka bir gezegenden düşmanlar geldi bu düşmanlar günümüzdeki Kutsal Ejderler olarak bilinen ve tüm dünyayı kontrol eden kişilerdi. Kutsal Ejderler Deity - Divinity'ler ile savaştı ve bu savaşı kazandılar.

Amaçları Kutsal Ağacı ele geçirip büyük güç sahibi olmaktı. Fakat Antik Krallık buna izin vermeyip ağaçtaki tüm meyveleri dünyanın ücra köşelerine dağıttı ve ardından Antik Krallık yenildi ve denizin dibini boyladı [Atlantis temsili].

Kutsal Ejderler kendilerini şeytan meyveleri kullanıcılarından korumak için dünyayı adacıklara böldü ve dünyanın ortasına Red Line adındaki everest tepesi kadar yüksek bir duvar diktiler. Çünkü Kutsal Ejderler şeytan meyvelerinin zayıf noktalarını biliyordu. Yüzememek!

Kendilerini ulaşılabilecek en yüksek tepeye taşıdılar ve dünyayı adacıklar haline bölüp deniz ulaşımını zorunlu hale getirdiler. İleride kendilerine karşı ayaklanabilecek tehditleri azaltmak ve kendilerini ulaşılamayacak hedef haline getirmek için.

J.Bonney ise boş yüzyıldan günümüze kadar yaşayan dünyayı istila eden ve antik krallığa karşı savaşan kutsal ejderlerden birisi. İnsanı gençleştiren bir meyveye sahip ve kendisi uzun süredir yaşıyor. Şuan ki süpernovalara nazaran yaşının epey yüksek olduğuna inanıyorum.

Naruto'daki Tsunade Kinjutsu'sunu kullandığında yaşlanıyor ve güçten düşüyor. Fakat tekrar çakra'sını topladığında gençleşiyor. Bonney'de çakra enerjisi gibi Haki enerjisi ile çalışıyor olabilir ya da yediği yemekleri obur olduğu için değil bu gücü kullanırken harcadığı enerjiyi arttırmak , muhafaza etmek için olabilir.

Akainu'nun neden Bonneyi yakalayıp öldüremediği ve Bonney'in kaçması bu şekilde mantıklı bir hale gelir. Kutsal Ejderi öldüremez. Bonney bir Kutsal Ejder fakat Doflamingo'nun ailesi gibi dandik olan alt tabakadan değil Gorosei'lerden birisiydi büyük ihtimal.

İlahi ağaca gelince iki ihtimal var. Ya İlahi Ağaç Kutsal Ejderlerin elinde Marijoeste tutuluyor ya da Raftelde.

İlk ihtimalden yürürsek eğer şunlar olabilir.
Şeytan meyveleri kişi öldüğü zaman başka bir yerde tekrar çıkmıyor , Doflamingo bize yalan söyledi. Şeytan meyveleri kişi öldükten sonra ilahi ağaçta tekrar ortaya çıkıyor ve Doflamingo bu bilgiyi kullanarak Kutsal Ejderlerden mera mera no mi'yi aldı. Eğer ilahi ağacın marijoeste olduğunu ve şeytan meyvelerinin oradaki ağaçta yetiştiğini dünya duysa ne olurdu? Sırf satmak için bile oraya hırsızlık yapmaya gidenler bile olabilirdi. Yani oraya karşı suç eğilimi artardı.

İkinci ihtimalde ise şöyle olabilir ;

İlahi Ağaç Raftelde ise One Piece İlahi ağaç olabilir ya da ilahi ağaçta yetişen nihai meyve , tüm meyvelerin birleşmiş hali vb. şeyler olabilir.

Antik Krallık yukarıda da dediğim gibi kayıp şehir Atlantisden esinlenilmiş ve denizin dibini boylamış olabilir. Eğer İlahi Ağaç Antik Krallıta yani Raftelde ise batan şehrin üstünde bir işaret görevi görüyor olabilir yani şehir batmış fakat ilahi ağaç o kadar yüksek ki denizin altındaki batık adadan göklere kadar çıkıyor. Ve şeytan meyveleri dalları göklere kadar çıkan bu ağaçtan denizin üstüne düşüyor. Denize düşen şeytan meyvelerini ise dalgalar rastgele sürüklüyor. Ve bu ihtimal baz alındığında ise Doflamingo bize yalan atmamış ve harbiden meyveyi bulmuş olabilir.

All Blue'nin gerçekten var olması ve öyle bir efsanenin olması daha önce tüm adaların tek bir bütün olduğu anlamına geliyor. Buda yukarıda yazdığım desteksiz senaryoyu mantıklı bir hale getiriyor.

Evet arkadaşlar senaryo , teori artık adını siz koyun yazım burada sona eriyor okuyan-okumayan herkese teşekkürler.

Ne ne ne ne Neko Show! Yine çok keyifliydi. Bonney meselesi dışında mantıksız değil gibi. Süpernovaların en yaşlısı olabilir belki ama boş yüzyıldan beri yaşamıyordur ya. Eğer o kadar yılda haki öğrenmemişse yuh yani. 800 yılda oturduğun yerde haki kasarak yarı tanrı olursun la :D

Ne ne ne ne Neko Show! Yine çok keyifliydi. Bonney meselesi dışında mantıksız değil gibi. Süpernovaların en yaşlısı olabilir belki ama boş yüzyıldan beri yaşamıyordur ya. Eğer o kadar yılda haki öğrenmemişse yuh yani. 800 yılda oturduğun yerde haki kasarak yarı tanrı olursun la :D
Hakinin kişi için bir sınırı olup olmadığı kesin değil ki. Belki çalışmak istemiyor, belki kendinden korkuyor. Yani bildiklerinden korkuyor o yüzden korsan olup kaçıyor. Belki gücünü kısıyor. :D Haki bilmediği geçiyor muydu hem bir yerde? Ben hatırlamıyorum.

Bonney'in konuyla alakası yoktu aslında fakat çoğu arkadaşın ya da Op okuyucusununda düşündüğü gibi kutsal morukların bu kadar uzun yaşamalarının tek mantıklı açıklaması o olduğundan böyle birşey uydurdum. Çoğunluk olarak düşünce şu şekilde , Bonney Ace'in sevgilisi , Rogerin kızı , Big Mom'un kızı fakat bu kız geçmişte Antik Krallığa karşı savaşan Kutsal Ejderlerden birisi ise ve pişman Gorosei'yi oynuyorsa çoğu okuyucu şok olmaz mı? Ve bu tamda Oda'nın yapacağı bir iş :D

Buna benzer bir sey youtubede de vardi.
Olabilir neden olmasin.
Eline sağlik.
:sapkali:

Çok uçuk ama keyifliydi aynı zamanda ellerine sağlık. Carrot ile ilgilide teori bekliyorum. Alice harikalar diyarı falan, bir araştır.:D

Katılmadığım yer, Dofy'nin ailesi falan dandik kısımları, bence kutsallar eşit kendi aralarında tabi. Yoksa kendilerini Tanrı göremezlerdi. Zeus ve diğer basit tanrılar dersen bilemem.

2. olarak Bonney neden 1000 sene sonra karşı çıkıyor ya da o kadar senede bu kadarcık mı güçlenebildi. Bence o meyve kullanılabilir ama sürekli kulllanıcı değişiyordur falan, kullanıcın ömründen çalabilir gibi gibi. Bonney bu kadar önemli olsa bir de nova olacak kadar ünlenmeden yakalarlardı.

Güzel yazmışsın işte Bonney'e ne gerek vardı :) Bonney dışında okuması keyifliydi.

En sonda ikinci ihtimal demişsinde o ikinci ihtimalin gerçekleşmesi için Doflamingo'nun raftele eli uzanması gerekir. O yüzden olmamış o kısım bence.

Çok uçuk ama keyifliydi aynı zamanda ellerine sağlık. Carrot ile ilgilide teori bekliyorum. Alice harikalar diyarı falan, bir araştır.:D

Katılmadığım yer, Dofy'nin ailesi falan dandik kısımları, bence kutsallar eşit kendi aralarında tabi. Yoksa kendilerini Tanrı göremezlerdi. Zeus ve diğer basit tanrılar dersen bilemem.

2. olarak Bonney neden 1000 sene sonra karşı çıkıyor ya da o kadar senede bu kadarcık mı güçlenebildi. Bence o meyve kullanılabilir ama sürekli kulllanıcı değişiyordur falan, kullanıcın ömründen çalabilir gibi gibi. Bonney bu kadar önemli olsa bir de nova olacak kadar ünlenmeden yakalarlardı.
Zaten sen konuya bakanlar kısmında görünür görünmez anlamıştım dandik kısmına katılmayacağını :D
Dandikten kastım karıyla kızla içip saraylarında gününü gün eden bir taraflarını büyüten kutsal moruklar değilde dünyayı yöneten Gorosei'den olabilir yani tek kadın Gorosei çıkabilir kendisi. Bonney'in kaç senedir kaçtığını ve kaç yaşında olduğunu bilmiyoruz fakat senaryoya göre uzun süredir kaçıyor ve Gorosei olduğu içinde ödül koymak istememiş olabilirler başına zira kadının meyve gücü gorosei'nin ayakta kalmasını sağlıyor. Tabi bu mantığı da şuan ki kafa ödülü bozmuyor değil.

Zaten yakalamışlar kızı fakat kaçmış ve gene kaçıyor fark ettiysen :D

Güzel yazmışsın işte Bonney'e ne gerek vardı :) Bonney dışında okuması keyifliydi.

En sonda ikinci ihtimal demişsinde o ikinci ihtimalin gerçekleşmesi için Doflamingo'nun raftele eli uzanması gerekir. O yüzden olmamış o kısım bence.
İlahi Ağaç Raftelde ise ve şeytan meyveleri kişi öldükten sonra ilahi ağaçta tekrar yetişiyorsa şöyle olabilir ;

Antik Krallık yukarıda da dediğim gibi kayıp şehir Atlantisden esinlenilmiş ve denizin dibini boylamış olabilir. Eğer İlahi Ağaç Antik Krallıta yani Raftelde ise batan şehrin üstünde bir işaret görevi görüyor olabilir yani şehir batmış fakat ilahi ağaç o kadar yüksek ki denizin altındaki batık adadan göklere kadar çıkıyor. Ve şeytan meyveleri dalları göklere kadar çıkan bu ağaçtan denizin üstüne düşüyor. Denize düşen şeytan meyvelerini ise dalgalar rastgele sürüklüyor. Ve bu ihtimal baz alındığında ise Doflamingo bize yalan atmamış ve harbiden meyveyi bulmuş olabilir.

Zaten sen konuya bakanlar kısmında görünür görünmez anlamıştım dandik kısmına katılmayacağını :D
Dandikten kastım karıyla kızla içip saraylarında gününü gün eden bir taraflarını büyüten kutsal moruklar değilde dünyayı yöneten Gorosei'den olabilir yani tek kadın Gorosei çıkabilir kendisi. Bonney'in kaç senedir kaçtığını ve kaç yaşında olduğunu bilmiyoruz fakat senaryoya göre uzun süredir kaçıyor ve Gorosei olduğu içinde ödül koymak istememiş olabilirler başına zira kadının meyve gücü gorosei'nin ayakta kalmasını sağlıyor. Tabi bu mantığı da şuan ki kafa ödülü bozmuyor değil.

Zaten yakalamışlar kızı fakat kaçmış ve gene kaçıyor fark ettiysen :D
Var Bonney'de bir şey kesin zaten ama ne çıkacak merak ediyorum. Akainu'ya atar yapıp da yaşaması bile şüphe uyandırıyor. İşte kafa ödülü değişik, birisi bunu öldürse tüm plan gider. Gerçi senin hikayeye göre ağaçta çıkar meyve. Ace'yi de kataydın iyiydi.

Kutsallar içinde hiyarşiye yinede sıcak değilim ama hadi kabul edeyim.

Meyvelerin herhangi bir yerde çıkmayıp ağaçta çıkması durumuna gelelim.
1.si ağacın raftelde olmasi imkansiz. Çünkü bu durumda doffy mera meraya ulasamazdi
2.si eger agac mariejoiste olsa ve biri olunce meyve burada belirse hukumet mal mi ki bu meyveleri korsanlardan korumasin ? Bütün meyveleri basarlar denizcilere ayrica ope ope meselesi de bu teoriyi curutuyor. Hayvan gibi onemsedikleri meyveyi neden etrafta biraksinlar. 900 yildir kimsenin ope ope kullanmadigini dusunsek ope openin bilgisini ancak kitabelerden alabilirler. Ama bu da imkansiz gibi bisey. Ayrica teach bütün kivrimlarini ezberledim diyodu. 900 yil oncesinden kalan tek bilgi kaynağı kitabeler olduguna göre kitabelerden teachin meyvelerin seklini ogrendigi gibi bi anlam cikiyor. Bu da oldukca mantiksiz. Ve brook da yemis oldugu meyvenin yomi yomi oldugunu shank luffy yemeden once meyvenin gomu gomu oldugunu biliyordu. Bunlarin yakin zaman öncesinde denenip cizilmis olma ihtimali cok yuksek. Her neyse genel olarak teori hosuma gitti bu ve 1 2 sey dışında beğendim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık