Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime Sohbet-Tartışma

Anime: Dareka no Manazashi, Harmonie, 5 Centimeters Per Second, Hotaru no Haka, Kotonoha no Niwa, Rain Town

Manga: Can't See Can't Hear But Love
Dareka no Manazashi, Rain Town ve 5 Centimeters Per Second'u bitirdim. Diğerlerini de gün içinde bitireceğim;fakat hadi birincisi ve ikincisi kısaydı, üçüncüsü tam bir zaman kaybıydı. O ne saçma bir sondu öyle ya. İzlediğime pişman oldum. İlk kısmından sonra beklentim de artmıştı. Sonra çok bozdu. Puanım sıffır sıffır sıffır. :(

Aynı mangakadan çıkma Natsume Yuujinchou var, ona da bakabilirsin.
Teşekkür ederim. Bir ara bakarım.

Dareka no Manazashi, Rain Town ve 5 Centimeters Per Second'u bitirdim. Diğerlerini de gün içinde bitireceğim;fakat hadi birincisi ve ikincisi kısaydı, üçüncüsü tam bir zaman kaybıydı. O ne saçma bir sondu öyle ya. İzlediğime pişman oldum. İlk kısmından sonra beklentim de artmıştı. Sonra çok bozdu. Puanım sıffır sıffır sıffır. :(

Teşekkür ederim. Bir ara bakarım.
Üçüncüyü bitirmemle bana da bir hüsran gelmişti de, ibreti sonradan aldım. Sana da öyle olma ihtimali var. Benim anladığımı anlatayım sana. :( Hani şu açıdan bak, ilk bölümde birbirlerine ne olursa olsun bağlanmışlardı. Sonra araya mesafeler, insanlar, zaman girdi ve bir şeyler değişti. Yani tam manasıyla diyebiliriz ki "sevgi" yeterli olmadı. Üçüncü bölümde ise gördük ki hayatlarında başka insanlar olsa bile, farklı insanlarla farklı şeyler yaşamış olsalar bile kalplerinden atamamışlar birbirlerini. :/ İkinci bir şanslarının olmayış sebebi de kişiden kişiye değişir. Bir yabancı gibi yan yana geçip gittiler sonuç olarak, hiçbir şey yaşanmamış gibi. Bence bu üzücüydü. :/

"...ama birbirimize binlerce mail göndersek de muhtemelen kalplerimiz birbirine doğru bir santimetre bile yaklaşamayacak."

Üçüncüyü bitirmemle bana da bir hüsran gelmişti de, ibreti sonradan aldım. Sana da öyle olma ihtimali var. Benim anladığımı anlatayım sana. :( Hani şu açıdan bak, ilk bölümde birbirlerine ne olursa olsun bağlanmışlardı. Sonra araya mesafeler, insanlar, zaman girdi ve bir şeyler değişti. Yani tam manasıyla diyebiliriz ki "sevgi" yeterli olmadı. Üçüncü bölümde ise gördük ki hayatlarında başka insanlar olsa bile, farklı insanlarla farklı şeyler yaşamış olsalar bile kalplerinden atamamışlar birbirlerini. :/ İkinci bir şanslarının olmayış sebebi de kişiden kişiye değişir. Bir yabancı gibi yan yana geçip gittiler sonuç olarak, hiçbir şey yaşanmamış gibi. Bence bu üzücüydü. :/

"...ama birbirimize binlerce mail göndersek de muhtemelen kalplerimiz birbirine doğru bir santimetre bile yaklaşamayacak."
Orada bahsettiği ikinci bölümdeki kızdı değil mi? O kız da tam sopalıktı he. :(
Ne olursa olsun daha iyi işlenebilirdi üçüncü kısım. Dalga geçer gibi 'İşte araya zaman girdi de uzaklaştılar.' deyip geçmeseler iyiydi. Bir de kadının parmağında yüzük vardı sonda bilmiyorum dikkat ettin mi.

Orada bahsettiği ikinci bölümdeki kızdı değil mi? O kız da tam sopalıktı he. :(
Ne olursa olsun daha iyi işlenebilirdi üçüncü kısım. Dalga geçer gibi 'İşte araya zaman girdi de uzaklaştılar.' deyip geçmeseler iyiydi. Bir de kadının parmağında yüzük vardı sonda bilmiyorum dikkat ettin mi.
Farkettim evet, sevgilisinin yanına gidiyordu zaten muhtemelen. Dedim ya farklı insanlar varmış zaten hayatlarında diye. :( Dediğin gibi daha iyi olabilirdi ama, yine de sevdim. İlk kısım çok hoştu.

Anime: Dareka no Manazashi, Harmonie, 5 Centimeters Per Second, Hotaru no Haka, Kotonoha no Niwa, Rain Town

Manga: Can't See Can't Hear But Love
Harmonie ve Kotonoha no Niwa'yı da izledim şimdi. Harmonie garipti. İyi desem değil kötü desem değil. Devamı olsa iyi olurmuş böyle çok yarım kalmış. Pek beğenemedim.
Kotonoha no Niwa'yı beğendim ama. Çizimleri aşmış. Konusu ve müzikleri de güzeldi.
Hotaru no Haka'yı izlemiştim zaten. O hem konu olarak yukarıdakilerden farklı.Hem de diğerlerinden açık ara daha iyi. Dramından dolayı önermişsin sanırım. :D

13 bölüm olacağı için tahminen mangada ki bölümlerin bazılarını keserler diyordum. Baya da kesmişler. Hayır neden 13 bölüm yap 20 küsür bölüm. Manga ile oynama bari hiç aklım almıyor. Olaylar bağlantılı olmuş ama bir çok şey damdan düşer gibiydi. Birde mangada çok önemli sahneleri anime de fazla yansıtamamışlar. Marianın odasında ki görüntü. Sonra Allene kendi kılıcının zarar vermesi. 14. Uyanması falan güzel yerlerdi oralar. Noahların bölümleri güzel olmuş. Hemen Alma Karma arc ına girdik. Şimdilik güzel olmuş anime keşke fazla bölüm olarak gelseydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık