Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Amiraller

Bu Karakterler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Dosta güven, düşmana korku veriyorlar.

Kullanılan: 199 76.2%
  • Fazlasıyla abartılıyorlar.

Kullanılan: 62 23.8%

• Kullanılan toplam oy
    261
Ağırlık kattıkları kesinlikle doğru. NW ile beraber aslında seri daha bir sert ve zorlu geçer diye bir izlenim vardı. Ama önce oyuncaklar ülkesi (Dof'un hikayesi ve karakteri biraz kurtarsa da) sonra Hayvanlar Ülkesi (Zou) ve en son Masallar Adası (WCI) derken seri ciddiyetini biraz kaybetti gibi. Özellikle WCI baya yumuşak ve hafif geçmesi (Bigmom Korsan temasi olarak zirvelerden biri) artık korsan tarafının ağırlığını düşürdü bende. Marine ve WG görünce siyaset, askeri meseleler, politika, strateji görüyorum gibi hissediyorum ve heyecanlanıyorum artık. Tabi Wano herşeyi değiştirebilir.
Bu konuda haklısın. Mangaka 2 yıl sonrasını hiç iyi işleyemedi. Ciddiyeti okuyucuya veremedi. Grand Line cennet, Nw cehennem olayı lafta kaldı. Eski çağın korsanları(Rocks) bu konuda iyi bir karttı. O kartı da ya iyi oynayamadı ya da tam olarak açmadı o kısmı. Arc temaları da ciddiyetten uzak olunca denizci ve hükumet tarafı daha ciddi, ağır ve otoriter gözükmeye başladı bana da. Dediğin gibi Wano ve Elbaf'la toparlarsa toparlar. Yoksa korsan tarafı sönük kalacak. Bu arc en az 1 kişi ölmeli ki bu kişi önemli biri olmalı. WCI'daki Pedro gibi saçma sapan biri değil.

Bu seri seinen olacaktı seinen. Bak o zaman nasıl efsane olurdu. Bu bebe ruhi(Oda) içine etti serinin.

Bu konuda haklısın. Mangaka 2 yıl sonrasını hiç iyi işleyemedi. Ciddiyeti okuyucuya veremedi. Grand Line cennet, Nw cehennem olayı lafta kaldı. Eski çağın korsanları(Rocks) bu konuda iyi bir karttı. O kartı da ya iyi oynayamadı ya da tam olarak açmadı o kısmı. Arc temaları da ciddiyetten uzak olunca denizci ve hükumet tarafı daha ciddi, ağır ve otoriter gözükmeye başladı bana da. Dediğin gibi Wano ve Elbaf'la toparlarsa toparlar. Yoksa korsan tarafı sönük kalacak. Bu arc en az 1 kişi ölmeli ki bu kişi önemli biri olmalı. WCI'daki Pedro gibi saçma sapan biri değil.

Bu seri seinen olacaktı seinen. Bak o zaman nasıl efsane olurdu. Bu bebe ruhi(Oda) içine etti serinin.
Bunların üstüne söylenecek söz yok. Ne güzel yazmışsın. O son yazdıkların içimi dağladı. Zaten efsaneler arasına girdi ama en iyi olmanın çizgisinde kaldı. Bu evreni seinen türünde yazsaydı keşke.

Marineford'u tekrar okuyunca Oda'nın bu adamlara ne kadar özendiğini daha iyi anladım. Adam gibi duruşu olan bi bu 3'lü (Aokiji, Kizaru, Akainu) bir de Babalar babası Beyazsakal vardı. Özene bezene yaratmış bunları.

Boş beles gezen ve düşünen Yonkoulardan farkli olarak bu karakterlerin farkli ağırlıkları ve adalet yöntemleri var.Dostlarina daha bir güven veriyorlar.Daha büyük bir ağırlıkları var seride.Ve hepsinin amaçları var.

Yonkoular boş beleş,dunyayi yok edem Hasir Şapkayı kovalayam ya bi etkin olsun

Yanı konulara kısa bir göz gezdirdim serinin zirvelerinin ödülleri açıklanmadan önce tartışılmış bu mesele.

Sengoku ---> 4.850.000.000

Garp --- > 5.500.000.000

Akainu ---> 4.000.000.000

Aokiji ---> 3.600.000.000

Fujitora --->2.900.000.000

Kizaru ---> 3.700.000.000

Abartmış olabilirim ama bu karakterlerin bana yansıttıkları seviye bunlar. Fuji görece olarak biraz daha pasif kalmasi onun ödülünü düşürüyor gözümde. Ama yıkım ve kitlesel ölümlerde sadece meteor ile 1milyari garanti o adamın.

Not : Açıklanabilecek en uç ödüllerde (Dragon haric) açıklandığına ve zirve karakterlerin seviyeleri belli iken konu tekrar sifirlanip açılsa daha güzel olurmuş aslında. Herkesin dusuncesi daha net olurdu artık.

Sengoku biraz daha yüksek Garp biraz daha düşük olabilir

Hepsi en az 4 milyarlik eder Amirallerin ama Fujitora yeni çıktığı için bisey diyemeyiz.Ancak eski biri varsayarsak en yüksek Amiral ödülü onun olur

Ağırlık kattıkları kesinlikle doğru. NW ile beraber aslında seri daha bir sert ve zorlu geçer diye bir izlenim vardı. Ama önce oyuncaklar ülkesi (Dof'un hikayesi ve karakteri biraz kurtarsa da) sonra Hayvanlar Ülkesi (Zou) ve en son Masallar Adası (WCI) derken seri ciddiyetini biraz kaybetti gibi. Özellikle WCI baya yumuşak ve hafif geçmesi (Bigmom Korsan temasi olarak zirvelerden biri) artık korsan tarafının ağırlığını düşürdü bende. Marine ve WG görünce siyaset, askeri meseleler, politika, strateji görüyorum gibi hissediyorum ve heyecanlanıyorum artık. Tabi Wano herşeyi değiştirebilir.

Aslında ben biraz daha politika ve askeri strateji bekliyordum hele ki Yüksek Subaylar bi savas konseyi falan kuracak orada tartışacaklar ama Oda o isi oraya götürmüyor ve bence hata yapıyor.Sadece güçle Rütbe atlanmaz ki.

Hoş MF de biraz taktik gördük ama Sengoku'dan.Yeterince güzeldi ancak simdi ayni seyi Yeni Genseiden bekliyoruz

En az 1 değil 6 7 kişi ölmeli iş Yonkou işine döndü olaylar daha da ciddilesmeli artik.Mamadan kacarken bile Pedro öldü.Bu sefer baya fazla ve sert kayıplar gerek mümkünse tayfadan en az 1 kiside.Aksi halde Fairy Taile dönecek ve ciddiyetini tamamen kaybedecek

En az 1 değil 6 7 kişi ölmeli iş Yonkou işine döndü olaylar daha da ciddilesmeli artik.Mamadan kacarken bile Pedro öldü.Bu sefer baya fazla ve sert kayıplar gerek mümkünse tayfadan en az 1 kiside.Aksi halde Fairy Taile dönecek ve ciddiyetini tamamen kaybedecek
Ben olsam Jinbei'yi öldürürdüm. Elbaf'ta da Usopp'un fişini çekerdim. Ama hayallerin ölmesi daha önemli tabi bu seride :artiz:

Marineford 'da beyazsakalın deprem şokunun platformu kırıp geçmesini önlerken elleri ile haki bariyeri oluşturdukları sahne efsanedir.
The Three Admirals!!
Amiraller bu serinin babasıdır babası.

Öyle Sertaç Ortaçın müziğin babası olduğu gibi bir baba değil tabi.

Marineford 'da beyazsakalın deprem şokunun platformu kırıp geçmesini önlerken elleri ile haki bariyeri oluşturdukları sahne efsanedir.
The Three Admirals!!
Amiraller bu serinin babasıdır babası.

Öyle Sertaç Ortaçın müziğin babası olduğu gibi bir baba değil tabi.
Umursamaz, Hedef Gösteren, Çözüm Odaklı. Kişilikleri o zamandan gösterilmiş şimdi dikkat ettim de.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık