Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

Labsente

Niye Teach adam kaybetsin ?
Diyor ki kahretsin henüz buna hazır değilim kaçın deyip topukluyor .

Peki 2 meyve yemiş Teach tayfasına siz kaçın ben Akainu ile ilgilenirim dese tayfası anca beraber kanca beraber diyecek mi ? Hele o tayfa ?

Teach açıkça gücünün o an yetmeyeceğini anlayıp kaçtı .

Marco ve diğer tümenler karşısına tek çıkan Akainu aynı şekilde tek BB korsanlarının adasına gidiyorsa demek ki var birşeyler .
Tayfa tayfadır. Shiliew katıldığında ne diyor uzun zamandır senin gibi bir adam bekliyordum. Tüm tayfalar kaptanlarına bir şekilde sadık Don Krieg de gördük bunu.

Sakazuki haki bakımından master. BB tayfasında o zaman Shiliew dışında haki kullanmayı bilen olduğunu sanmıyorum. Yani meyve gücünü haklasa bile haki bakımından yetersiz kalacaktı. Kendisi buna dayansa bile tayfasından bir çok kişiyi kaybederdi ama bu kesin mağlubiyet diyemezsin.

MF saçmalığın daniskasıdır. Yıllarca en güçlü yonkou'nun yanında savaşan Marco savaşın ortasında dikkati dağılıp kelepçe takılacak, bir başkası amiralle kapışırken sağa sola bakıp kolunu kaybedecek. Hakinin sadece ismini bildiğimiz zamanlardı o zamanlar. WB tayfası bilerek hiç edildi. Bir BM'nin sağ koluna bakıyoruz adam geleceği görüyor, Kaido'nun adamlarından Jack'e bakıyoruz adam üst üste iki şamar yiyor bana mısın demiyor. Beckman desen sadece sözleri ile amiral durdurabiliyor gücünü ve yeteneklerini henüz görmedik. Bir yandan dünyanın en güçlü tayfası olarak anılan WB tayfasına bakıyoruz sadece hakinin adını biliyorlar. 2. Kaptan haki nedir bilmiyor falan. Şu andaki bilgiler ışında MF tekrar çizilseydi ve handikaplar ortadan kalksaydı sanıyor musun ki o amiraller yaşayabilirdi.

Tayfa tayfadır. Shiliew katıldığında ne diyor uzun zamandır senin gibi bir adam bekliyordum. Tüm tayfalar kaptanlarına bir şekilde sadık Don Krieg de gördük bunu.

Sakazuki haki bakımından master. BB tayfasında o zaman Shiliew dışında haki kullanmayı bilen olduğunu sanmıyorum. Yani meyve gücünü haklasa bile haki bakımından yetersiz kalacaktı. Kendisi buna dayansa bile tayfasından bir çok kişiyi kaybederdi ama bu kesin mağlubiyet diyemezsin.

MF saçmalığın daniskasıdır. Yıllarca en güçlü yonkou'nun yanında savaşan Marco savaşın ortasında dikkati dağılıp kelepçe takılacak, bir başkası amiralle kapışırken sağa sola bakıp kolunu kaybedecek. Hakinin sadece ismini bildiğimiz zamanlardı o zamanlar. WB tayfası bilerek hiç edildi. Bir BM'nin sağ koluna bakıyoruz adam geleceği görüyor, Kaido'nun adamlarından Jack'e bakıyoruz adam üst üste iki şamar yiyor bana mısın demiyor. Beckman desen sadece sözleri ile amiral durdurabiliyor gücünü ve yeteneklerini henüz görmedik. Bir yandan dünyanın en güçlü tayfası olarak anılan WB tayfasına bakıyoruz sadece hakinin adını biliyorlar. 2. Kaptan haki nedir bilmiyor falan. Şu andaki bilgiler ışında MF tekrar çizilseydi ve handikaplar ortadan kalksaydı sanıyor musun ki o amiraller yaşayabilirdi.
Niye olaya tek taraflı bakıyorsun ?
Amiraller sadece MF’den mi ibaret?
İşlenmediyse hepsi işlenmedi, sitede öyle bir bakış açısı var ki sanki tüm karakterler çeyreğini amiraller herşeyini gösterdi gibi .

Gördük ki Aokiji ve Akainu bir adanın iklimini değiştirecek şiddetle savaşabiliyor hem de 10 gün boyunca .

Bence Amiraller için erken davranılıyor . Özellikle Akainu gibi bir adam İçin.

Adam sadece MF’de gösterdikleri ile bile neler neler yaptı . MF herkese saçma gelen bir arc olmasına rağmen

Labsente

Niye olaya tek taraflı bakıyorsun ?
Amiraller sadece MF’den mi ibaret?
İşlenmediyse hepsi işlenmedi, sitede öyle bir bakış açısı var ki sanki tüm karakterler çeyreğini amiraller herşeyini gösterdi gibi .

Gördük ki Aokiji ve Akainu bir adanın iklimini değiştirecek şiddetle savaşabiliyor hem de 10 gün boyunca .

Bence Amiraller için erken davranılıyor . Özellikle Akainu gibi bir adam İçin.
Sakazuki'nin seviyesi diğer amirallere göre yüksek bu kabulüm. Ben amiralleri küçük görmüyorum. Fuji baba amirallerin güçlerini gösterdi. Benim sıkıntım MF'den sonra sağ ve sol kolların fazla küçümsenmesi ki bunun en mantıklı sebebi MF'de Ace, Marco, Jozu gibilerin yaptıklarıdır.

0 10 gün olayları da saçma Ace ve Jinbei içinde öyle bir zamanlama vardı. 5 gün muhabbeti geçmişti bir de Ace bayağı bir hırpalanmıştı ama buna rağmen ayağa kalkıp dövüşmüştü. Bir de Karasakal karşısında ki Ace bakıyoruz 1-2 saat dayanamadı. Amiraller güçlüler evet ama yonkou seviyesinde değiller. Bu yüzden sağ kolların çok net bir şansı var.

Sakazuki'nin seviyesi diğer amirallere göre yüksek bu kabulüm. Ben amiralleri küçük görmüyorum. Fuji baba amirallerin güçlerini gösterdi. Benim sıkıntım MF'den sonra sağ ve sol kolların fazla küçümsenmesi ki bunun en mantıklı sebebi MF'de Ace, Marco, Jozu gibilerin yaptıklarıdır.

0 10 gün olayları da saçma Ace ve Jinbei içinde öyle bir zamanlama vardı. 5 gün muhabbeti geçmişti bir de Ace bayağı bir hırpalanmıştı ama buna rağmen ayağa kalkıp dövüşmüştü. Bir de Karasakal karşısında ki Ace bakıyoruz 1-2 saat dayanamadı. Amiraller güçlüler evet ama yonkou seviyesinde değiller. Bu yüzden sağ kolların çok net bir şansı var.
Sağ kollar ile Yonkou arasında bayağı fark var ama onu kaçırıyorsun gözden

Katakuri neyi var neyi yok vurup Luffy’i deviremiyorken Kaido tek vuruşta bayıltıyor . Bigmom Kata için şakın beni koruma cüretini gösterme deyip aralarındaki farkı belirtiyor .

Bence sağ kolları fazla büyütüyorsunuz . Tamam güçlü korsanlar ama ne Amiral ne de Yonkou karşısında yeterli değiller . Chinjao ve Luffy korsankral olmak İçin iki gücü de aşmak gerektiğini belirtti ( Amiraller ve Yonkou )
Hatta Chinjao direk söyledi.

Labsente

Sağ kollar ile Yonkou arasında bayağı fark var ama onu kaçırıyorsun gözden

Katakuri neyi var neyi yok vurup Luffy’i deviremiyorken Kaido tek vuruşta bayıltıyor . Bigmom Kata için şakın beni koruma cüretini gösterme deyip aralarındaki farkı belirtiyor .

Bence sağ kolları fazla büyütüyorsunuz . Tamam güçlü korsanlar ama ne Amiral ne de Yonkou karşısında yeterli değiller . Chinjao ve Luffy korsankral olmak İçin iki gücü de aşmak gerektiğini belirtti ( Amiraller ve Yonkou )
Hatta Chinjao direk söyledi.
Evet biliyorum. Ama bu fark Amiraller ile arasında olanlar kadar değildir. Yoksa açlık krizindeyken Kata, BM'yi durdurmayı denerdi ama denemedi ama Jack, Doflamingo'yu almak için amiraller durdurmayı denedi. Yonkou'lar 10 gücündeyse, amiraller 8, Sağ kollar 7 gücündedir. Yani MF gibi sağa sola bakıp dayak yemezler veya Sakazuki karşısında 10-15 kumandan işe yaramamazlık yapmazlar.

Her yonko'nun sağ kolu farklı seviyede bence.Şuana kadar marco ve katakuri'nin güçlerini gördük.Geleceği gören bi adam var ve b.hakisi inanılmaz güçlü.Luffy'nin g4 saldırılarına çok iyi dayandı. Marco mf'de sadece kizaru ile 1vs1 savaştı,çizik bile atamadı.Aralarında bariz fark var.Luffy bile geleceği görme yeteneğine ulaştıktan sonra katakuri ile kafa kafaya savaştı.Buna rağmen katakuri kendisi savaşı bıraktı.
Aynı şekilde yonko'lar arasında da seviye farkı var.Big mom ve luffy hakilerini çarpıştırdılar hiçbirşey olmadı.Kaido bi tane patlattı luffy pert.Amiraller arasında da seviye farkı var.Bunu meyve güçlerinden rahat bi şekilde anlayabiliriz.
Kendi aralarında zaten seviye farkı var.Amiral seviyesi,yonko seviyesi,sağ kol seviyesi eee nerde?Mesela luffy vs marco olsa luffy rahat alır derim ben.Ama katakuri karşısında nasıl zorlandığını gördük.Luffy sağ kol seviyesinde oluyormu olmuyormu.Hangisine göre değerlendireceğiz.
Daha amirallerde görmediğimiz biri daha var,shanks'ın gücünü görmedik dolayısıyla sağ kol beckman'ı da görmedik.Seviyeyi nasıl belirleyecez.Marco'yu mf'de amirallerle kapışabilecek seviyede olduğunu gördük,daha sonra katakuri çıktı geleceği gören adam dedik.Git gide seviye dahada yukarı çıkıyor.

Sakazuki'yi görünce kaçmasının sebebi savaşı kaybedeceğinden dolayı değil adam kaybedeceğinden dolayıdır. Shanks MF gelince de bu yüzden geri çekilmiştir. BB'nin hedefi One Piece ama onu tek başına ele geçiremeyeceğini biliyor bu yüzden tayfa ve meyve topluyor. Daha girişiminin ilk ayağında sakazuki gibi bir düşmanla karşılaşsa güçten düşer ve diğer potansiyel düşmanlarına açık hedef olurdu bu yüzden mertlik değil doğru olanı yaptı.

BM-Kaido ile birleşmesine Borsalino meselesi ise bire bir savaş için değil olayların gidişatını değerlendirmek içindir. Yoksa Borsalino dediğin adam çökmüş Kara Kral ve daha haki kullanmayı bilmeyen supernovaları bile öldürmedi ki bir yerden sonra ciddi saldırmıştı. MF arcta Borsalino'nun saldırını Marco sıfır hasarla atlatmış ve Borsalino'ya gereken karşılığı vermişti. Yonkou'yu sağ ve sol kolları çok küçümsüyorsunuz. Bir Kaido'nun sarhoşken 1.500m'lik supernovaya yaptığına bak bir de Borsalino çömez olan 100-300m arası supernovalara neler yaptığına bak.

Bunu daha öncede anlatmıştım. Shanks ve Toplantısında iki tane yonkou'nun yakınlaşacağını düşünen Marine, Shanks'ı engellemeye çalışmış ama başaramamıştı. Yine Shanks, Wb toplantısında ikisi aynı amaçta olsa da izledikleri yol farklıydı ve bunun için savaşmaya hazırlıklıydılar. Yani güç dengesine tüm yonkou=Amiraller diyemezsin. Çünkü tüm yonkouları aynı amaç uğruna yan yana görmedik. Ama tüm Denizcileri(Filo Amirali, Amiraller, Denizci Kahramını Garp, shichibukai) ne oldu. Ölmek üzere olan adam akıllı haki kullanamayan bir yonkou neredeyse denizcilerin içinden geçecekti.

One Piece denizlerinde bir denge var. Ama bu Marine vs Yonkou'lar şeklinde değil. Marine vs Big Mom vs Kaido vs Shanks vs BB şeklinde. Sırf öldürülmek için çizilmiş bir yonkou'ya bakarak amiraller şöyle böyle diyemezsin.

Hee ama Dünya hükümetinin tüm kurumlarını işin içine katarsak aynı anda 2-3 yonkou'yu indirebilirler gibi geliyor. CP tüm gücünü görmedik daha bunun yanında gorosei ve Im'de meçhul onların gücünü net olarak gördük mü o zaman bir şeyler söyleyebiliriz.
Yani sen diyorsun ki 2 meyve yemiş korkmadan beyazsakalın karsısına cıkmıs bb akainuyu gorunce adam kaybedeceğinden dolayı :D eee bb ve tüm tayfası ordayken 1 tek akainu gelıyor ve yine de adam kaybetme korkusuna kacıyorsa yine aynı şey dediğime geliyor akainu 2 meyveli bb yi alır yonkou bb yi ki orda bildiğin topuk topuk bunla ugrassamayız diyip kacıyor tüm tayfası . bm kaido birleşmesin de nerden bılıyorsun ki gidişatını değerlendirmek içindir diyebiliyorsun ? bildiğin adam orda resmen 2 yonkou birleşicek ben gidimmi sakazuki diyor değerlendirme felan değil adam bildiğin müdahele etmek için gidiyor . borsalino çöp demişsin :D çökmüş kara kral korsanlar kralının sağ kolu normal bir sağ koldan misli güçte ve itibarından dolayı orda kaybettirmiyor hatta adam akıllı savaşı bıle gostermıyor . " haki kullanmayı bilmeyen supernovaları bile öldürmedi ki bir yerden sonra ciddi saldırmıştı. " demişsin de adam tüm süpernovalara tek attı ya :D nerde ciddileşti bildiğin makara yapıyor gitti x drake'e vole apooya rövaşata çekti nerde ciddi saldırdı merak ettim :D " MF arcta Borsalino'nun saldırını Marco sıfır hasarla atlatmış ve Borsalino'ya gereken karşılığı vermişti. " demişsin zaten ama marconun meyve özelliği bu hasar almamak aldığı hasarı hemen iyileştirmek karşılık verdi ne oldu hiç bir şey . " Bir Kaido'nun sarhoşken 1.500m'lik supernovaya yaptığına bak bir de Borsalino çömez olan 100-300m arası supernovalara neler yaptığına bak. " demişsin fakat şu var luffy'in ödülü şişirilmiş bir ödül yaptıklarını abartarak vs vs ama anlamadıgım kizaru ne yaptıda çömez olan süpernovalar üstün gibi görüyorsun adam bariz geldi adaya tık tık tık hiç sallamadan makara yapa yapa süpernovaların içinden tek ata ata geçti :D " Shanks'ı engellemeye çalışmış ama başaramamıştı. " amiraller yok orda denizci kuvvetleri engellemeye calısıyor her hangi bir amiral müdahele etmiyor . " Yani güç dengesine tüm yonkou=Amiraller diyemezsin. Çünkü tüm yonkouları aynı amaç uğruna yan yana görmedik. " ben diyorum ki 1vs1 de yonkouların ve amirallerin alma oranı eşittir

Bende Yonkoular amiralleri patates eder diyorum :hıh: Mesela Akainu işte çok güçlüdür WB ye neler yaptı etti falan filan denildi yine de WB ye yenildi Akainu vs Kaido olursa Akainu alır diye düşünenler bile oldu. Ben BM ve Kaido'yu gördükten sonra ne Akainu ne de diğer amiraller denk değiller
Kaido ile bire bir Vs de zaten şansları yok çünkü Kaido ölmüyor ama amiraller ölümlü nasıl Kaido ile aynı kulvarda olsunlar ki BM'ı gördük keza aynı şekilde canavar gibi BB çift meyve ve sağlam meyve kullanıcısı onunda yeteneği ve gücü baya artmıştır. Shanks sırra kalem ne desek yanlış olur ama hatıra sayılı bir gücü var ki ismi bile duyulduğunda akan sular duruyor :alkis: kısacası Yonkoular > Amiraller

Bende Yonkoular amiralleri patates eder diyorum :hıh: Mesela Akainu işte çok güçlüdür WB ye neler yaptı etti falan filan denildi yine de WB ye yenildi Akainu vs Kaido olursa Akainu alır diye düşünenler bile oldu. Ben BM ve Kaido'yu gördükten sonra ne Akainu ne de diğer amiraller denk değiller
Kaido ile bire bir Vs de zaten şansları yok çünkü Kaido ölmüyor ama amiraller ölümlü nasıl Kaido ile aynı kulvarda olsunlar ki BM'ı gördük keza aynı şekilde canavar gibi BB çift meyve ve sağlam meyve kullanıcısı onunda yeteneği ve gücü baya artmıştır. Shanks sırra kalem ne desek yanlış olur ama hatıra sayılı bir gücü var ki ismi bile duyulduğunda akan sular duruyor :alkis: kısacası Yonkoular > Amiraller
Fakat şu var hocam wb akainu vs baz alınamaz aldık diyelim dünyanın en güçlü adamının bire bir vurduğu darbelerden sağ salim ayağa kalkmıi bir akainu var dayanıklılık üst düzey sence kaido wb den daha guclumudur ? ve o kadar güclü saldırı yapabılır mı ? Bm veya Kaido hakkın da hiç bir şey görmedik sadece luffy'ye karşı hamleleri oldu peki yonkou vs yonkou da nasıllar acaba luffy'yi yenmek basit ama şu var aokiji vs akainu 10 gün sürdü acaba akainu vs bm 10 gün kapısabılır mı peki kapıssa aclık krizi ne olacak ? kaido ile vs muhabbetleri kaido ölümsüz olabilir ama yenilmiyor değil yenilmişliği var kime ne zaman nerede belli değil ama yenilmiş acaba şu an ki amirallere karşı ne olur bilinmez . bb akainuyu görünce tüm tayfası varken topuk topuk kaçan bir eleman :D shanks konusun da bir şey diyemiyorum çünkü bana göre meyvesiz karakterler daha ağır basıyor gibi örnek garp veya roger haki masterlık yapmışlar ama ben yine diyorum 1 yonkou ile 1 amiral eşittir yarı yarıyadır bir birlerini alma şansları öyle bariz açık ara bi üstünlük olması imkansız şahsi görüşüm .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık