Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

Denge politikası gütmesi mi? İstediği zaman ortadan kaldırabilecekken neden uğraşıyor? Şöyle sorayım. Sadece buna cevap vermen yeterli. Dünya Hükümeti istediği anda Yonkou oluşumunu ortadan kaldırabilir mi kaldıramaz mı?
Kaldıramaz.Denizciler birer birer hepsini indirebilir ama bir tane indimi diğer 3 tane boş duracak kadar salak değil.

Bunu bende biliyorum bu sayıyı, ama burada 4'ü olmadan bulamazsın yazmıyor, 4 ünü bulunca merkezde diyor yani yerini direkt bileceksin. Bu olmadan da bulabilirsin sorduğum soru da bu idi zaten. Belki bulması çok zor olacak ama imkansız demiyor olur da imkansız olduğu açıklanırsa tamam ama şuan öyle bir durum söz konusu değil.Hükümet senin yazdığım gibi kendi garantiye falan almış değil. Özetle senin bu muhabbette dahil olup argüman olarak sunduğun şeyin bir dayanağı yok.
Valla kardeş 4 tanesi olunca rota ortaya çıkıyor diyor adam.Bulunup bulunamayacağını istediğin gibi düşünebilirsin.Bunu kanıt olarak kabul etmiyorsun ama yonkou amiral alırı rahat rahat söyleyebiliyorsun.İlginç yani.

Dediğini gördük mu peki ?

Bunun Zoro'yla bağlantısı ve alakası ne ? Sen herkesi Luffy gibi vasıfsız, sözünü çiğneyen yalançının teki mi sandın ? :artiz::hıh:
Tamam aslında doğru anlamışın,ben yanlış anlamışım ama ordan bir sonuca varılmaz bana göre,fujinin rahat tavırları buna itti,sağ kolun nasıl madara ettiğini gördük luffyi,sence Fuji daha beterini yapmazmıydı?tabiki yapardı ama yapmadı,yapmak istemedi onun da bu rahat tavrından luffy ve Zoro rahat takıldı yoksa zoro sıra bende demeden tayfayla hepsi paket olurdu

Asıl konu buydu zaten. Hükümet lütfettiği için NW'ye hükmetmiyor bu adamlar. Yoksa hükümetin de işine geliyor denge olması, o ayrı konu.
Benim dediğim bu adâmlarda bir tane poneglif varsa dalmalarına gerek olmadığı.800 yıldır ayakta olan hükümet bir 50 yıl bunlar ölsün diye de bekler zaten.Amaçları kaos değil ne alırsak kardır mantığı.

Wb ile aka ilk yumruk çakıştığında bile o yumruklar eşit çizildi,amirallerin meyve çok sıkıntılı,wb deki meyve en güçlü paramecia değilmi?ona rağmen aka karşılık verebiliyordu ,ahım şahım fark olması benim için imkansız,düşüncelerim değişmez demiyorum tabikide,ilerledikçe göreceğiz

Tamam aslında doğru anlamışın,ben yanlış anlamışım ama ordan bir sonuca varılmaz bana göre,fujinin rahat tavırları buna itti,sağ kolun nasıl madara ettiğini gördük luffyi,sence Fuji daha beterini yapmazmıydı?tabiki yapardı ama yapmadı,yapmak istemedi onun da bu rahat tavrından luffy ve Zoro rahat takıldı yoksa zoro sıra bende demeden tayfayla hepsi paket olurdu
Fuji tabi ki tayfadaki herkesi yener lakin demek istediğim şu:

Fuji'nin rahat bir tavır takınması konuyla pek ilgili değil. Çünkü Zoro bunu bir amirale diyebiliyorken amiralin neler yapabileceğini de biliyor. Zira aynı arc içerisinde Fuji'yle bire bir olarak karşılaştı. Ama Zoro bunu X bir yonkouya diyemez. Zoro X bir yonkouyu attığı o slashla da sürükleyemez :)

Fuji tabi ki tayfadaki herkesi yener lakin demek istediğim şu:

Fuji'nin rahat bir tavır takınması konuyla pek ilgili değil. Çünkü Zoro bunu bir amirale diyebiliyorken amiralin neler yapabileceğini de biliyor. Zira aynı arc içerisinde Fuji'yle bire bir olarak karşılaştı. Ama Zoro bunu X bir yonkouya diyemez. Zoro X bir yonkouyu attığı o slashla da sürükleyemez :)
Slashın sürükleyemeceğine katılırım,genede ölçü olarak kullanamam çünkü fiziksel güçle alakalı birazda,kıstas yaparkende sadece fiziksel gücü almıyoruz haliyle,biraz o konuda ikna oldum yonkouya öyle demez,bende önceki mesajlarımda söyledim yonkou>amiral ama yonkou 10 ise amiral 9 bilemedin en aşağı 8.5 derim,bir üsteki mesajıma ne diyorsun?wb gibi azılı adamın en güçlü meyvesi var ve bu yumruğa aka başlarda karşılık verdi eşit çizildiler,amirallerin meyveleri çok iyi o yüzden çok fark Yok diye düşünüyorum bende,handikap olaylarına gireceksek gene başlarda o kadar bitmiş halde değildi Akayla ilk karşılaşmalarında

Slashın sürükleyemeceğine katılırım,genede ölçü olarak kullanamam çünkü fiziksel güçle alakalı birazda,kıstas yaparkende sadece fiziksel gücü almıyoruz haliyle,biraz o konuda ikna oldum yonkouya öyle demez,bende önceki mesajlarımda söyledim yonkou>amiral ama yonkou 10 ise amiral 9 bilemedin en aşağı 8.5 derim,bir üsteki mesajıma ne diyorsun?wb gibi azılı adamın en güçlü meyvesi var ve bu yumruğa aka başlarda karşılık verdi eşit çizildiler,amirallerin meyveleri çok iyi o yüzden çok fark Yok diye düşünüyorum bende,handikap olaylarına gireceksek gene başlarda o kadar bitmiş halde değildi Akayla ilk karşılaşmalarında
Ben de sadece bir güç unsurundan yola çıkarak güç belirlemenin sağlıklı olmayacağını düşünüyorum. Enies Lobby buna en güzel örnektir.. Bu konuda hemfikir isek sadece meyvelerin baz alınarak sağlıklı değerlendirmeler yapılmayacağı konusunda da hemfikir olmalıyız. Aka'nın meyve serideki en iyi 5 logiadan biri. Lakin douriki ve haki seviyeleri göz önüne alındığında amiral yonkou arası seviye yine açılıyor. Dikkat ettiysen yonkoularda hep bir fiziksel güç şovu ya da on gösterimi yapılıyor mangaka tarafından. Lakin amirallerde bu neredeyse hiç yok diyeceğimiz kadar az. Örnek vermek gerekirse..

Beyazsakal'ın çarklı gemiyi onlarca handikapı olmasına rağmen zorlanmadan durdurması.

Linlin'in daha çocuk yaşta devlerin gücünü aşabilmesi. Salt fiziksel güç ile yüzlerce metre etkisi süren slashlar atabilmesi

Kaido'nun sıradan bir kol savurması ile yüzlerce metre adam uçurması

Shanks'ın tek kolu olmasına rağmen Beyazsakal ile aynı oranda güç ortaya koyabilmesi

Bunun gibi ileride sayısı artacak birçok örnek fiziksel güç konusunda yonkouların amirallerden daha iyi bir seviyede olduğunu gösteriyor.

Haki konusunda elde Shanks gibi bir örnek var ve Shanks'ın dengi olan bu adamlar da aşağı yukarı Shanks'a yakın seviyelerde haki kullanabiliyor diyebiliriz. Yonkouların hemen hepsinde kral haki olması da önemli detaylardan biri. Amirallerin hiçbirinde bu özellik yok şimdilik.

Meyveler ise tehlike, bitiricilik, vuruş gücü ve işlevsellik olarak birçok alanda değerlendirmeye açık.

Lakin totale vurulduğunda amirallerin net bir üstünlüğü var bana göre. Bu ilerleyen zamanlarda daha net görülecektir. Kısa da olsa bir Kaido şovu görürüz illa ki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık