Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

Biz amiral vs yonkou karşılaşmasını bir mf arcında gördük,onda da dünyanın en güçlü adamı vardı,hadi aldığı handikaplarla en güçlü olmasın yonkou olsun,bu adam ne kizaruyla,ne de aokiji ile karşılaşınca hasar verebildi,hatta kizaru hasar verdi,aokiji de logia savunması yapıp hasar verecekti jozu girdi araya,akaiunuya dönelim,adamlar en başta yumruk yokuşturken eşit çizildi,en son attıkları vs de sizin kafanızdan hadi iki yedi diyelim bu adamın kafasının yarısı gitmedimi,göğüsüne delik açılmadımı,vs uzasa hadi wb birtane daha vurdu en kötü ihtimal akainu öldü diyelim,wb de ölürdü yarım kafayla,o delikle yaşamazdı herhalde,yani wb nin o haline de çıkıp en güçsüz yonkouydu diyeceksiniz birşey açıklayamam,bende yonkou>amiral düşünüyorum ama bu fark öyle bariz felan değil,çok az fark bence ve amiralin de yonkouya şansı vardır,bir amiral ciddi hasarlar verebiliyor yonkouya da benim gördüğüm üzere,ezici üstünlük felan göremiyorum şuanlık

Luffy Dünya Hukumet'ine de savaş açtı. Doğrudan Amiral'i de karşısına aldı. Big Mom'ı da ada için değil içindekiler için karşısına aldı.

Bunun ile ada yönetmenin , Wano'yu işgal etmeyi aynı yerde nasıl tutuyonuz.:(

Luffy Denizciler güçsüz diye durup dururken gidip onları yılmaz sahip olduğu şeylerden yararlanmak istemez . Ama diğerleri ister. Bu bu kadar açık. Alabilse Vegapunk'ı emri altına almak istemez mi Kaido, Big Mom?

Arkadaş Ceaser niye bu kadar önemliydi?

Şu an Wano'da Kaido'nun fabrikaları ne yapıyor?:(
Luffy için önemli olan arkadaşları ve yaşayacağı macera. Bir başka korsan için bu amaç farklı olabilir. Kaido'nun Wano'yu işgal etmesi denizcileri indirmek istemesine mi işaret anlamıyorum ki... Sen bana bizzat denizcileri hedef alan güçlü bir korsan göstersene? Bu amaçla edilmiş bir söz? Garp diyor Grand Line'ın diğer yarısına hakim olan 4 tane imparator var. Denizciler-Schiler-Yonkou bir dengedir diyor. Bir bakıyoruz adamlar kendi halinde. Shanks muamma, WB aile diyordu, Karasakal KK hedefi, BM'ninki KK olmak ve ırk muhabbeti, Kaido savaş istiyor. Hani denizciler abi? Kim denizcileri indirmek için çalışıyor? Diyorsun ki güçleri yetse indirirlerdi. E yetmiyorsa bile nasıl indiririz bu denizcileri diyorlar mı? Yok!

İndirebilselerdi indirirlerdi gibi bir mantık yok. Ben Luffy örneğini sana açık olsun diye verdim .Sen gidip Luffy şu sebeple şunu karşısına aldı vs diyorsun. Benim maksadım, Adayı istemek için bir sebebin olabilir. Luffy'ninki oradakileri korumak içindir, Kaido'nun başka bir sebebi vardır, BM'nin başka. Yani bu denizcilerle alakasız bir durumdur.

Bu konuda bir tane veri yok elinde, kimse amaç olarak bahsetmedi, ama indirebilselerdi indirirlerdi... Tamam.

Luffy için önemli olan arkadaşları ve yaşayacağı macera. Bir başka korsan için bu amaç farklı olabilir. Kaido'nun Wano'yu işgal etmesi denizcileri indirmek istemesine mi işaret anlamıyorum ki... Sen bana bizzat denizcileri hedef alan güçlü bir korsan göstersene? Bu amaçla edilmiş bir söz? Garp diyor Grand Line'ın diğer yarısına hakim olan 4 tane imparator var. Denizciler-Schiler-Yonkou bir dengedir diyor. Bir bakıyoruz adamlar kendi halinde. Shanks muamma, WB aile diyordu, Karasakal KK hedefi, BM'ninki KK olmak ve ırk muhabbeti, Kaido savaş istiyor. Hani denizciler abi? Kim denizcileri indirmek için çalışıyor? Diyorsun ki güçleri yetse indirirlerdi. E yetmiyorsa bile nasıl indiririz bu denizcileri diyorlar mı? Yok!

İndirebilselerdi indirirlerdi gibi bir mantık yok. Ben Luffy örneğini sana açık olsun diye verdim .Sen gidip Luffy şu sebeple şunu karşısına aldı vs diyorsun. Benim maksadım, Adayı istemek için bir sebebin olabilir. Luffy'ninki oradakileri korumak içindir, Kaido'nun başka bir sebebi vardır, BM'nin başka. Yani bu denizcilerle alakasız bir durumdur.

Bu konuda bir tane veri yok elinde, kimse amaç olarak bahsetmedi, ama indirebilselerdi indirirlerdi... Tamam.
Wano'yu zapt edebildiği ve ordan bir karı olduğu için zapt ediyor. Bu adamların bu şekilde bölgeleri var. Fethedebildikleri yerleri payları altına almışlar. Denizci'lerin elinde ise neredeyse her şeye etki eden adalet kapılar olsun, teknoloji olsun bir sürü şey var. Bu anlamda sizin deyiminizle kafasına vurup elindeki şeyleri alabilecek güçte ise eğer bir Yonkou bunu Denizci'lere çoktan yapardı diyorum.

Bu anlamda Bir Yonkou'nun Amiral'den uçurum farkla güçlü olması demek istediği zaman kafasına basıp elindekileri ondan alabileceği demek anlamına geliyor. Bunun ismi Denizciler olmuş ya da Wano olmuş önemli değil. Wano'nun güzel yüzünün hatrı için işgal edilmiyor.

Yeni Dünya dediğin bölge ve Grand Line ana karanın yanında çok küçük kalan yerler. Hükümet orada koğuşlanmalarına ses çıkarmıyor bu yüzden Denizci'lerde doğrudan Yonkou'ları yok etme girişiminde bulunmuyor. Diğer taraftan Korsan olan sadece Yonkou'lar değil. Milyonlarca korsan var. Bu anlamda Yonkou'ların varlıkları onlara tehdit olarak bir denge de ortaya çıkarıyor.

Yani orada ne halt ediyorlarsa etmelerine izin veriliyor Dünya Hükümeti'nin zararına olacak işlere kalkışılmadığı sürece. İki Yonkou bir araya gelince tedirgin olmalarının sebebi belki de doğrudan Hükümet ve Denizci karşıtı bir problem yaratabilecek olmaları da olabilir. Çok normal olur.

Son bölümlerde ise ne gördük? Yaşlılar dengenin bozulmaya başladığını olaya bir el atmaları gerektiğini söylediğini gördük. Yani Hükümet bir nevi denge olduğu sürece izin verdi bu korsanlara. Bundan sonra da yavaşça göreceğiz zaten Hükümet'in ve dolayısıyla Denizci'lerin tam anlamıyla gücünü.

Luffy ile alakası yok bu söylediklerimin. Çünkü Luffy güçlenmek için adalar sömürmüyor. Ya da teknolojilere göz dikmiş durumda değil. Daha geçen Big Mom'ın Germa'nın teknolojisini almaya çalıştığını gördük. Bu teknolojinin alası Denizci'lerin elinde.

Kaido Zoan ordusu yaratmaya çalışıyor. Vegapunk bunun mucidi olmuş. Yine en büyük teknoloji onların elinde. Bana diyorsunuz ki Wano'yu bunun için işgal eden fabrikalar kuran Kaido ve Germa'nın teknolojisi için uğraşan Big Mom elinde olsa Denizci'lerin kafasına basıp tüm sahip olduğu gücü kullanmayacak.:S

Benim düşünce şeklim bu. Denizciler Korsanlar için en büyük tehdit olarak orada heykel gibi duruyor.

Uçurum farkı ben Katakuri ile Chopper arasında görürüm. Big Mom ile Nami arasında görürüm. Kaido ile Koramiral arasında görürüm. İstediği kadar Nami gelsin Big Mom'ı indiremez.

Yonkolar daha güçlüdür her türlü.
Ama kimse 2 amiral alacak güçte değildir bu amiraller işlenince daha iyi anlaşılır.

Wano'yu zapt edebildiği ve ordan bir karı olduğu için zapt ediyor. Bu adamların bu şekilde bölgeleri var. Fethedebildikleri yerleri payları altına almışlar. Denizci'lerin elinde ise neredeyse her şeye etki eden adalet kapılar olsun, teknoloji olsun bir sürü şey var. Bu anlamda sizin deyiminizle kafasına vurup elindeki şeyleri alabilecek güçte ise eğer bir Yonkou bunu Denizci'lere çoktan yapardı diyorum.

Bu anlamda Bir Yonkou'nun Amiral'den uçurum farkla güçlü olması demek istediği zaman kafasına basıp elindekileri ondan alabileceği demek anlamına geliyor. Bunun ismi Denizciler olmuş ya da Wano olmuş önemli değil. Wano'nun güzel yüzünün hatrı için işgal edilmiyor.

Yeni Dünya dediğin bölge ve Grand Line ana karanın yanında çok küçük kalan yerler. Hükümet orada koğuşlanmalarına ses çıkarmıyor bu yüzden Denizci'lerde doğrudan Yonkou'ları yok etme girişiminde bulunmuyor. Diğer taraftan Korsan olan sadece Yonkou'lar değil. Milyonlarca korsan var. Bu anlamda Yonkou'ların varlıkları onlara tehdit olarak bir denge de ortaya çıkarıyor.

Yani orada ne halt ediyorlarsa etmelerine izin veriliyor Dünya Hükümeti'nin zararına olacak işlere kalkışılmadığı sürece. İki Yonkou bir araya gelince tedirgin olmalarının sebebi belki de doğrudan Hükümet ve Denizci karşıtı bir problem yaratabilecek olmaları da olabilir. Çok normal olur.

Son bölümlerde ise ne gördük? Yaşlılar dengenin bozulmaya başladığını olaya bir el atmaları gerektiğini söylediğini gördük. Yani Hükümet bir nevi denge olduğu sürece izin verdi bu korsanlara. Bundan sonra da yavaşça göreceğiz zaten Hükümet'in ve dolayısıyla Denizci'lerin tam anlamıyla gücünü.

Luffy ile alakası yok bu söylediklerimin. Çünkü Luffy güçlenmek için adalar sömürmüyor. Ya da teknolojilere göz dikmiş durumda değil. Daha geçen Big Mom'ın Germa'nın teknolojisini almaya çalıştığını gördük. Bu teknolojinin alası Denizci'lerin elinde.

Kaido Zoan ordusu yaratmaya çalışıyor. Vegapunk bunun mucidi olmuş. Yine en büyük teknoloji onların elinde. Bana diyorsunuz ki Wano'yu bunun için işgal eden fabrikalar kuran Kaido ve Germa'nın teknolojisi için uğraşan Big Mom elinde olsa Denizci'lerin kafasına basıp tüm sahip olduğu gücü kullanmayacak.:S

Benim düşünce şeklim bu. Denizciler Korsanlar için en büyük tehdit olarak orada heykel gibi duruyor.

Uçurum farkı ben Katakuri ile Chopper arasında görürüm. Big Mom ile Nami arasında görürüm. Kaido ile Koramiral arasında görürüm. İstediği kadar Nami gelsin Big Mom'ı indiremez.
Baksana adam ısrarla aynı şeyi iddia ediyor @Saitama , güçlü ise niye almıyormuş ben 2 amiral gücünde görüyorum, sen 1.5 bile görmüyorsun ama adam yonkoo gidip neden almıyormuş denizci karargahını diye bişeyler yazıyor ne alakası var, yonkoo zaten yeni dünya da oradaki geçitlere ihtiyacı mı var sanki. Herşeyi geçtik 1 yonkoo nasıl alsın bütün karargahı denizci dediklerinin de 3 amiral 1 de filo amirali var. Bak ben abartı iki amirale denk gördüğüm halde burada denizciler üstün. 4 yonkoo toplansa alır ama yonkoo'lar kendi içinde dost değiller ki hem ihtiyaçları da yok yani gidip karargah almaya falan. Eğer bir amiral bir yonkoo denk olsa yonkoo oluşumu olmazdı dedik adam nerelere getirdi konuyu, karagahlara saldırtmalar falan boşuna yel değirmeni demedik adam anlamıyor, kafasından uyduruyor.

Son düzenleme:
Baksana adam ısrarla aynı şeyi iddia ediyor @Saitama , güçlü ise niye almıyormuş ben 2 amiral gücünde görüyorum, sen 2 bile görmüyorsun ama adam yonkoo gidip neden almıyormuş denizci karargahını diye bişeyler yazıyor ne alakası var, adam zaten yeni dünya da oradaki geçitlere ihtiyacı mı var sanki. Herşeyi geçtik 1 yonkoo nasıl alsın bütün karargahı denizci dediklerinin de 3 amiral 1 de filo amirali var. Bak ben abartı iki amirale denk gördüğüm halde burada denizciler üstün. 4 yonkoo toplansa alır ama yonkoo'lar kendi içinde dost değiller ki hem ihtiyaçları da yok yani gidip karargah almaya falan. Eğer bir amiral bir yonkoo denk olsa yonkoo oluşumu olmazdı dedik adam nerelere getirdi konuyu, karagahlara saldırtmalar falan boşuna yel değirmeni demedik adam anlamıyor, kafasından uyduruyor.
İyi de uçurum fark var diyince benim aklıma Katakuri - Chopper arası güç farkı geliyor. Ya da bu benzeri güç seviyeleri.

Senin uçurum fark var dediğin adamların dövüşü nasıl geçer anlayamadım ben.

İyi de uçurum fark var diyince benim aklıma Katakuri - Chopper arası güç farkı geliyor. Ya da bu benzeri güç seviyeleri.

Senin uçurum fark var dediğin adamların dövüşü nasıl geçer anlayamadım ben.
Uçurum farkı da açıklayayım 1 vs 1 de hiç bir şansı yok amiralin . Nasıl WB sinirlenince sindirdi Akaiunu'yu aynı şekilde, sağlam ve handikapsız bir yonkoo o şekilde sindirir. Wb açık verme pahasına o kadar üstün geldi hastaydı ,kalbi tekliyordu, haki bile kullanamıyordu doğru düzgün fakat normal Yonkoo biraz daha defansif takılır belki ufak tefek hasarla hatta hasarsız alır. Herhangi bir amiralin en zayıf görülen BM ( genel iddia bence aşağı yukarı hepsi eşit), BM karşında hayal ediyorum Amiralleri ve BM bırak kaybetmeyi nasıl hasar alır düşündürüyor. Şimdi şu yorumdan hatta birazda abartı yonkoo üstün gördük diyelim, karargah aldırma, bu kadar üstün gördük diye 4 tane amiral alır, ezer geçer taş üstünde taş bırakmaz mı demek bu anlam nasıl çıkıyor ?

@Alpamis
''Wano'yu zapt edebildiği ve ordan bir karı olduğu için zapt ediyor. Bu adamların bu şekilde bölgeleri var. Fethedebildikleri yerleri payları altına almışlar. Denizci'lerin elinde ise neredeyse her şeye etki eden adalet kapılar olsun, teknoloji olsun bir sürü şey var. Bu anlamda sizin deyiminizle kafasına vurup elindeki şeyleri alabilecek güçte ise eğer bir Yonkou bunu Denizci'lere çoktan yapardı diyorum.

Bu anlamda Bir Yonkou'nun Amiral'den uçurum farkla güçlü olması demek istediği zaman kafasına basıp elindekileri ondan alabileceği demek anlamına geliyor. Bunun ismi Denizciler olmuş ya da Wano olmuş önemli değil. Wano'nun güzel yüzünün hatrı için işgal edilmiyor.''

Ben Yonkou Amiralden uçurum farkla güçlüdür demiyorum zaten. Olsa da olmasa da denizcilerle bir alıp veremedikleri yok diyorum. Mesela BM neden Vegapunk değil de devleri safına katma peşinde? Neden Kaido ulan Zoan ordusunu geç, keşke Vegapunk'u ele geçirebilsem de Px yaptırsam demiyor? Okuduğun seride güçler belli. Teknolojik gelişmelerle bir yere kadar varabilirsin. Önemli bir güç unsuru olsaydı peşine düşülürdü. Maliyeti hayvan gibi olan Pxlere tek atıyor G2 Luffy. Lütfen...

''Yeni Dünya dediğin bölge ve Grand Line ana karanın yanında çok küçük kalan yerler. Hükümet orada koğuşlanmalarına ses çıkarmıyor bu yüzden Denizci'lerde doğrudan Yonkou'ları yok etme girişiminde bulunmuyor. Diğer taraftan Korsan olan sadece Yonkou'lar değil. Milyonlarca korsan var. Bu anlamda Yonkou'ların varlıkları onlara tehdit olarak bir denge de ortaya çıkarıyor.''

Küçükse ne olmuş? Önemi büyük, Raftel orada... Amaç da KK olmak.

''Yani orada ne halt ediyorlarsa etmelerine izin veriliyor Dünya Hükümeti'nin zararına olacak işlere kalkışılmadığı sürece. İki Yonkou bir araya gelince tedirgin olmalarının sebebi belki de doğrudan Hükümet ve Denizci karşıtı bir problem yaratabilecek olmaları da olabilir. Çok normal olur.''

Ses çıkarmıyor mu? Çıkaramıyor mu? Sana kalsa hükümet lütfetmiş de Yonkoular orada takılıyor sanacak.

''Son bölümlerde ise ne gördük? Yaşlılar dengenin bozulmaya başladığını olaya bir el atmaları gerektiğini söylediğini gördük. Yani Hükümet bir nevi denge olduğu sürece izin verdi bu korsanlara. Bundan sonra da yavaşça göreceğiz zaten Hükümet'in ve dolayısıyla Denizci'lerin tam anlamıyla gücünü.''

Hükümet ayrı konu. Ne diyor adamlar Akainu'ya? Senin itibarın mühim değil siz sadece Hükümet'in görünen yüzüsünüz. Şimdi Hükümet, dolayısıyla denizciler dersen konu değişir. Öyle birşey yok. Biz sadece denizcilerden bahsediyoruz. Hükümetin bir aracı bunlar. Yonkou'nun da ne hükümetle derdi var ne Denizcilerle. Robin'in de Dragon hakkında konuşurken dediği gibi korsanlar direkt hükümeti hedef almaz.

''Luffy ile alakası yok bu söylediklerimin. Çünkü Luffy güçlenmek için adalar sömürmüyor. Ya da teknolojilere göz dikmiş durumda değil. Daha geçen Big Mom'ın Germa'nın teknolojisini almaya çalıştığını gördük. Bu teknolojinin alası Denizci'lerin elinde.

Kaido Zoan ordusu yaratmaya çalışıyor. Vegapunk bunun mucidi olmuş. Yine en büyük teknoloji onların elinde. Bana diyorsunuz ki Wano'yu bunun için işgal eden fabrikalar kuran Kaido ve Germa'nın teknolojisi için uğraşan Big Mom elinde olsa Denizci'lerin kafasına basıp tüm sahip olduğu gücü kullanmayacak.:S''

İlk kısımda yazdım buna cevap.

''Benim düşünce şeklim bu. Denizciler Korsanlar için en büyük tehdit olarak orada heykel gibi duruyor.''

Abicim hedef Denizci indirmek mi lütfen ya. Roger mı Garp'ın peşinden gidiyor Garp mı Roger'ın? Kimin kimle derdi var bana onu söyle. Korsan kafasına buyruk. Hükümete göre ise bunlar suçlu. Bu yüzden denizciler korsanların peşinde. Bunlara hiçbir cevap vermeyip ben böyle düşünüyorum, Denizciler orada gidip indirmiyorlarsa güçleri yetmediğindendir diyorsun hala.

''Uçurum farkı ben Katakuri ile Chopper arasında görürüm. Big Mom ile Nami arasında görürüm. Kaido ile Koramiral arasında görürüm. İstediği kadar Nami gelsin Big Mom'ı indiremez.''

Güç konusunda ben uçurum görmüyorum zaten. İki amirali tek başına alacak kimse yok bu seride bana kalırsa.

Son düzenleme:
@Alpamis WB'nin konuşmasına bak. Sence hükümet Raftel'in korsanlar tarafından bulunmasını istiyor mu? İstemiyor değil mi? Madem öyle neden NW'deki Yonkoulara müdahale etmiyor. Raftel orada, One Piece orada. Sana kalsa Hükümet bunlara dokunmadığı için oradalar ya...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık