Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Akainu vs. Aokiji Nasıl Gerçekleşti?

Jinbei anlatırkan ne diyordu; "taş kalpli akainu bile aokijiyi öldürmedi merhamet etti". Bu işte bir bit yeniği var. Hemen cp0 yu göreve davet ediyorum

Bu liderlik savaşı sıradan bir dövüş değil. Lider olmak isteyip, kaybedersen emir altında durmazsın. Kuzan da durmadı nitekim. Böyle her şeyini geride bırakıp gideceğin bir savaşın ölümüne olmaması mümkün mü? Onur meselesi bir yana 10 gün boyunca ayakta durabilmek için ölümüne bir dövüş olması gerekmez mi? Bu kadar duygusal şeyler içeriyor olsa daha basit bir dövüş olmaz mıydı ki iklim değiştirecek kadar sert bir dövüşten bahsediyoruz. Tahta geçersen ilk iş tahtına ortak olabilecek kardeşlerinin canını almak gerekir ki taht senin olsun bu savaş sonuçta iktidar savaşı. 10 gün savaştık yendim hadi ben liderim sen yardımcım olacak bir mevzu değil. Muhtemelen Kuzan bir tür görevde. İm'in, BB'yi bıçaklanmış posteri ile Kuzan alakalı diye düşünüyorum. Yoksa Sakazuki kellesini alırdı.
Burdaki liderlik savaşını korsanlik ta ussop vs luffy gibi algılama. Burada amac üst rütbeye yükselen olmak eger kazanırsan filo amiralisin kaybedersen ya devam edersin ya ayrılırsın. Aokijide ayrılmayı seçmiş. İstese kabul de edebilirdi. Zaten gördüğümüz kadarıyla karargaha çok bağlı bir adam değildi. Tamamen kendi tercihi idi. Savaşın ölümüne başlamasını sanmıyorum ama gitgide ciddileşmiştir durum. Sonuçta bu olmuş. İstese öldürürdü akainu kuzanı bırakmış . Her ne kadar savaşmış da olsadalar aynı tarafta uzun zaman çarpıştılar ve gene ayni pozisyon icin savaştılar , yani akainu gibi göreve ve denizcilere bağlı biri kuzan gibi birini öldürmesi hem onun prensiplerine aykırı hemde duygusal olarak aykırı bir durum.

Akainu lavdan Robin figürü yapmış, dikkatini bozup vurabilmiş işte bir tane. Ama Aokiji de kulağı hafif kesmiş, darbesi ilerlese beynini alabilirmiş. Amiral meyveleri azman hakikaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık