Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Akainu vs. Aokiji Nasıl Gerçekleşti?

Hemen konuya gireyim.

Bir kaç muhabbetten sonra bu dövüşün ayrıntılarının ne kadar farklı olduğunu gördüm seri takipçileri arasında. "10 gün süren dövüş" denildiğinde kafada canlanan sahnelerden bir kaçı şu şekilde
-Kimine göre sanki biri yumruk atmış diğeri ymeiş sonra diğeri yumruk atmış diğeri yemiş
-Kimine göre dövüş lav tarafından eriyen buzu aşınca dövüş bitmiş
-Kimine göre tek bir hareket bütün adanın iklimini değiştirirken asıl dövüş gözlem hakileri arasında, yani kafalarında yapılmış ve sonuç olarak fiziksel ya da meyve gücü değil gözlem hakisi üstün olan kişi yenmiş.
-Dövüş Luffy vs Kraker gibi 11-12 saatlik tekrarlı karşılaşmalardan oluşmuş.
-Bana kalsa ikisi de adanın ortasında hem karşı tarafa saldıran hem de zemini kazıp bir gölet oluşturmaya çalıştıran saldırılar yapmış olabilir. Güç olarak denk oldukları için ikisi de diğerini suya atmaya çalışmıştır belkide?

Gördüğünüz gibi pek çok ihtimal var-Bu yüzden anket koymadım- ancak gerçekte hepsi arasındaki güç farkı değişkenlik gösteriyor gördüğünüz gibi. Benim merak ettiğim ve konuyu açma nedenimde bu. Sizin kafanızda nasıl canlanıyor bu karşılaşma?

Özetle Akainu vs Aokiji arasında gerçekleşen Punk Hazard dövüşü nasıl olmuştur? İster adım adım ister genel bir benzetme ile yorum yapabilirsiniz.

Dövüş hakkında kesin olarak bilinenleri yazıyorum ki sonunu nasıl bağlayacağımızı bilelim.
-Dövüş 10 gün sürdü
-Dövüş ölümüne yapıldı.
-Dövüş moralitesi Akainu'nun filo amiralliği üzerineydi. Buna karşı çıkan Aokiji olduğu için düelloya karar verildi.
-Aokiji yenildi.
Aokijinin yaraları-Sol bacağını baldırının ortasına kadar kaybetti. Sağ tarafında sadece kolunun bir bölümü sağlam olmak üzere kalıcı yanıklar oluştu.

Akainu yaraları-Omzundan yüzünün sağ tarafına kadar uzanan kalıcı bir yara. Kulağında bir kesik var.

Konu sizindir.

Film Z'de Aokiji kaybetme sebebini dikkatsizlik olarak değerlendirmişti. Amirallerin saldırıları savuşturmak için kendilerine has bir yöntemi var dövüş uzayınca Aokiji bunu uygulamakta bir hata yapmış ve yenilmiş. Kaybetme sebebi tamamen kişiliğiyle ilgili biraz daha ciddi birisi olsa dövüş daha da uzardı. Gözümde Akainu ile denkler.

Gördüğümüz amirallerin hiçbirinde kral haki yok. Hepsi tamamiyle eğitim ve çalışma ile buralara gelmiş kişiler. Herhangi bir amiralde kral haki olsa gözümüze sokarlardı. Özellikle Kuzan ve Sakazuki.

Geleceği görme şeklinde değil de saldırıları savuşturma konusunda bir anlık dikkatsizlik olayı bitirmiştir. Aokijinin ayağı takılmış veya başka bir sebepten dikkati dağılmış olabilir. Sakazuki aşırı yıkıcı bir güce sahip , asla hatayı affetmez.

Hie hie no mi Magu magu no mi yi dondurabilir,Magu magu hie hie yi eritebilir.Kuzan fiziksel güçte kaybetmiştir Akainuda açık bulup işi bitirdi.

Bu dövüşe bir 3.şahıs el atmıştır belki. Özellikle Aokijinin bacağı tamamen gitmiş, yani Akainu bunu yapamaz mı yapar(bacağında yanık izleri var, aynısı kollarından boynuna da var ama fazla bir hasar gözükmüyor) başka birisi belki de bir kılıç ustası yapmış olabilir. Adaya bir başkası gelmiştir belki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık