Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Abartıldığını Düşündüğünüz Dizi ve Filmler

Game of Thrones
La casa de papel
Lost
Friends
Himym
Matrix uclemesi
Isler gucler kardes payi vs, kisaca leyla va mecnun yerine konulmaya calisilan her dizi.
Issiz adam basta olmak uzere cagan irmak filmleri
Sen anlat karadeniz, cukur ve vs (la yeter da)
Ya biliyorum linc yiyecegim ama yesilcam sinemasindan da genel anlamda hoslanmiyorum. Kemal sunal a bile hekesin guldugu kadar gulmem, filmlerinin didaktik havasi beni sarmaz.
Olacak o kadar da ayni sekilde.

Daha bu sekilde aklima gelen olursa yazarim.

Aynı zamanlarda çekilen Geleceğe Dönüş gayet başarılı mesela.

Işın zamanını geçtim, robotların çöp tenekesine benzetmesine falan takılmıyorum yani, izlenme sırasına göre önerilen ilk iki film sıkıcı. Güzel filmlere gelmek için de bu kadar filmi izlemek zorunda olmak da pek çekilesi bir şey değil yani.

Ya mesela şey diyeyim. Meddah'lara, Karagöz ve Hacivat'a falan insanlar zamanında yarılıyordu. Şimdi mimik oynatmıyor. Bunlar eski olduğu için sıkıcı diyemez miyiz?
Böyle açıklaman güzel oldu bak. Katıldığım yerler yok da değil. Ben bunun animasyonunu bile izlediğimden evren kafamda oturduğundan çok takılmıyorum ben de kıyafetmiş yavaşlıkmış falan. Ama çözüme ulaşmamız güzel oldu kesinlikle.

Sondaki önermen gerçekten yerinde şöyle bir yaşanmış örnek vereyim kendi adıma;
Zamanında Digimon televizyonlarda yayınlandığında bildiğin çok farklı seviyedeydi o zamanki ben için. Fakat geçen yıllarda zamanında bunu nasıl izlemişim ben olayı olmuştu. Bahsettiğin durum da çağ ile alakalı o yüzden bizler sevmeyebiliyoruz doğal olarak.

Böyle açıklaman güzel oldu bak. Katıldığım yerler yok da değil. Ben bunun animasyonunu bile izlediğimden evren kafamda oturduğundan çok takılmıyorum ben de kıyafetmiş yavaşlıkmış falan. Ama çözüme ulaşmamız güzel oldu kesinlikle.

Sondaki önermen gerçekten yerinde şöyle bir yaşanmış örnek vereyim kendi adıma;
Zamanında Digimon televizyonlarda yayınlandığında bildiğin çok farklı seviyedeydi o zamanki ben için. Fakat geçen yıllarda zamanında bunu nasıl izlemişim ben olayı olmuştu. Bahsettiğin durum da çağ ile alakalı o yüzden bizler sevmeyebiliyoruz doğal olarak.
Animasyonu dediğin eskiden Cartoon Network'ta çıkan şey değil herhalde değil mi :ehe:

Yani evet biraz çağı ile alakalı. Filmin ilk çıktığı zamanın koşulları ile su anın koşulları pek aynı değil.

Yaaaaniiii, olabilir belki :)
Bilim-kurgu en az sevdiğim türlerden biridir ama Matrix'in felfeseye bu kadar mükemmel dokunması onu en sevdiğim filmlerden biri yapmaya yetiyor :)

Bu arada en iyi felsefe filmi derken ciddi değildim tabi :D Ama felsefi yönü bilim-kurgusuna ağır basıyor benim için, orası kesin.

Tamam da azıcık fazla basit bir konsept olmamış mı sence? :ehe:
Yani şimdi verim almak için hepsi farklı ihtiyaçlara göre üretilmiş gibi duruyor. Mesela c3po insansı bir robot, olayı bilişsel yeteneklerinin bolca olması ama bunun yanında kırılgan ve bilişsel yeteneklerin dezavantajı duygusal. Yada B1 droidler, sayıca üstünler, insansıya yakınlar ama gerizekalılar :D ki can alıcı noktası da sayıca üstün olmalırı büyük ihtimalle ki bu da belki bi yerde maliyetle ilişkilidir, hakim değilim seriye. r2d2 ise bunlara ihtiyaç duymuyor, işviçre çakısı gibi robot zaten.

Bilim-kurgu en az sevdiğim türlerden biridir ama Matrix'in felfeseye bu kadar mükemmel dokunması onu en sevdiğim filmlerden biri yapmaya yetiyor :)
Bazen onun felsefesinin fazla geyiğini yaptıkları için fazla gıcık alabiliyorum ama haklısın o konuda bence :)

Elektrik süpürgesine benzediği doğrudur, fıçı nedir gardaş?
Star Wars, Geleceğe Dönüş hikaye, Alien candır. :D
Google da demir fıçı diye arama yaparsan bana biraz daha katılabilirsin belki. Rengi tutmuyor ama neyse :D

Senin de geleceğe dönüşe hikaye demen üzdü çiköftecim :(

Bir de şurada Alien izlemedim deyip biraz ortamı bozacağım malesef :(

Yani şimdi verim almak için hepsi farklı ihtiyaçlara göre üretilmiş gibi duruyor. Mesela c3po insansı bir robot, olayı bilişsel yeteneklerinin bolca olması ama bunun yanında kırılgan ve bilişsel yeteneklerin dezavantajı duygusal. Yada B1 droidler, sayıca üstünler, insansıya yakınlar ama gerizekalılar :D ki can alıcı noktası da sayıca üstün olmalırı büyük ihtimalle ki bu da belki bi yerde maliyetle ilişkilidir, hakim değilim seriye. r2d2 ise bunlara ihtiyaç duymuyor, işviçre çakısı gibi robot zaten.
Yalnız iyi ki hakim değilsin, hepsinin ismini sayabilmişsin, benim için bunlar sarı robot, çöp tenekesine benzeyen robot falan B1 Droid dediğin şeyi ise gördüm mü emin değilim. İzlenme sırasına göre önerilen ilk iki filmde var mıydı :ehe:

Tamam dediğin doğru olabilir belki ama yine de daha karizmatik bir şey tasarlayabilirlerdi, birde o zamanın şartlarında yapılan halleri daha da garipti. Ha çok takılmıyorum zaten bunlara da film (en azından ilk ikisi) beni pek sarmadı yani.

Yalnız iyi ki hakim değilsin, hepsinin ismini sayabilmişsin, benim için bunlar sarı robot, çöp tenekesine benzeyen robot falan B1 Droid dediğin şeyi ise gördüm mü emin değilim. İzlenme sırasına göre önerilen ilk iki filmde var mıydı :ehe:

Tamam dediğin doğru olabilir belki ama yine de daha karizmatik bir şey tasarlayabilirlerdi, birde o zamanın şartlarında yapılan halleri daha da garipti. Ha çok takılmıyorum zaten bunlara da film (en azından ilk ikisi) beni pek sarmadı yani.
Dediğim doğru mudur bilmiyorum, öyle bi film hakkında konuşasım gelmişti, sarmaya kalsa beni de sarmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık