Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 982: Hödük, Hödük ile Karşılaşır

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    217
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Sanji WCI'da karakter olarak en önemli sınavını verdi. Oda Sanji'nin mental olarak sınırlarını test edecek ortamı oluşturdu. Ve Sanji'yi bu yükün altında ezilirken çizdi. Bu durumda kurgu göze batmaz çünkü Sanji'nin davranışlarının yol açtığı durumlar kendisinden başka bir olay için ya da başka birini etkilesin diye çizilmedi. Luffy vs Sanji'nin kurgu açısından yol açtığı şeyleri sıralayıp eleyelim.
Sanji’nin keyifle çiçek toplayıp gerçekleri öğrendiğini an Oda’nın zirve noktası. Dramatik yapı böyle kurulur böyle işlenir. Artık kuramıyor bu yapıyı.

İdam olayı hemen bir sonra ki sayı duyulur umarım bizimkiler tarafından. Artık salsın şu arc bizi şaka maka 72 bölüm olmuş arc başlayalı. Hala adada kimlerin olduğunun tam olarak farkında değil yonkou tarafı rezillikten başka bir şey değil. Bu kadar bölüm olduğunun farkında değildim. :D
Bence Wano'nun başlangıcı gayet iyiydi. Daha sonra Luffy'nin hapishane bölümleri de güzeldi. Sonra Oden'in efsane bölümleri vardı. Roger'in One Piece'i nasıl bulduğunu öğrendik. Dolu dolu geçen 72 bölüm oldu. Wano, Dressrosa ve Kek Adası'ndan sonra fazlasıyla iyi .

Bence Wano'nun başlangıcı gayet iyiydi. Daha sonra Luffy'nin hapishane bölümleri de güzeldi. Sonra Oden'in efsane bölümleri vardı. Roger'in One Piece'i nasıl bulduğunu öğrendik. Dolu dolu geçen 72 bölüm oldu. Wano, Dressrosa ve Kek Adası'ndan sonra fazlasıyla iyi .
Benim için sadece Oden FB'si olan 10 bölüm ve sahne araları dış dünya bölümleri kayda değerdi. Gerisi tamamen gereksiz hiç bir zaman uyulmayacak planın alt yapısını hazırlamalar, gereksiz bir posta dayak sonrası duvara vurarak haki geliştirmeler, odenin kılıcıyla anlamsız güç artışları saçma benim için.

Direk dövüşte iman gücüyle power up alsalar da bu saçmalıklar için 2 yıl harcanmasa daha mantıklı olurdu gibi. Yani halihazırda yine savaş başlayınca dayak yiyerek iman gücüyle yenecekler son kısımda.

Benim için sadece Oden FB'si olan 10 bölüm ve sahne araları dış dünya bölümleri kayda değerdi. Gerisi tamamen gereksiz hiç bir zaman uyulmayacak planın alt yapısını hazırlamalar, gereksiz bir posta dayak sonrası duvara vurarak haki geliştirmeler, odenin kılıcıyla anlamsız güç artışları saçma benim için.

Direk dövüşte iman gücüyle power up alsalar da bu saçmalıklar için 2 yıl harcanmasa daha mantıklı olurdu gibi. Yani halihazırda yine savaş başlayınca dayak yiyerek iman gücüyle yenecekler son kısımda.
Artık yonko indireceğinden planlar için altyapı hazırlaması güzel olmuş bence.
Ben Wano'yu genel olarak beğendim.

Koca ananın düştüğü durumlar içimi acıtıyor artık. Beyazbıyıkın marineford da öyle bir aurası vardı ki sanki “ben istemedikçe kimse bana dokunamaz” gibiydi. Koca anaya Nami, Chopper ve Usopp istediği gibi saldırı yaptı. Ne kadar hasar veremeselerde ki Luffy de aynı şekilde Kadioya saldırdı fakat Kadio normal formuna döndüğünde saldırıya bariz izin verdiği ortadaydı. Koca anada maalesef durum böyle görünmüyor.

Oden son günlerinde Inu ve Neko'ya bir mesaj bırakmış. Ölümünden sonra Inu ve Neko, Beyazsakal'a bu mesajı götürmüşler. Mesajda 20 yıl sonra Wano'da olun yazıyormuş. Beyazsakal Korsanları geleceklerine söz vermişler, bu yüzden Marco mutlaka geleceğim diye yazmış ve adam toplamış. Bu bölümde denizlere Wano'dan haber gelmez falan derken kastettiği de Oden'in ölümünden haberdarız ama Kaido'nun halka bu kadar zulmettiğini bilmiyorduk, o yüzden Oden'in isteği doğrultusunda 20 yıl bekledik.

Bu şekilde kotarabilir sanki, ucuz bir açıklama oluyor ve tatmin edici de değil ama ne yapalım, Oda'nın en azından toparlamak için bir çaba gösterdiğini görmek istiyorum. Şu 20 yıl muhabbeti de hiç sevmediğim bir muhabbet ama...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık