Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 981 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro fanları Kaido vs Zoro olur diyorsa, Zoro da o ekipte yer alır diyorsa kesin olmaz. Daha bir tane vs ve güç dengesi tutturduklarını görmedim.

Olma ihtimali varsa bile olmaz artık. Geçmiş olsun Zorosever arkadaşlara.

Sanki o Emma tekrar kesecek gibi geliyor banada. Birde Zoronun dragonslayer lakabı vardı yanlış hatırlamıyorsam.Fakat Zoro ondan sonra aradan çıkar. Kaidou tekler bir şekilde.
Şuan adada çok fazla kişi var düzgün eşleşme yapmak çok mümkün gözükmüyor. Zoro bana kalırsa bu arc Jacki alsın yeter razıyım.
Luffy yc 1 zoro yc5 falan desek emmadan önce bu arc luffy amiral zoro yc seviyesi uygun. Sonraki arcta Luffy yonko ve zoroda yc1 diyebiliriz. Rafteldede kk ve kk sağ kolu seviyesine gelirler belki aşarlar.

Tarafları ayırırsak:
Luffy
Marco
Kid
Law
Zoro
Drake
Ashura
Killer
Denjiro
İnu
Neko
Jimbei
Sanji
Geri kalan kınlar ve tayfa üyeleri.

İttifakta ise:
Mom
Kaidou
King
Queen
Jack
Smothie
Prospero
Snack
Whoswho
Geri kalan flying six,numbers ve ekstra adamlar.
Ağır toplar böyle eşleşme yapmak çok zor cidden.

Sanki o Emma tekrar kesecek gibi geliyor banada. Birde Zoronun dragonslayer lakabı vardı yanlış hatırlamıyorsam.Fakat Zoro ondan sonra aradan çıkar. Kaidou tekler bir şekilde.
Şuan adada çok fazla kişi var düzgün eşleşme yapmak çok mümkün gözükmüyor. Zoro bana kalırsa bu arc Jacki alsın yeter razıyım.
Luffy yc 1 zoro yc5 falan desek emmadan önce bu arc luffy amiral zoro yc seviyesi uygun. Sonraki arcta Luffy yonko ve zoroda yc1 diyebiliriz. Rafteldede kk ve kk sağ kolu seviyesine gelirler belki aşarlar.

Tarafları ayırırsak:
Luffy
Marco
Kid
Law
Zoro
Drake
Ashura
Killer
Denjiro
İnu
Neko
Jimbei
Sanji

İttifakta ise:
Mom
Kaidou
King
Queen
Jack
Smothie
Prospero
Snack
Whoswho
Enmalı Zoro hakkındaki düşüncem Enmalı Oden kadar. Oden gibi bir darbeyle yarar ama sonra perte çıkar. Kaidodan önce tabii büyük başlardan birini alır. Ya öyle bir arc ki Marco gelecek deniliyor ama bununla sınırlı da kalmayabilir. Denizcilerden de birileri gelebilir. İhanetler de olabilir. Yani biri şuan bir tahminde bulunsa ve o ileride tutsa bile mantıklı olduğu için değil Oda öyle olsun dediği için olacak. O yüzden eşleşmelere daha bir sürü şeyler ekleneceği için tahminde bulunmak erken bence de.

Tarafları ayırırsak:
Luffy
Marco
Kid
Law
Zoro
Drake
Ashura
Killer
Denjiro
İnu
Neko
Jimbei
Sanji

İttifakta ise:
Mom
Kaidou
King
Queen
Jack
Smothie
Prospero
Snack
Whoswho
İşte millet bunu anlamıyor. Adamlar luffy gelişirken zoro'da gelişti sanıyorlar. Bu yüzden zoro enma'sız yc3 eder kafasına giriyorlar. Ama adam enma'ya kadar BAA'da ne ise oydu. Enma'yı da kaidou kestirmek için değilde yc3 veya max yc2 aldırmak için bahane olarak kullandığını düşünüyorum.

Apoo ses dalgalarından Drake in den den mushi konuşmasını duydu onu Queen e ispiyonladı. Queen de koltuğun tekini boşaltacağim muhabbetini bundan yapiyor. Kaido farketmeden haini öldürüp prestijine prestij katmak için.

Queen vs Luffy vs Drake üçlü kapışması olabilir. Drake ketenpereye gelirken aynı ortama Luffy düşebilir. Sonrası üçlü vs. Ordanda arc sonu marine gelip Drake donanmaya tutuklularla dönene kadar
Luffy + Drake ittifakı vs Kaido saflari

Zoro'nun Kaido'ya girmesi neden bu kadar tuhafınıza gidiyor anlamadım. Her şeyi kafanızdaki güç dengesine göre yorumluyorsunuz. Hadi güç dengesi sizin düşündüğünüz gibi olsun. Oda sanki çok takıyor güç dengesini. Daha geçen bölüm Apoo'nun kısa süreliğine de olsa nakavt ettiği adamın (Luffy'nin) One Piece dünyasına göre aynı gün içinde Kaido'yu indireceğini ve onun ataklarına öyle ya da böyle dayanacağını hepimiz biliyoruz. Çünkü ana karakter ve bu hikaye bir şekilde devam edecek. Ayrıca Nami'nin bile Big Mom gibi başka bir yonkounun silahını (Zeus) çalmak suretiyle yonkoya karşı iş yaptığı yerde Zoro'nun yapmaması için bir neden yok. KK tayfası arkadaşlar bu tayfa diğer tayfalar ile kıyaslayıp denge kurmaya çalışmayın.

Mangaka kafasındaki hikayeyi çiziyor, o hikaye için kimin ne kadar güçlü olması gerekiyorsa o kadar güçlü oluyor. Şimdi hikayeyi irdelediğimizde Luffy G4 ile Kaido'ya daldı hasar veremedi. Kaido denen adam muhtemelen ejderha olmasından mütevellit çok sert bir deriye sahip. Tanıtımında bile bıçak kesmedi ok işlemedi falan filan denildi. Bu arada hepimiz Kaido'nun göğsündeki yaranın nasıl olduğunu merak ettik. Oden flashbackleri ile gördük ki Kaido'nun derisini aşabilecek hatta baya baya yarabilecek bir kılıç/kılıç ustası varmış.

Mangaka ne yaptı? Luffy arkadaşa deriyi geçip içine saldıracak bir teknik öğretti. Zoro arkadaşa da bu kılıç Kaido'ya bilinen tek yarayı verdi diye özellikle belirtip yeni kılıç verdi. Bu işin sonunun nereye gideceği belli. Ayrıca Zoro'nun "gücümüzü Kaido'ya saklamalıyız" lafını da bir kenara not edelim.

Kaido'ya girecek ve girmesi muhtemel karakterler:
1-Luffy: Ana karakter ve içten patlamalı haki biliyor. Kaido'ya son vuruşu yapacak o zaten cepte.
2-Zoro: Kaido'yu kesen kılıcı kullanıyor. Bir silah ortaya çıktıysa o patlar aga.
3-Kid: Kaido ile yarım kalmış bir hesabı var. Kaido'ya henüz nasıl hasar verebileceği gösterilmedi ancak meyvesinin farklı kullanım şekillerinin olacağını tahmin etmek zor değil. Kral haki kullanıcısı olduğu belirtildi bir ihtimal patlamalı haki biliyor da olabilir.
4-Law: Meyvesinin destek özelliğini Dof karşısında göstermişti. Luffy'e yine destek atacaktır. Ayrıca iç organlara saldıran gamma knife saldırısının Kaido'ya işleme ihtimali de kuvvetli.
5-Drake: Eğer Law ile ortak plan yaptı ise bir şekilde bu dövüşe dahil olabilir. Zaten kendisi denizci. Luffy'lerin başka arclarda da denizciler ile işbirliği yapmışlığı var. Kaido'ya nasıl zarar vereceği muamma. Tanklama görevi görebilir T-Rex meyvesi ile.
6-Hawkins: Yine Law ile plan yapmış olması ihtimali dahilinde dövüşe katılabilir. Eğer voodoo bebek gücünü başka karakterler için de kullanabiliyorsa sağlam bir destek olacaktır. Kaido'nun Luffy'ye ve başkalarına yapacağı saldırıları yansıtarak dövüşte daha uzun kalmalarını sağlayabilir.
7-Jimbei: Tecrübesi ve akıllı dövüş şekliyle iyi bir destek ve tank olabilir. Zor anlarda ortaya çıkması ile meşhur. Luffy'e az abilik yapmadı.
8-Marco: Olur da dövüşe tank olarak katılırsa Kaido'nun saldırılarına karşı en iyi koruma olacaktır. Destek olarak da arada gelip nakavt olanları iyileştirebilir ve tekrar savaşa sokabilir.
9-Tayfanın geri kalanı: Tayfada yetenekli kişiler var, hasar potansiyelleri olmasa da zor anlarda kurtarıcı ve dikkat dağıtıcı olarak kenardan destek atabilirler. Hem sahne almış olurlar. Sanji'nin görünmezliği ve uçma yeteneği, Usopp'un çok uzaklardan saldırma potansiyeli, Nami'nin illüzyon ve yıldırım teknikleri, Chopper'ın guard point savunması, Brook'un dondurucu ve ruh saldırıları, Robin'in kurtarıcı ve kaçırıcı el müdahaleleri, Franky'nin lazerleri derken hepsinin iş yapma ihtimali var.

Eğer tahmin ettiğim gibi Marineford tarzı bir meydan savaşı olursa belirli karakterler arada dövüşe müdahale edip duracaktır. Katakuri vs Luffy tarzı izole bir dövüş olacağını düşünmüyorum. Kaido'nun adamları da Kaido'ya destek atacaktır. Kaido vs all olma ihtimali zayıf. Ancak savaşın en son kısmında sadece Kaido ayakta kaldığında olabilir. Big Mom ise tam bir muamma. Bana sanki bu arc aradan çıkmayacak, o iş Elbaf'a kalacak gibi geliyor.

Son düzenleme:
Bunun olmasını istiyorum demek ile bunun olmaması için hiçbir sebep yok demek arasında dağlar kadar fark var. Kaido karşısında dövüşün neredeyse başından sonuna kadar ayakta kalacağını, çok büyük hasar vereceğini ve finalde Kaido'yu biçerek Luffy'e paslayacağı ihtimalini gayet olası olarak karşıladığın adamın hayatındaki en büyük başarı Pica kesmesi ve Enma'yı almış olması. Serinin kendi mantığı içerisinde normal bir şeymiş gibi yorumlamasan şunu da ben öyle olmasını istiyorum desen kimse gelip itiraz etmez herhalde. Bugün Kizaru vs Zoro konusu açılsa Zoro kol bacak almadan bırakmaz Zoro'nun sırları var falan denilir. Yani adamın kendi fantezisi istediğini çizer kimse müneccim değil de yaklaşık 1000 bölümdür şu seriyi takip eden adamlar olarak neyin altını doldurabilir neyin dolduramaz az çok hemfikir olalım bari.
Hem istiyorum hemde gayet olmaması için hiçbir sebep yok. Sınır muhabbetini tabi ki de yapacağız. Adam bütün gücünü göstermedi ve p.up aldı dövüş içinde de gelişebiliyor daha ne olması lazım? Her şeyi geçtim seride ki dövüşler çok mantıklıymış gibi sürekli Zoro üzerinden mantık kasmaya çalışıyorsun. Zoro’nun en büyük başarısı Pica öyle mi? O zaman Kid’in en büyük başarısı ne? Law’ın en büyük başarısı ne? O zaman dövüş yine 1vs1 olacak senin mantığınla. Çünkü diğerlerinin elle tutulur bir yanı yok o yüzden hemen yamulacaklar değil mi? Yani şu seriyi şu kadar yıl okuyupta böyle kesin konuşmak çok anlamsız. Hepimiz biliyoruz ki Kaido’nun karşısına çıktıkları anda dayanacaklar. Hayır aynı şey Luffy içinde geçerli. Adam Kata aldı ama daha yeni Kaido dan tek yedi. Şimdi aynı Luffy daha aradan bu kadar az zaman geçmesine rağmen dövüşün başından sonuna kadar ayakta kalacak ve sonra bir de dövüşün sonlarına doğru teke tek kalıp Kaido’yu indirecek öyle mi? Bu çok mu mantıklı mesela? Ortada bu kadar şey varken Zoro şunu yapamaz bunu yapamaz falan fistan. Bal gibide girdi mi on numara performans sergiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık