Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 981 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İstediğin her yerden bak kaçan iki kişi var resimde o kadar :D

Kızdırmayı seviyorum hepte karşımda uçmuş bir Luffy fanı görüyorum ondandır
Bak bak bak kızdırmayı seviyormuş ta hep luffy'ci denk geliyormuş. Yer mi bunu anadolu çocugu? Kılıç yalıyorum de de tarafinı bilelim.

Adamın zaafı bu napsın? 1. Günden beri öyle adam. Koskoca nova düz yolda yürüyemiyor diyor muyuz? Yonkonun bile zaafı var.

Bana sorarsan Sanji’nin nova olmaması dert değil. Olmasını da istemem. Sanji her türlü çoğunu aşacak zaten. Oda koskoca Arc ayırdı Sanji’ye ve karaktere daha çok anlam ve derinlik kattı. Bu ilgiyi Zoro ve Luffy hariç hiçbir nova alamayacak. Ben bunu önemserim kimin 100m ile sabody’ye vardığına değil.
Benim demek istediğim, olayın "kim 100M ve üstü ödülle Sabody'ye varmış" tan ibaret olmadığı zaten. Şu ana kadar Sanji için tayfa içi ve dışı biçilen rol hiç iç açıcı değil.
Bir karakterin zaafı olur anlarım, ancak Oda her fırsatta böyle çiziyor. Bu da beni, Sanji'nin Oda'nın gözündeki yerinin çok yüksek olmadığı sonucuna götürüyor. Bu arc komutan almasına hiç ihtimal vermiyorum. Drake'i de alması senaryo açısından olacak iş değil. Bizzat bir supernova indirmeden de o seviyeye koyamam. Şimdilik tablo bu. Flying Six'ten birini ezerek yenerse yine güç olarak toplar.

Benim de Sanji'den beklentim çoktu, azala azala bu duruma geldim. Oda güçlü karakterleri böyle resmetmiyor. Bir yere kadar zaaf diyip geçebilirsin. Gerçekten sürekli böyle aptal aptal kadınların etrafında dolanan bir tipleme oldu çıktı.

Benim en önemli kriterim sunumdur. Onu da yanlış yapıyormuşum demek : ))

Sanji'nin şimdilik denizciler beni hafife alıyor dediği bölüm ile süpernovaları gördüğümüz bölüm arasında 12 bölüm falan var. Zamanla Sanji güç olarak geçmiş daha doğrusu gücünü ispatlamış. Bu artarak devam edecek. Belli başlı karakteri hiç bir zaman geçemeyecek orası ayrı. Ancak ödül olarak bazı novaları geçmiştir geçmeye de devam da edecektir.

Kurgu olarak novalara ayrı bir rol vermiştir vs. bu olabilir konu bu değil zaten. Sanji'nin gücünü tartışıyoruz biz. Ama kurgu olarak da Sanji'nin serideki yeri bir çok novadan öndedir ve zamanla bu belirginleşecektir.

Nova olayı bir anda yeni dünyada yüksek çıkış yapan olarak bakıyorum ben. Teach'in hiç duyulmayıp bir anda parlaması ya da Drake'nin sonradan korsan olarak anılıp bir anda çok adının duyulması onu nova yapan. Caribou o dönemde kendini bu kadar duyurmamış demekki. Aynı şekilde Sanji'nin henüz adını duyurmaya yeterli fırsatı bulamadığını mangaka daha ne kadar açık anlatabilirdi bilemiyorum.
Sunum önemli ancak Sanji'den son 400 bölümdür ne gördün ki? Nova kalibresinde olacağını gösteren bir şey görmedim ben şahsen. Luffy'nin 1.5 milyar aldığı arcta Sanji'nin 300 küsürü görmesinden doğal bir şey yok bana kalırsa. Şu an supernovaların herhangi birinden güçlü görmeme sebep olacak tek bir olayı yok. Olursa yanlış değerlendirmişim der, kabul ederim.

Kurgu olarak seride önemli olup da, güçlü olmayan çok çok az karakter vardır. Bu arcta sorsan Apoo ezikti, ben de güçlü görmüyordum. Ancak Oda resmen novaların hiç biri boş değil dercesine, okurların çoğunun gözünde en güçsüz novalardan biri kabul edilen Apoo'nun bile kolay lokma olmadığını gösterdi. Bu bence çok açık bir mesajdı. Sanji'nin nova seviyesine yakın olduğunu gösteren bir şey görürsek fikrim değişir. Şimdilik böyle düşünüyorum.

Sen Luffy için kaçtı diyordun da şimdi hatırladım.:D
İlk etapta beraber kaçmaya başladıklarını bölüm gelince öğrenmiştik. Bölüm geldikten sonra "Zoro, Luffy için kaçtı" dedim mi hatırlamıyorum, dediysem de gıcıklığına demişimdir :D Ben Luffy KO olunca ilk kaçış o zaman başladı sanıyordum.

Eğip bükmeyi bir kenara bırakalım artık. Evet, Zoro kaçmaz denildiğini hatırlıyorum. Ancak diyenler bunu Luffy'nin Kata'dan kaçmasının üzerine demişti. Ben de buna katılırım. Zoro Luffy'nin yerinde olsa, Kata'dan kaçmazdı gibi geliyor. Mücadele tarzı bu değil.

Birine meydan okuyup hakisi bitince kaçmakla, düşmanın ortasında kalıp kaçmak aynı mıdır? Sanmıyorum. Özellikle Kaido'ya dalınacaksa.

Böyle durumlarda Luffy'nin kaçmasına laf edileceğini de sanmıyorum. Ben etmem şahsen. Çünkü Luffy'nin böyle durumlara hep düştüğünü ve daha da düşmeye devam edeceğini biliyorum. Luffy'nin artık çok aştığını iddaa edenlere, komutan tekleyecek diyenlere, bu duruma düşmesine imkan vermeyenlere laf edilir ama :D Aynı senin Zoro kaçmaz diyenlere, contexte bakmadan laf etmen gibi.

Son düzenleme:
Olm sende fan olacak başka karakter mi bulamadın ya :D Anadolu çocuğu gel Oden fanlığı boş bi ben varım dolduralım listeyi
Zaten zoro ve ryuma dışında tüm kılıççılara bayılırım ben. Oden vs akainu'da deli gibi oden savunmuş insanım ben. Bu zoro forum'da çok uçuruluyor o yuzden takıliyorum ben.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık