Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 980: Dövüş Müziği

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    267
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/86/862/page/15

Bunu genel yazıyorum.

Attığım sayfada Kata, daha Luffy ve klonları ortada bile yokken, harekete geçen bir düşman bile görmeden bir şeylerin ters gideceğini seziyor.
Bu karşındakinin bir sonraki hareketini görmek değil. Karşısında harekete geçen biri görebildiği biri yok. Çıkacak karmaşa var.
Gözlemde aşmak budur. Kata'nın gözlemde geldiği seviyenin en önemli göstergesidir bana göre. Olacak her şeyi tam olarak gördüğünü de sanmıyorum. Ancak gözlem hakisinin kendisine kattığı sezgiler muazzam.
Asıl kilit nokta, saldırıya geçen, hamle yapan birini bile görmüyor olması.

Belki yanılıyorum, ancak bana göre bu geleceği görmenin artık içselleştirilmesi mi dersiniz, özümsenmesi mi odur işte. Normal gözlem hakisi nasıl uykuda bile çalışan bir refleks haline geliyorsa, geleceği görme kısmındaki karşılığı da bu. Bu seviyedeki adamlar kolay kolay gafil avlanmaz.
Güzel örnek. Mesela Kaido'nun gökyüzünde belirdiği bölüm Luffy için böyle bir tepki çizilmiş olsa biz de çekinmeden derdik Luffy Katakuri gibi kullanıyor bu naneyi diye.

Diyelim ki sezdi gördü. Bu saldırının kaçışı nedir??? Atla zıpla kaçılmaz sanmıyorum. Ses patlatıyor adam. Duymasa patlar mı acaba?

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/86/862/page/15

Bunu genel yazıyorum. Çevir kazı yanmasın gibi boş yorumları kendine sakla Çörekçi.

Attığım sayfada Kata, daha Luffy ve klonları ortada bile yokken, harekete geçen bir düşman bile görmeden bir şeylerin ters gideceğini seziyor.
Bu karşındakinin bir sonraki hareketini görmek değil. Karşısında harekete geçen biri, görebildiği biri yok. Çıkacak karmaşa var.
Gözlemde aşmak budur. Kata'nın gözlemde geldiği seviyenin en önemli göstergesidir bana göre. Olacak her şeyi tam olarak gördüğünü de sanmıyorum. Ancak gözlem hakisinin kendisine kattığı sezgiler muazzam.
Asıl kilit nokta, saldırıya geçen, hamle yapan birini bile görmüyor olması.

Belki yanılıyorum, ancak bana göre bu geleceği görmenin artık içselleştirilmesi mi dersiniz, özümsenmesi mi odur işte. Normal gözlem hakisi nasıl uykuda bile çalışan bir refleks haline geliyorsa, geleceği görme kısmındaki karşılığı da bu. Bu seviyedeki adamlar kolay kolay gafil avlanmaz.
Evet haklısın herhangi bir saldırı ve tehdit karşısında yokken bile bir şeyler seziyor. Luffy'den şuanda bu seviyede bir sezgi gücü beklemek anlamsız.

Güzel örnek. Mesela Kaido'nun gökyüzünde belirdiği bölüm Luffy için böyle bir tepki çizilmiş olsa biz de çekinmeden derdik Luffy Katakuri gibi kullanıyor bu naneyi diye.
Evet haklısın herhangi bir saldırı ve tehdit karşısında yokken bile bir şeyler seziyor. Luffy'den şuanda bu seviyede bir sezgi gücü beklemek anlamsız.
Bence Oda bilerek bu kadar sezgisel hale getirmedi. Çünkü bu seviyeye gelen biri, Luffy'nin durumuna düşmemeli. Sezgisel olmayan kısmını ise odaklanmadı vs diyerek ya da Luffy'nin karakteri böyle diyerek kıvırır Oda efendi. Yine kurgu yüzünden göremedi deriz ona.

Bu örneği sayfalar önce de verdim. Ancak anlamak istemeyen yine anlamadı. Udon mevzusunu unuttuğumu, o kısımda yanıldığımı söyledim. Ancak benim Kata seviyesinden asıl kastım buydu. Luffy'nin bir dövüşte bu kadar içselleştirebilmesinin mümkün olmadığını düşünmemdi.

Savaşın içinde birbirlerinin cümlelerine cevap veriyorlar önceden görerek. Katakuri neyin endişesine girip işini bitirmeliyim dedim. Hızla ortaya çıkan potansiyelinden korktu. Korktuğu başına geldi. Sonunda dengi kabul etti. Ama olayın oraya geldiği noktaya kadar Luffy çoktan hırpalanmıştı. Katakuri savaşın cogunda üstündü. Sonda ise Luffy ayakta kalarak o eşiği aştı. Savaşın sonunda Luffy en az Kata seviyesiydi.

Savaşın içinde birbirlerinin cümlelerine cevap veriyorlar önceden görerek. Katakuri neyin endişesine girip işini bitirmeliyim dedim. Hızla ortaya çıkan potansiyelinden korktu. Korktuğu başına geldi. Sonunda dengi kabul etti. Ama olayın oraya geldiği noktaya kadar Luffy çoktan hırpalanmıştı. Katakuri savaşın cogunda üstündü. Sonda ise Luffy ayakta kalarak o eşiği aştı. Savaşın sonunda Luffy en az Kata seviyesiydi.
Savaşın sonunda Luffy en az kata seviyesi falan değil. Tam olarak kata seviyesi bile olmadı. Silahlanması Katadan zayıf. Kata uyanış açmış. Luffyde yok. Kata sürekli görüyor. Luffy kısık kısık aralıklarla görüyor. Kata Snake Man'e karşı bile geri düşmedi. Ve Gear 4 sürekli kalabildiği bir mod değil yani Luffy en az değil en fazla kata seviyesi olmuş olabilir bu savaşta.

Bunlarla ilgili bir şey demiyorum ben. Luffy geleceği görebiliyor, Katakuri ile olan savaşında gördü, Udon'da gördü. Görüyor yani o konuda sıkıntımız yok zaten. Ama benim Katakuri seviyesinde gözlemi var demem için Katakuri ne yapıyorsa aynısını Luffy'den de beklerim.

Yahu hala anlamıyorlar. Kata gözlemi sürekli açık birisi. Luffy ise değil. Sonra da diyorlar ki Luffy Kata gibi sezemiyor.:D
E işte fark bu zaten. Sen neyi kabul etmiyorsun anlamadım ki. Sanki söylenen şeyler yalan yanlış şeylermiş gibi tepki verip yorum yapıyorsun. Ancak kendi mesajında bile bizim dediğimiz şeyi açıklıyorsun. Evet Katakuri bunu sürekli kullanabiliyor Luffy kullanamıyor. Aynı senin yazdığın gibi.

Bunlarla ilgili bir şey demiyorum ben. Luffy geleceği görebiliyor, Katakuri ile olan savaşında gördü, Udon'da gördü. Görüyor yani o konuda sıkıntımız yok zaten. Ama benim Katakuri seviyesinde gözlemi var demem için Katakuri ne yapıyorsa aynısını Luffy'den de beklerim.

E işte fark bu zaten. Sen neyi kabul etmiyorsun anlamadım ki. Sanki söylenen şeyler yalan yanlış şeylermiş gibi tepki verip yorum yapıyorsun. Ancak kendi mesajında bile bizim dediğimiz şeyi açıklıyorsun. Evet Katakuri bunu sürekli kullanabiliyor Luffy kullanamıyor. Aynı senin yazdığın gibi.
Peki sürekli görüyor diye kim dedi? Biz bile dedik "Luffy geleceği görüyor ama yine zor durumlara düşecek" diye. 7-8 sayfa öncesinden okursan ne demek istediğimi anlarsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık