Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 971: Haşlanma Cezası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido'ya da gücüyle ilgili çakan olmuş bir sürü o da ilginç:
1- Kaido'nun seneler geçtikçe güçlendiği bir kaç kez seride bahsedildi.
2- Bu olaylar olduğunda Kaido 30lu yaşlarının başlarında genç bir korsan, Moriah ile kapışıp güç kaybetmesi de bunun kanıtı niteliğinde
3- İnsan formundaki Kaidoyu geçebilse neden böyle öküzce bir anlaşma yapsın Oden? Gayet denklemiş.

Oden her ne kadar karakter olarak iyi ve müthiş bir adam olsa da ve ne kadar çok sevsemde, maalesef hem çok saf hemde çok duygusal bir adammış. Ve bunun bedelini de ödemiş maalesef. Eğer biraz zeki ve Katı bir adam olsaymış şu an Kaido ve Oroçi onun yerine mezarda olurdu. He yine tüm bunlara rağmen Kaido’nun kelleyi alıyordu reis. Bunun dışında Gerçek manada Yüz değiştiren kadın ve bariyer dede karşı tarafın yıldız isimleri. Ne Oroçi ne de Kaido bunlar kadar iş görmemiş. Hele ki Kaido bugün Wano da rahat rahat takılıyorsa ve kellesi hala yerindeyse yatıp kalkıp Oroçi ve akrabalarına şükür etsin ki gördüğüm kadarı ile baya seviyor çöp bunları.
Şu yorumları görünce nedense Odene laf atıp Kaido savunasım geliyor. Odenden tiksindiriyorsunuz adamı haberiniz yok. Aynısını zamanında Zoro için de yapmışlardı...

Şu yorumları görünce nedense Odene laf atıp Kaido savunasım geliyor. Odenden tiksindiriyorsunuz adamı haberiniz yok. Aynısını zamanında Zoro için de yapmışlardı...
Yorumlara cevap veremeyince böyle mi oluyor? Odenden tiksindiriyorsunuz adamı. Tiksin banane. Ben olanı söylüyorum yazdıklarımdan hangisi olmamış söyle bekliyorum.

Anasını satayım bitmedi lan şu muhabbet harbiden sıktı he. Yok Zoro’dan tiksindiriyorsunuz, yok bilmem ne. Ben niye hiç fanlarından dolayı bir karakterden tiksinmiyorum acaba. Algı yapıp durmayın.

Trebolu ortadan kaldıran Law, Dof’a iki tane sağlam darbe indiren Law. Law o hale gelirken Bellamy çöpüyle uğraşıp Oraya yardıma gidemeyen Luffy nasıl ayakbağı bu şimdi? :D
Başladık yine senin manasız Luffy karşıtlığına desene :gamyon:
Luffy Lawun istekleri ve planları yüzünden devamlı bir kendini tutma durumundaydı. Lawun isteklerine saygı duydu, bekledi. Hatta Dofu ona bıraktı. Sonra beceremeyince Law en son kendi dedi zaten bu dediğimi. En azından Trebolu indireyim de insan içine çıkacak yüzüm olsun peşindeydi adam.

Luffy Lawun istekleri ve planları yüzünden devamlı bir kendini tutma durumundaydı. Lawun isteklerine saygı duydu, bekledi. Hatta Dofu ona bıraktı. Sonra beceremeyince Law en son kendi dedi zaten bu dediğimi. En azından Trebolu indireyim de insan içine çıkacak yüzüm olsun peşindeydi adam.
Sabo ölmüş diyorlar.Ateşini söndürmüşler.

Yahu ben Luffy karşıtı falan değilim. Daha kaç kere söylemem lazım bunu? Ben Zoro’dan sonra Luffy’i seviyorum. Benim arada Luffy gömme sebebimi de çok söyledim. Yani öyle bir karşıtlık yok uydurma bunlar. Bir de burada nerede tam olarak luffy karşıtlığı var? :D

Luffy, Kaido’yu tek başına alamaz imkanı yok zaten de. Ama sen ayakbağı dedin fakat öyle bir şey yok.
Law o dövüşte ayakbağı olmadı tam tersine çok iş yaptı. Luffy madem aradan çıkaracaktı hemen, o hakisi bitip yere yığılan kimdi? :D

Mazhar Alanso'nun Her Şey Çok Güzel Olacak filminde sürekli söylediği gibi "Bilemiyorum Altan..." demek geliyor içimden.

Karakteri sevelim veya sevmeyelim çok detaylı işlendiğini kabul etmeliyiz diye düşünüyorum.

İnanılmaz hoşuma giden bir ironi vardı bu sayıda;

Oden hayatında yapmak istediği isteği (will) gerçekleştirip ülkesine dönüyor. Karşılaştığı manzarayı anlamlandırdığında kötülerin peşine düşüyor. Bir olay sonucu haftanın belirli günleri çıplak şekilde dans etmeyi kabul eden bir karakter. "Karakter" derken bile titriyor ellerim. Amanın! Adam WB ile denk, Roger ile her yeri fethetmiş ve güçlenmiş. Son derece gururlu da! Hatırlayınız lütfen; anı defterini doldururken Roger'ın vedasında kaptanlarını erkek gibi uğurlandıklarını ve tek bir göz yaşı dahi dökmediklerini yazarken alt sekansta gördüklerimize ne demeli? Göz yaşından tayfanın yüzleri seçilemiyordu adeta. Bu geçmişe ve kişiliğe sahip birisi çıplak bir şekilde dans ediyor...

Wano halkının oldukça apolitik olduğunu belirtmemizde bir sakınca görmüyorum. Önemli olan onlar için belli noktada tahtın boş kalmaması. Bu bağlamda Oden'i o şekilde dans ettiğini gören halk, yavaş yavaş kendisine sempati besleyip dalga geçmeye başlıyor. Oden'i görmekten rahatsız olabilecek halk bu "aptalca" hareket sonrasında Oden'in tiye alınabilecek biri olmadığını dahi düşünmeye başlıyor. Bu noktada 971'de Oden'in, "Lord Idiot" olarak çağrıldığını duyduk. Politik süreçler konusunda ilgisiz olan halkın, deli veya aptal olduğunu düşündüğü bir kişiye hala "Lord" şeklinde hitap etmeleri... Tüm flashback boyunca işlenmeye başlanan ve bu sayıda düğümlenen bir ironi kuşağı var resmen.

Sayıdaki "Lord Idiot" ı ilk gördüğüm sahnede duraksadım. Bir iki sayfa geri gittim. Tekrar okuyup o baloncuğa geldim ve yine "Lord Idiot" ı okudum. Kaba tabir ile "Vaov!" oldum. Bir anda beliriverdi bir çok şey.

Yorumlara cevap veremeyince böyle mi oluyor? Odenden tiksindiriyorsunuz adamı. Tiksin banane. Ben olanı söylüyorum yazdıklarımdan hangisi olmamış söyle bekliyorum.

Anasını satayım bitmedi lan şu muhabbet harbiden sıktı he. Yok Zoro’dan tiksindiriyorsunuz, yok bilmem ne. Ben niye hiç fanlarından dolayı bir karakterden tiksinmiyorum acaba. Algı yapıp durmayın.
Ne algısı yapacağım karakter böyle körü körü savunulur mu? Bundan 20-25 sene öncesinin Kaidosuna laf ediyorsunuz Odeni teklediği halde kılıf uyduruyorsunuz. Luffy 44 yaşına geldiğinde pacifistadan kaçtığı sahneyi gösterseler ya da Zoronun Kumaya yalvardıdığı sahneyi gösterseler fb olarak ''vay lan bunlar ne çöpmüş ne ezikmiş'' mi diyecektin yine? Net ben böyle soğuyorum karakterlerden başkası da beni ilgilendirmez. Oden sevilecek karakter ama sizin yüzünüze sevemiyorum bir türlü.

Sabo ölmüş diyorlar.Ateşini söndürmüşler.
Sabo op evereninin güneşidir. O sönmez.
Yahu ben Luffy karşıtı falan değilim. Daha kaç kere söylemem lazım bunu? Ben Zoro’dan sonra Luffy’i seviyorum. Benim arada Luffy gömme sebebimi de çok söyledim. Yani öyle bir karşıtlık yok uydurma bunlar. Bir de burada nerede tam olarak luffy karşıtlığı var? :D

Luffy, Kaido’yu tek başına alamaz imkanı yok zaten de. Ama sen ayakbağı dedin fakat öyle bir şey yok.
Law o dövüşte ayakbağı olmadı tam tersine çok iş yaptı. Luffy madem aradan çıkaracaktı hemen, o hakisi bitip yere yığılan kimdi? :D
Pis hater seni. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık