Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 968: Oden’in Geri Dönüşü

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    160
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hala şu salak şeyi izleyip zevk alabilmenize şaşıyorum. Kaç yıldır para uğruna sakız gibi doldurma bölümlerle uzattılar seriyi.
Yazar beyimiz bunca sene gittiği yavaş tempodan sıkılıp artık finale gelmek için son gaz gidiyor.
Hikayenin bu şekilde hızlandırılması hoşunuza gidiyor. Ama göz ardı ettiğiniz çok fazla şey var.
Hala hikayesi işlenmemiş tonla önemli karakter var. Hikayeyi bu hızlı bitirmeye çalışırken aynı zamanda işlenmemiş karakterlerin altını doldurmak imkansız bir olay.
Burada her saniye tartıştığınız şeylerin %80 i havada kalacak. GOT finalini bile aratacak bir son yapacaklar.
Benim artık umrumda değil. Fakat sizin heyecanınızı görünce yaşayacağınız hayal kırıklığı için üzülüyorum.
Umarım yanılırım.

Üye silindi 1004

Sen takip etme kardeşim zorla mı? Hiç anlamıyorum bunun gibileri. Bir insanın önemsemediği bir konuda 20 satır yazı yazması garip. 5 yıl aradan sonra girdim foruma, hâlâ aynı tipler.
Of en sevdiğim. Beğenmiyorsan okuma. Önemsemiyorsan yorum yazma. Favorim. Reis hala aynı tipler diye sitem etmiş. Reis asıl siz hala aynı tiplersiniz. Beğenmediği şeyi tüketip tüketmeme tümüyle kişinin keyfine kalmıştır. Salın artık 100 yıldır aynı safsata.

Hala şu salak şeyi izleyip zevk alabilmenize şaşıyorum. Kaç yıldır para uğruna sakız gibi doldurma bölümlerle uzattılar seriyi.
Yazar beyimiz bunca sene gittiği yavaş tempodan sıkılıp artık finale gelmek için son gaz gidiyor.
Hikayenin bu şekilde hızlandırılması hoşunuza gidiyor. Ama göz ardı ettiğiniz çok fazla şey var.
Hala hikayesi işlenmemiş tonla önemli karakter var. Hikayeyi bu hızlı bitirmeye çalışırken aynı zamanda işlenmemiş karakterlerin altını doldurmak imkansız bir olay.
Burada her saniye tartıştığınız şeylerin %80 i havada kalacak. GOT finalini bile aratacak bir son yapacaklar.
Benim artık umrumda değil. Fakat sizin heyecanınızı görünce yaşayacağınız hayal kırıklığı için üzülüyorum.
Umarım yanılırım.
Sen üzülme kardeşim biz gayet memnunuz halimizden. Kafaya takmamak lazım böyle basit meseleleri :D

Of en sevdiğim. Beğenmiyorsan okuma. Önemsemiyorsan yorum yazma. Favorim. Reis hala aynı tipler diye sitem etmiş. Reis asıl siz hala aynı tiplersiniz. Beğenmediği şeyi tüketip tüketmeme tümüyle kişinin keyfine kalmıştır. Salın artık 100 yıldır aynı safsata.
Yaptığı seriyi kötülemek değil ki adamın

Ben begenmiyorum siz niye begeniyonuz diye saçma bir trip yaptığı.

Bu bölümde Roger bi hayli gözümden düştü.
Son nefeste çocuk yapmak nedir? Rezalet.

Oden’e pek üzülemiyorum açıkçası çünkü ülkesini sahipsiz bıraktı.
Diyebileceğim tek şey
Ama öleceği zaman içim sızlayacak orası kesin sonuçta bende insanım.

Bu bölüm Kinemon ve tayfasına bir hayli üzüldüm. Çaresizce ülkenin insanlarını korumaya çalıştılar ve bu eziyeti izlemek zorunda kaldılar.
Reis seninle ne çok ortak yönümüz var.

:artiz:
Şimdi laf etmiyim diyorum da şu sayıda Oden'e sövmemek olur mu yahu?
Kinemon gayet güzel karşılamış bunu. "Walking Human Garbage"
Sen pozisyonunu terk edip, sorumluluklarından kaç. Bilmem kaç sene Daimyo'su olduğun insanlar ne yer ne içer, ne yapar, nasıl yapar umursama.
Hasta karın, kendini paralasın senin itibarını korusun.
Sonra vay efendim Orochi, ülkeyi ne hale getirmiş, gidip hesap soram. Hem de herkes sana "dur yapma" derken.
Sonuç; Sadece kendi değil karısının ve çocuklarının ölümüne sebep ol. Karının senin itibarın için verdiği emek çöp olsun.
Allah'tan Toki gene kurtardı çocukları da :artiz:
Gerçi Toki de bi tek Momonosuke'yi ve 9 kının 4ünü kurtardıydı. Hiyori'yi Kawamatsu şansa kurtarabildiydi. :artiz:

Neyse bütün sayı Oden'in rezilliklerinden ibaret değildi biraz da diğer konuları konuşmalı.
Marine, Chiffon'u mu kaçırdı şimdi. Arkadaki ayakta duran tip kim?
Herkesin güldüğü fıkraya neden Shanks ağlıyor acaba? Ne anladı? Bu önemli bir detay bence.
Korsan Kralı'nın gemisindeki ayrılıklarda kimsenin ağlamaması olayı çok erkekçeydi. Gözlerinden ve burunlarından akan sümükler hepimizi gururlandırdı. :alkis:
Oden'in Whitey-chan'a tek kelime etmeden Wano'ya dönmesi de ayrıca büyük adamlıktı. :artiz:
Konu gene niye buna geldi? Ben kapattıydım bunu.

Neyse başka ne vardı?
Heh! Hastalığının son evresindeki Roger, teslim olmadan önce kandıracak genç bir kız bulup, ölmesi için bir çocuk doğurması için kandırmaya gidiyordu en son.
Önümüzdeki bölüm Rouge'un bahtsız hikayesini okuruz herhalde. :ühü:
Yoksa biz...:oleyo:

Umarım yanılırım.
Yani finaline daha yıllar var, şimdiden bu sonucu çıkarmak pek anlamlı değil.

One Piece şu an bu şekilde bile bitse daha iyisini görmedim. One Piece sadece kendi hikayesini sürdürmüyor aynı zamanda birbirini tanımayan bir sürü insanı da hikayesi sayesinde tanıştırıyor. One Piece sayesinde arkadaş olduğum bir sürü iyi insan var. Kendi hikayesi içinde yaşananları gerçek hayata da yansıtıyor. Yavaş ve uzatılmış denen bölümler her şeyi çabuk gördüğümüz hayatta farklılık yaratıyor. Eskiden hikayelerin içi doluydu şimdi izlediğimiz, okuduğumuz her şey çabucak bitme telaşından hiçbir şey anlatmıyor. Oysa One Piece bu kadar uzun olmasına rağmen her geçen bölümünde seviyesini düşürmeden devam ediyor. Bu ne muhteşem bir şeydir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık