Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 967: Roger'ın Macerası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    273
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Viz çevirileri için hatalı diyeni de var. :gamyon: Artur ile VIZ çevireni zıtlaşmışlar ama

http://apforums.net/showthread.php?t=54556&page=7&p=4025192&viewfull=1#post4025192

Scan çevirisi kötü, resmi çeviri kötü. Ne iyi acaba
Ana dil seviyesinde Japonca bilmiyorsanız One Piece'i canon okumuyorsunuz demiş taraflardan biri. Cidden öyle. Resmi çeviride bile çok fazla hatalar bulunuyor. Şimdiye kadar kim bilir neleri kavrayamadık veya aktarılamadı Japonca bilmediğimiz için merak ediyorum açıkçası.

Roger Tüm hayallerini gerçekleştirmiş, son adayı bulmuş, kimsenin ulaşamadığı hazineye ulaşmış ve Korsanlar Kralı olmuş.En önemlisidir ki tüm tarihi öğrenmiş,Dünya hükümeti hakkındaki gerçekleri öğrenmiş.Şimdi Roger burda Korsanlar Kralı oluyor ama hala özgür değil.Özgür olmayan Korsan Kralı mı olur?Dünya hükümeti düşmemiş,gerçekleri gün yüzüne çıkaramamış.Görünen o ki bu başarılar ve gerçekler, Roger için hazineye ulaştıktan sonra son bulmuş çünkü ömrü yetmiyor adamın.Son savaşı verememiş.Korsanlar Kralı olmuş fakat bu ünvanın gereksinimlerini verememiş.Nedir bu gereksinimler?
Son Savaş ve bu iğrenç gerçekler altında yaşamamak.
Acaba Im'den haberi var mıydı.

Toki 800 yıl önce doğmuş büyük ihtimalle boş yüzyıldan kaçmış.Aslında Odenın yanında tarih yatıyordu da haberi mi yoktu?Böyleyse Toki'nin Im'den haberi var bu da onu Korsanlar Kralından daha tehlikeli yapar.Toki kısmı çok ilginç.Burdan çok teori çıkar.

Roger Tüm hayallerini gerçekleştirmiş, son adayı bulmuş, kimsenin ulaşamadığı hazineye ulaşmış ve Korsanlar Kralı olmuş.En önemlisidir ki tüm tarihi öğrenmiş,Dünya hükümeti hakkındaki gerçekleri öğrenmiş.Şimdi Roger burda Korsanlar Kralı oluyor ama hala özgür değil.Özgür olmayan Korsan Kralı mı olur?Dünya hükümeti düşmemiş,gerçekleri gün yüzüne çıkaramamış.Görünen o ki bu başarılar ve gerçekler, Roger için hazineye ulaştıktan sonra son bulmuş çünkü ömrü yetmiyor adamın.Son savaşı verememiş.Korsanlar Kralı olmuş fakat bu ünvanın gereksinimlerini verememiş.Nedir bu gereksinimler?
Son Savaş ve bu iğrenç gerçekler altında yaşamamak.
Acaba Im'den haberi var mıydı.

Toki 800 yıl önce doğmuş büyük ihtimalle boş yüzyıldan kaçmış.Aslında Odenın yanında tarih yatıyordu da haberi mi yoktu?Böyleyse Toki'nin Im'den haberi var bu da onu Korsanlar Kralından daha tehlikeli yapar.Toki kısmı çok ilginç.Burdan çok teori çıkar.
:S özgür olmak için neden hükümeti yıksın reyiz ben anlamadım :S adamı yolda çevirip kim durdurabiliyor, kim hesap sorabiliyor? denizciler bulunduğu adayı basıyorlar, Sengoku yok mu Garp yok mu diyor la neyden bahsediyorsun allaşkına :ddd

:S özgür olmak için neden hükümeti yıksın reyiz ben anlamadım :S adamı yolda çevirip kim durdurabiliyor, kim hesap sorabiliyor? denizciler bulunduğu adayı basıyorlar, Sengoku yok mu Garp yok mu diyor la neyden bahsediyorsun allaşkına :ddd
Haklısın fakat bahsettiğin,gücün verdiği bir özgürlük.Sonuçta ölümüne kadar Im'in kurduğu düzende yaşıyorsun.Yalan mı?Ömrü yetmemiş biri bu düzeni yıksın diye çağ başlatmış.

Haklısın fakat bahsettiğin,gücün verdiği bir özgürlük.Sonuçta ölümüne kadar Im'in kurduğu düzende yaşıyorsun.Yalan mı?Ömrü yetmemiş biri bu düzeni yıksın diye çağ başlatmış.
Son adaya gitmek, hikayeyi öğrenmek yerine belki tüm korsanları yandaşı yapıp hükümeti de yıkabilirdi :S sonuçta bi senelik ömrü varmış herifin. güç var irade var herifte, bi sözüyle denizleri inleten bi herif tak diye dalarlardı ama adam "kendi isteğinin" peşinden gitmiş, senin polarize ettiğin ideanın peşinden değil. he tabi söylediğine bişey demiyorum, elbette özgürlüğü sen de kendine göre yorumlayabilirsin ama adam im in kurduğu düzende yaşamıyor :d bi yere istediği zaman gidiyor istediği zaman çıkıyor, baya net özgür duruyor bana göre.

Düzen kurallar seni etkilediği sürece vardır. Roger bildiğin tam özgür adam. Rogerı kısıtlayan dünya hükümeti değil sağlığı. Tıp önemli kk bile olsan aklını alır ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık