Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 958: Sözleşilen Liman

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    222
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Garp+Roger’ın 2v4 yapıpta Rocks’u yok etmesi bana da saçma geliyor.Basit bir mantık:

Mangaka serinin başından beri üç aşağı beş yukarı Roger=Garp=WB denklemini verdi.Şimdi bu üçünün yaşı da yakın olduğuna göre olayın yaşandığı zamanda da üçünün güç seviyeleri aynıdır diyebilir miyiz ? Öyle farz edelim.Aynı şekilde o zaman kaptan olan Xebec’se WB’den daha güçlüdür diyebilir miyiz ? Bu da mantıken ihtimal dahilinde ve bu aynı zamanda Roger ve Garp’tan da üstün olduğu anlamına gelir.

Eğer böyleyse Garp ve Roger kendilerine denk bir adam+kendilerinden daha güçlü bir adamı nasıl yeniyorlar ? Artı olarak yaş olarak bunlardan biraz küçük BM var.Onunda yine az buçuk gücü vardır.Bu hangi matematikle açıklanıyor ?

Olayı Sengoku’dan duyuyoruz.Bu adam olay esnasında orda olmayabilir ki konuşmaları o yönde zaten.Yani olayı 3. kişinin ağzından duyuyoruz.Bilmediğimiz bir şeyler olmuş olabilir ya da her ne kadar çizilmese de Roger'ın tayfa olaya dahil olup büyük yardımları dokunmuş olabilir.
olayda çok soru işaretleri var 2vs4 denklemi gibi matematik hesabı değil bence sengokunun bahsettiği durum zamanımızın ün yapmış adamların rocks tayfasında olması roger ve garp ın onları dağıttığı. onun dışında olayın nasıl gerçekleştiği kim kiminle dövüştü belli değil

Luffy'de ki plot armorun diğer karakterlerde olduğunu sanmıyorum.
Zoro'da var, tayfada var. Herkeste olur merak etme sen.... Big Mom gibi kapsalak bugünlere geldiyse herkes de vardır..:D

Kendince bir sınır belirleyip ona göre yoruma atıyon. Oysa Roger, kendinden o sıra güçlü bile olsa Rocks'ı yenip aşmış olabilir.

Son düzenleme:
2vs4 gizemi ile garpın bu olay karşısında susması aynı. Bu açıklanırsa daha net olunabilir bu konuda.
Garp ne yapacak? Herkese ben böyle böyle yaptım diye mi anlatacak? Ayrıca o tarzda bir adam olmadığı da ortada.:D Öyle ben şöyle işler başardım diye havalanacak bir adam değil.

Garp'ın olayı sevmemesinin nedeni anlatılmış. İkisi de Garp açısından sağlam sebepler.

1- Korsanlarla iş birliği yapmak durumunda kaldı. Ki Garp'ın Korsanları sevmediği çok açık. Çünkü kendisi ayrıca bir denizci.

2- Kutsal Ejderler hakkındaki düşüncelerinin somut kanıtı olan Manga sahnelerinin yanında bir kaç kere Amiral'lik rütbesini reddetmesi var. Ama bunlara rağmen Kutsal Ejder'leri , Rocks'ı alaşağı ettiği için kurtarmış gibi olması.

Bu sebepler Garp'ın olayı duyunca moralini bozması için bile yeterli.

Bazı aklı selim arkadaşlar yok 2 v 1 muhabbeti olmuştur o yüzden bahsetmek istemiyor diyor. Oysa Garp açısından 2 v 1'in sıkıntı olabileceğini gösterecek bir manga paneli yok. Aksine Shiki gibi birini Sengoku ile birlikte döve döve adam ettiklerini biliyoruz.:D

O dövüşün 2 vs 1 olması çok daha saçma. Seride korsanlığın kitabını yazmış ve kral olarak adlandırılmış bir adamla korsanların şeytanı denizcilerin kahramanı olmuş adamı sirk maymunu yapmaz Oda.

Kaido - BM - WB'nin çembere aldığı alanda 2 vs 1 gerçekleşmesi çok komik olur. Haydi yavrum hop hop yavrum eğlendirin bizi diye arkadan kahkaha atarak dövüşü izleyen bu üçlüyü düşündüğümde tiksiniyorum. Böyle bir durum bir kahramanlık hikayesi değil ancak Roger'ın ve Garp'ın şanına hakaret olur.

O dövüşün 2 vs 1 olması çok daha saçma. Seride korsanlığın kitabını yazmış ve kral olarak adlandırılmış bir adamla korsanların şeytanı denizcilerin kahramanı olmuş adamı sirk maymunu yapmaz Oda.

Kaido - BM - WB'nin çembere aldığı alanda 2 vs 1 gerçekleşmesi çok komik olur. Haydi yavrum hop hop yavrum eğlendirin bizi diye arkadan kahkaha atarak dövüşü izleyen bu üçlüyü düşündüğümde tiksiniyorum. Böyle bir durum bir kahramanlık hikayesi değil ancak Roger'ın ve Garp'ın şanına hakaret olur.
WB izledi sonrada kaçtı diyolar.:D Kaido ve Big Mom neyse de WB la bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık