Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 956: Büyük Haberler

Bölüm Nasıldı?

• Bölüm gibi bölüm.

Kullanılan: 209 76.3%
  • Sıradan çinko karbon pil gibi bölüm.

Kullanılan: 43 15.7%
  • Beklemeye değmeyecek bölüm.

Kullanılan: 22 8.0%

• Kullanılan toplam oy
    274
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam peki haki konusunda bir beklenti yok mu? Ben bayağı yetenekli bir haki ustası olarak bekliyorum. Herkesin haki kullandığı bir adanın en güçlüsü, kardeşleri hakiyi değişik şekillerde kullanabiliyorlar. Çocukluğunda Rayleigh'den eğitim görmüş bile olabilir. Haki konusunda Doflamingo'dan iyidir en azından. Tabi bunların hepsi beklenti, boşa da çıkarabilir Oda.
Hancock'ta sadece Silahlanma olduğunu gördük. Kral Haki var deniyor, ama kullanırken hiç görmedik. Serideki sahnelerine bakacak olursak da Gözlem hiç yok diyebiliriz. Yani iki tip Haki gücü varmış gibi görünüyor. Hancock'a ben büyük avantajı meyve gücü sağlıyor. Eğer dövüş olsaydı, Luffy kesinlikle Hancock'u yenerdi Amazon Lily'de. Gücünün Luffy'ye işlemediğini görünce mala bağladı bildiğin.

Cansız maddeler doğrudan taş oluyor temas halinde. Hancock'tan etkilenmeyen biri, ondan doğrudan saldırı alsa dahi taş olmaz. Smoker tekme yediği hâlde taş olmamıştı mesela.
Smoker'a dogrudan dokunup dokunmadigini hatirlayamadim simdi o yuzden o konuda yorum yapmayayim da sence sebebi haki midir yoksa irade mi? Ben hep Magellan gibidir diye dusundum sahsen, yeterli savunman yoksa dokundugu anda game over seklinde.

Hancock'ta sadece Silahlanma olduğunu gördük. Kral Haki var deniyor, ama kullanırken hiç görmedik. Serideki sahnelerine bakacak olursak da Gözlem hiç yok diyebiliriz. Yani iki tip Haki gücü varmış gibi görünüyor. Hancock'a ben büyük avantajı meyve gücü sağlıyor. Eğer dövüş olsaydı, Luffy kesinlikle Hancock'u yenerdi Amazon Lily'de. Gücünün Luffy'ye işlemediğini görünce mala bağladı bildiğin.
Pacifistalara da işlemiyordu benim bildiğim meyve gücü ama yarıyordu Pacifistaları yanlış hatırlamıyorsam üstelik b.haki'yi kullanırken bildiğin taşa çevirip yok ediyordu bedenleri mangayı şuan tam hatırlayamıyorum. Luffylerin tayfaca girdiği pacifistaları fiziksel gücü ile hiç ediyordu Boa kuja'ya özel bir haki türü falan çıkarsa şaşırmam.

Hatirlayamadim simdi o yuzden o konuda yorum yapmayayim da sence sebebi haki midir yoksa irade mi? Ben hep Magellan gibidir diye dusundum sahsen, yeterli savunman yoksa dokundugu anda game over seklinde.
Bahsettiğim sayfa aşağıda. Hancock'un gücü kendisini göremeyen (Issho gibi), saf bir kalbi olan (Luffy gibi) ya da kadınlara karşı düşkünlüğü bulunmayan (Smoker ve Mihawk) gibi işlemiyor. Meyveye böyle bir handikap verilmiş. Her meyvede bu tip kısıtlamalar olur.

Bahsettiğim sayfa aşağıda. Hancock'un gücü kendisini göremeyen (Issho gibi), saf bir kalbi olan (Luffy gibi) ya da kadınlara karşı düşkünlüğü bulunmayan (Smoker ve Mihawk) gibi işlemiyor. Meyveye böyle bir handikap verilmiş. Her meyvede bu tip kısıtlamalar olur.

Hancock vs Aokiji yorumu alalım. Aokiji Nami'ye fena bakıyordu. Etkilenirse Hancock baya avantajlı mı oluyor? Direkt taşa çevirebilir mi? Yoksa Aokiji amirallik tecrübesi ve olayın ciddiyeti ile etkilenmez mi?

Pacifistalara da işlemiyordu benim bildiğim meyve gücü ama yarıyordu Pacifistaları yanlış hatırlamıyorsam üstelik b.haki'yi kullanırken bildiğin taşa çevirip yok ediyordu bedenleri mangayı şuan tam hatırlayamıyorum. Luffylerin tayfaca girdiği pacifistaları fiziksel gücü ile hiç ediyordu Boa kuja'ya özel bir haki türü falan çıkarsa şaşırmam.
Meyvesinin gücü işlediği için yapabildi o hareketleri.

Oo eline saglik aynen gosteriyor. Smoker'da o zaman Hancock gibi bir haki oldugunu sanmiyorum yani dedigin gibi bir handikap olabilir, veya sadece o sirada tas etmek istememis de olabilir. Mantikli gelmese de boyle seyler cok var OP'de malesef.

Neyse benim kisisel gorusum ama Hancock en asagi Doffy kadar gucludur.

Benim mesajla alakasi yoktu ama bence Kyros da Doffy'e denk bir karakter. En azindan bacagi kesmeden once oyleydi.

Kadınlara karşı düşkünlüğü olmayan tam doğru bir ifade değil bence.
Hancock'un cazibesine direnebilenler daha doğru olur. Mesela adaya gelen koramiral ve yanındakilere saldırı yaptığında koramiral kendine daha güçlü bir uyaran vererek (elini bıçaklamıştı) meyvenin ona etki etmesini önlemişti.

He o meyveyle ne Koby'ye Ne Kyros'a bir şey yapamayacağına katılıyorum bu arada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık