Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955: Cehennem Tanrısı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haha aynen ben de o yüzden seviyorum. Adam çocukken 2 kılıç yetmiyor 3'e geçeyim bari kafasında bir barzo. Sonradan kaç tane kılıç kullandığının önemi olmadığını anlasa da, artık çoktan bir teknik geliştirmiş halde olduğu için aynı şekilde hareket etmeye devam ediyor. Zoro candır.
Keşke bu bölüm ejderyanın bacısı kaç gün koynumda yattı deyip çıldırtsaydı Sanji'yi, ama işte, her açıdan çok düz.
Sorsan dünyası bile düzdür o yosunun :p

La @Densetsu no Samurai @Roronoa Zoro
Bu kılıçlara ruh işleme ile sınırlı sayıda ve seviyelerde kılıç ruhları işine ne diyorsunuz?

Bu mevzulara siz daha fazla kafa yoruyorsunuz, malum.
Şimdi kılıçların ruhu olduğu kesin. O konuda şüphemiz yok. Hatta kullanıcısını öldüren bir lanete sahip kılıçlar bile var. Ancak bu ayin tarzı bir şekilde kılıçlara işlenen ruhlar mı yoksa Merry'de olduğu gibi kendiliğinden mi ortaya çıkıyorlar; açıkçası hiçbir fikrim yok.
Seviye geçişi imkansız. Shusui ile yubashiri arasındaki farka bak. Bir kılıç yüzünden Zoronun saldırısı tavan yaptı. Yubashirinin böyle bir özelliği yoktu sadece hafifti. Saldırı gücünü arttırmıyordu. En iyi 21lik olan shusui neredeyse wado ve kitetsuyu kıracaktı. Kalite olarak wadodan iyi çünkü. Neden iyi? Kokuto da ondan. hayvan gibi sertleşmiş. Mihawkın kılıcı bile wadoyu kırmadı. ama ryuma nasıl bir sertleştirme vermişse yaşarken sırf kılıç kırma tekniği ile wadoyu kıracaktı dövüş devam etse. Ha mihawk da bir teknikle kırardı belki. Rasgele saldırdı sadece. Dandikler o çarpışmaya dayanmadı ve kırıldı. Ryuma ise saf vura vura kıracaktı kılıcı. Yubashiri hafif bir kılıç. Gramajı azdır. Muhtemelen o olsa kırılmıştı.
Ya kendiliğinden geçiş mantıksız zaten de kara kılıç ile güçlendirilmesi kafa karıştırıyor işte.

Üye silindi 1004

Yahu o adam nasıl çok büyük bir kılıç ustası olacak? Kimseyle dövüşmeden hakisini nasıl ilerletecek? Mutlaka kendi sınırlarını zorlamalı. Mecbur çıkacak dünyayı gezecek. Ryuma bunu yapmış. Oden yapmış. Mihawk yapmış. Zoro yapmış. Mihawk zoroya da dünyayı gez diyor. Öyle birisi olsa mutlaka birisinin haberi olur.
Ryuma'nın mezarı soyulmamış olsaydı o kılıca ne olacaktı? Ki muhtemelen o kılıç yüz küsur yıldır ortada yoktu. Yüz küsur yıl boyunca 21 kılıcın üstüne başka kılıç gelmemiş mi? Diyorum zaten çok büyük bir kılıç ustası atıyorum kendi devrinin en iyisi oldu sonra yaş aldı öldü. Adamı 10.000lerce metre aşağıya kılıcıyla beraber gömdüler. Gitti kılıç? 12 düştü 11'e? O zaman ne olacak?

Ryuma'nın mezarı soyulmamış olsaydı o kılıca ne olacaktı? Ki muhtemelen o kılıç yüz küsur yıldır ortada yoktu. Yüz küsur yıl boyunca 21 kılıcın üstüne başka kılıç gelmemiş mi? Diyorum zaten çok büyük bir kılıç ustası oldu atıyorum kendi devrinin en iyisi oldu sonra yaş aldı öldü. Adamı 10.000lerce aşağıya kılıcıyla beraber gömdüler. Gitti kılıç? 12 düştü 11'e? O zaman ne olacak?
Yahu enma Allah bilir kaç sene sonra yapıldı shusui'den, bu en iyi 21 son 30 senedir falan mı belirleniyor? Demek ki bu liste dinamik olan bir şey eskiden beri varsa.

Şimdi kılıçların ruhu olduğu kesin. O konuda şüphemiz yok. Hatta kullanıcısını öldüren bir lanete sahip kılıçlar bile var. Ancak bu ayin tarzı bir şekilde kılıçlara işlenen ruhlar mı yoksa Merry'de olduğu gibi kendiliğinden mi ortaya çıkıyorlar; açıkçası hiçbir fikrim yok.

Ya kendiliğinden geçiş mantıksız zaten de kara kılıç ile güçlendirilmesi kafa karıştırıyor işte.
Yahu niye karıştırıyor? Dünyada en iyi 12 kılıç var. Mihawkınki en iyisi. Neden? Neden dünyanın en güçlü adamının bisentosu, shanksin kılıcı değil de mihawkın yorusu? Kokuto da ondan. Muhtemelen en iyi arasında başka kara kılıç çıkmayacak. Çıksa da yoru kadar güçlü bir haki ile karartılmadığı için yorunun gerisinde kalacak.

Üye silindi 1004

Yahu enma Allah bilir kaç sene sonra yapıldı shusui'den, bu en iyi 21 son 30 senedir falan mı belirleniyor? Demek ki bu liste dinamik olan bir şey eskiden beri varsa.
İşte sürekli değişiyordur bu liste. Kaç tane 21 var kaç tane 12 var. Ki bu seride antik dönem dediğimiz bir period var. Ne kılıçlar vardır?

Ryuma'nın mezarı soyulmamış olsaydı o kılıca ne olacaktı? Ki muhtemelen o kılıç yüz küsur yıldır ortada yoktu. Yüz küsur yıl boyunca 21 kılıcın üstüne başka kılıç gelmemiş mi? Diyorum zaten çok büyük bir kılıç ustası atıyorum kendi devrinin en iyisi oldu sonra yaş aldı öldü. Adamı 10.000lerce metre aşağıya kılıcıyla beraber gömdüler. Gitti kılıç? 12 düştü 11'e? O zaman ne olacak?
11e düşecek o zaman. Bir şey olmayacak. Veya derler ki normalde 12 tane. Ama 1 tanesi kayıp. Nerede bilmiyoruz. 100 yıl sonra o kılıçlara denk bir kılıç daha yapılırsa en iyi 13 kılıç diye anılacaklar. Dinamik bir liste. Her yıl hesaplanıyor bile olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık