Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 953: Buralarda Bir Tilki Yaşardı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dostum sen şimdi birisiyle kapıştığını düşün ve yendiğin kişi sana kılıcını ödül olarak veriyor. Sonra ülke geliyor diyor ki bu bizim kılıcımız diyor. Halbuki kılıcın sahibi sana emanet etmiş. Sonra birisi çıkıp diyor ki sen bu kılıcı ülkeye bırak sana kaido’yu kesebilen kılıç vereyim diyor. Şimdi hangisi güç peşinden koşmak kendine ait olan kılıcın peşinden gitmek mi yoksa kaido’ya zarar veren kılıcı almak mı? Kılıcın hiç mi hatrı yok? Sadece bir metal parçası mı? Zoro’nun habire kılıcını kaptirması zaten baştan aşağı onur lekeyen ve rezalet bir şey şimdi de kılıcını takas ederse zoro benim gözümde kılıç ticaretçisi ve kılıçlarına zerre önem vermeyen birisi olur.
Emanet etme falan yok. Emanet dediğin Oden'in Hyori'ye verdiği gibi olur. Kullanma yok, sahip çıkma ve koruma var. Ryuma o kılıcı Zoro'nun hak ettiğini düşündüğü için kullanması için verdi. Kuryelik yapıp Wano'ya getirsin diye değil. Hyori ve Zoro arasındaki durumu ayırt edecek kadar mukayese kabiliyetin olsun bir zahmet.

Kesinlikle. Ayrıca Wano olduğundan dolayı Yokai temasından da bir şeyler katması mümkün. Özellikle şu yeni bahsedilen kılıçta nedense etkisinin olacağını düşünüyorum. Güzel oldu bence. Lazımdı zaten de. Bunun dışında birden ortaya çıkmadığını da düşünürsek eski ipuçlarından dolayı sıkıntı olmaz bence bu tarz bir şey.
"Ateş kılıcı," muhabbetini de buraya bağlarsa -ki, bağlayacak gibi- tadından yenmez.

Anlaması lazım ve evet Shusui'yi aratmayacak bir kılıç izlenimi oluşturdu.

Böylece hikayesini öğrendiğimiz 2. kılıçmı olacak Enma?
Olabilir. İlk kılıç olarak Shusui'yu kastettin değil mi?

Bilemiyorum altan:/Benim olanın baya üstüne düşen birisiyim hele emanete baya düşkünümdür belki o yüzden fazla duygusal bakıyorum bu olaya. Ben de isterim zoro’nun kendi kılıçlarını karartmasını. Aslında şöyle bi bakınca elinde temiz 2 kılıç daha var onları karartsa kimse zoro’dan şüphe duymaz diye düşünüyorum.
Ben taşıdığı tüm kılıçları kendisinin karartmasını isterim şahsen. En güçlü kılıç ustası olacaksa bu Ryuma'nın karattığı kılıçla olmamalı. Evet, manevi olarak önemli ama asla bir Wado kadar değerli değil. Şimdiye kadar Zoro'ya iyi hizmet etti. Wano'da yolculuklarının son bulması güzel olur.

Zoro’nun zaten Ryuma ile bağı oalcaktır o ayrı şimdi de babası olabilecek bir kişi oldu. Zoro’nun da geçmişini falan işlemesi lazım zaten olması gereken bu. Beklenen kişi olaylarına girilip güzel bir geçmiş çizecektir bence Oda.

Kılıç konusuna gelirsek; Hazan suyu kara kılıç olmuş olması ve wano’nun ulusal hazinesi olması Zoro’nun kılıcı bırakmasını sağlayacak bir de atası olursa işte saygıdan da bırakır ama arc sonunda kılıcı hakettiğini söyleyeceklerdir Zoro’ya. Enma da gerçekten ateş kılıcı ise Zoro için çok gönderme var bu konuda. Arc sonun da Enma ve Hitetsu, İki lanetli kılıcı dövüp tek kılıç yaparsa bunları alıp çekilir kenara reis.

Bu zamana kadar ilgili ruhların kılıç kullanıcısına sağladığı somut bir güç örneği görmedik ama Ashura, özellikle de Hakuba bu özellikten kaynaklanıp, bilinçsiz kullanılan güçlerdense bundan sonra ilgili gücü kontrollü kullanabilen kimselerle birlikte ortaya harika şeyler çıkacak diyebiliriz.

Olabilir. İlk kılıç olarak Shusui'yu kastettin değil mi?
Evet Shusui.

Emanet etme falan yok. Emanet dediğin Oden'in Hyori'ye verdiği gibi olur. Kullanma yok, sahip çıkma ve koruma var. Ryuma o kılıcı Zoro'nun hak ettiğini düşündüğü için kullanması için verdi. Kuryelik yapıp Wano'ya getirsin diye değil. Hyori ve Zoro arasındaki durumu ayırt edecek kadar mukayese kabiliyetin olsun bir zahmet.
Uff takıldığın şeye bak... ne dertler varmış.

Emanet işlerinde hassasım deyip emanet kelimesinin ne anlama geldiğini bilmeden cümle içinde yanlış bir şekilde kullanmak kadar büyük dertler değil benimkisi :byee:
Derdine derman olamayacağım:bilmem:
Ben taşıdığı tüm kılıçları kendisinin karartmasını isterim şahsen. En güçlü kılıç ustası olacaksa bu Ryuma'nın karattığı kılıçla olmamalı. Evet, manevi olarak önemli ama asla bir Wado kadar değerli değil. Şimdiye kadar Zoro'ya iyi hizmet etti. Wano'da yolculuklarının son bulması güzel olur.
İşte hangi kılıcı karartmasından daha çok shusui’nin ülkede nasıl kalacağı daha önemli bana göre. Sence zoro tamam shusui kalsın ben enma’yı alayayım der mi? Veya böyle bir durum seni rahatsız etmez mi? Oda öyle bir senaryo çizmeli ki ne zoro’yu kötü göstersin ne de takas gibi görünsün.

Bu arada Zoro'nun olduğu bölümler Luffy'nin olduğu bölümlerden daha iyi.Zoro karizmasıyla yaptıklarıyla aştı kendini iyice.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık