Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 922: Canavar Korsanları Genel Valisi Kaido

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 168 72.7%
  • Orta

Kullanılan: 51 22.1%
  • Kötü

Kullanılan: 12 5.2%

• Kullanılan toplam oy
    231
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai Zeus’u unutmuşum orada. Zeus’a binip de kaçmış olabilirler. Zoro Onigashima’da bu arada. Bir bakarız Ateş Festivali’nde Kaidoların yanında içiyor :oleyo:
İhtimal dahilinde ama olay çok anlık grlisiyor. O anda Namı ağzını ayırırken Zeus'u akıl edebilir mi bilmiyorum. Kunoichi daha mümkün gibi görünüyor.

Zoro konusuna gelince... Geçen benim de aklıma gelmişti de yazmayı unutmuşum. İyi dedin; içki varsa Zoro da vardır :D

Bugün internetim olmadığı için telefondan okuyup inceleme yapmaya çalışacağım. Haydi bakalım. Kapak kısmı yine istek olduğu için üzerine durmuyorum. “Koala” ve “Ryugu” yazıları göze çarpıyor.

922: Yerde Ararken Gökte Bulmak

İlk bakışta cümle âlem şok olurken Kin’emon’un suratından, ağız yapısından, gözlerinden ve sözlerinden Kaido’ya olan bakış açısı ve bildiğimiz, tahmin ettiğimiz geçmişi okuyabiliyoruz. Biraz sonra ise doğrudan tanık olacağız. Adım başı bir fabrika var neredeyse ve hepsi bir şeyin tepesine kurulmuş. Niye tepede bu fabrikalar yahu?

Momo’yu geçen bölüm görmüştük zaten. Elbette bilmeyenler var fakat şu an için öncelik olmaktan çok uzak bir konu. Luffy döne döne bu iğrenç ejdere mi döndü minvalinde konuşuyor. Hayırdır Batı hayranı mısın kardeş? Emperyalist devletlerin maşası mısın? Luffy İsrail lobisinin maşasıdır.

Law, Zoro ve Luffy’nin kimliği ortaya çıktığı için Kaido gelmiş. Law birdenbire bir şeyler anlatmaya geçiyor. Dinleyelim bakalım, bu adam ne söylüyor? Silah ve Smile muhabbeti. Law, Luffy ile birlikte yaptıklarını bir bir sıralayıp Kaido’nun peşinde olduğu şeyin ikisinin kelleleri olduğunu söylerken bizim oğlan Tazı Tahsin gibi koşmaya başlıyor. Law diğerlerini durduruyor ki daha başka kişinin kimliği ortaya çıkmasın. Plan hâlâ yürürlükte demek. Haa. Bir sonraki sayfada kendisi de söylüyormuş.

Law’a kalsa götünü dönecekmiş ama Luffy insanlarla bağ kurduğu için olaylara sırtını dönemiyor. Ancak böyle yapması hâlinde de bir çuval inciri berbat edecek. Bu işin icabına bakmak isteyen Law’ı ne tür bir şok bekliyor dersiniz? Herneyse… Özlediğimiz bir hareket geliyor:

SHAMBLES!

Forumun tabiriyle Hawkins’te ter damlacıkları yok. Bu da demektir ki korkmamış1!! Diğer yandan aslan müsveddesi Holdem ile aslan parçası Kamijiro üç yüz buçuk atıyor. Kaido ebesinin nikahı gibi büyük arkadaş. Bu nedir?

Tsuru neden avel avel bakıyor dersiniz? Anıları mı canlanıyor? Öfkeyle de bakmamış. Sadece bir ter boncuğu var. Tsuru amiral seviyesi!

Shutenmaru’nun karnının sağ tarafında ve göğüs bölümünde kan var gibi duruyor. Demek ki Jack kesmiş. Diğer yandan Kaido Shutenmaru’nun peşinde. Ancak ne için? Gücüne katmak için.

Aha sana iş. Kaido, Shutenmaru ve bir kişi daha dövüşmüşler. Diğer siluet parçası kim? Geçen bölüm Kin’emon’un bahsettiği kişilerden biri.

Kaido eşi benzeri olmayan bir surat ifadesiyle evlere şenlik getiriyor. Shutenmaru’nun alnı gölgelenmiş, biraz korku var ama erkekliğinden yamuk vermiyor.

Kaido ve Jack arasında bile goygoy konuşması yaptıran Oda’ya saygılar. Adam ne tür bir karakter çizerse çizsin mizah yapabiliyor. Kaido da içkinin şişedeki gibi durmadığını anlayamayanlardan belli ki. Bilmeyenler varsa Kaido kelimesinin geçtiği içkiler var.

Jack’in yarası kapatılırken Shutenmaru zamanında kaçamayacaklarını düşündüğü için dövüşmeye mi hazırlansam diyor. Koskoca Kaido’yu görüp de dövüşmeyi göze alabilecek çok az kişi vardır. Bu adam komutan seviyesi, net. Bu Oden’i hangi seviyeye koyar? Aradan 20 yıl geçmesine rağmen Shutenmaru Jack’te hasar bıraktı. Oden epey sağlam adammış.

Jack Kaido’ya laf anlatmaya çalışıyor, biz bu insanları fabrikalarda çalıştırıyoruz, milleti uyarmaya gelse neyse de ortalığın anasını ağlatacak Allah’ın ayyaşı diyor. Kuri’yi yerle yeksan edecek rahatsız herif diyor.

Tazı Tahsin çoktan Kaido’nun yanına ulaşmıştı be Luffy, nerede kaldın?

Luffy gerçekten de Okoborelileri düşünüyor. Diğer yandan Kin’emon ve Okiku da Tsuru’yu kurtarmak için kasabaya iniyor. Aha. Otsuru hanım 20 yıldır kimseyle evlenmemiş. Demek ki yalnızca Okobore’de yeniymiş, yani 20 yılı normal insanlar gibi lineer bir zaman çizgisinde yaşamış.

Hawkins kasabayı Law ve Luffy’nin yerini söyleyerek kurtarmış oluyor. Bu aynı zamanda Shutenmaru’nun da işine geliyor. Hawkins esasında Luffy’lerin orada olduğunu bilerek değil de kasabayı kurtarabilmek adına bunu söylüyor zira tek bildiği şey bir söylentiden ibaret. Ancak Jack’in de dediği gibi bir taşla iki kuş vuruyorlar. Akıllı adamsın vesselam!

Görüldüğü üzere Kaido Law ve Luffy’e kafayı takmış. Çok normal. Adamın rüzgârından uçuyor insanlar be ya.

Kaido efendi Oden’in kalesinin kalıntılarına doğru uçadursun, uçadursun da bizimkilerin söylediğine göre Kaido onlara doğru geliyor. Çizime göre alakası yok. :oleyo2:

Neyse Kaido da durur mu? Yapıştırıyor sıcak nefesini. Ulan ne iğrençtir he toplu taşımada bir başkasının nefesini hissetmek… ☹

Bir saniyede kalıntılar bile toz oluyor. Bu aynı zamanda yepyeni bir gelecek kurabilmek için aşmaları gereken ve geçmişi hatırlatan bir harabeydi ve yok olması iyi oldu.

Luffy’nin tepkisinden “meme” olur. Law yine sert çocuk, Oda ifadesini bile göstermiyor. Holdem ve Kaimijiro yine aynı kafa.

Jack’in Kaido’ya “Çılgın/Deli/Manyak” dediği bir dünya düşünün? Doğru seriyi okuyorsunuz. Bu arada Hawkins ve Jack’in yan yana bu şekilde durması çok hoş durmuş. Jack bandajlanıyor lakin Chopper duymasın, kıskanır. Bandaj kocakarı ilaçlarına döndü seride. :oleyo2:

Derken Luffy bir çırpıda göğe çıkıyor, çocuk fark etmiş lakin Law fark edemiyor. Velet geleceğin shogun’ı mübarek. Luffy de vura vura g3 elephant gun ile mi vuruyor arkadaş? Herneyse çizim güzel, eğilip bükülen bir ejderha ağzı görmek de güzel.

Bölümün tadı damağımda kaldı. Üzerine bahsedebilecek de pek fazla şey yok gibiydi. Telefondan fazla detaya bakılmıyor gerçi. Bir iki bir şey daha yazayım.

Kaido Jack’e diyor ki o veletleri bana getir. Sonra kendi takılmaya başlıyor, Hawkins söyleyince de kendi işini kendi görüyor. Jack ne yapıyor? Geçip Hawkins’le ahbaplarmış gibi oturuyor. :oleyo2: Troll müsün kardeşim?

Kaido… Ne diye sarhoşsun kardeşim sen? Umarım Shanks bunu dünyanın en iyi içkisiyle falan kandırmamıştır. Kitabe falan diyordum, adam bir içkiye tav olmuştur resmen. Şu lavuğa bek hele. İçki yarışması yapıp evine sarhoş mu gönderdi ne etti?!

Kaido’nun yediği yumruk… Daha önce g3’ten yumruk alan hiçbir ağır top bunu doğrudan üstlenmemiş, gerek B. Haki, gerek savunma gereçleri gerekse K. Haki’leri vasıtasıyla kendilerini savunmuşlardı. Kaido doğrudan ve beklemeden alıyor. Peki bu ona koyar mı? Hiç sanmam. Gözleri beyaza dönmüş. Umarım uyuma gibi bir şey olmaz. :( Gerçi olsa da Jack falan, neyse ki her zamanki gibi uyudu, der geçer. :(

Sanji, Brook, Nami ve Chopper mal gibi duruyorlar Kaido’nun “detestable” nefesine karşı. Peki bizimkileri kim kurtardı? Ayı Yogi ve saz arkadaşları değil herhâlde. Gerçi bizimkiler hâlihazırda dışarda oldukları için sağa sola atlayarak bile kurtulmuş olabilirler… Üzerine çok durmaya gerek olmayan bir durum ama belki haftaya yeni bir karakter görürüz. Gerçi son sahneyi de değiştirip çizer bu Oda efendi!

Neyse. Law’ın Smile ve silahlardan bahsederken bilgi vermesini ummuştum ama bilmediğimiz bir şey söylememiş. Bölüm orta.
Biri kesecekte onda malum samuray arc:)
Birinin tek slahına bakacagi için aynı hizada fabrikalar:)

2 bölüm yorumum

Shitenmaru 'nun bu kadar güçlü olacağını hüç düşünmezdim adam Jack'e sağlam ayar verdi. Jack Katakuri'nin yanında anca konu mankeni olur .

Kaido'u ben zaten ejder zoanı bekliyordum hiç ama hiç şaşırmadım ama Luffy'nin son sayfada kafasına indirmesine OHA dedim. Gözlerini kaydırmış olaylar çok çok hızlı ilerledi bir anda .

@amaneden sence bu 5600 kişilik filonun Wano'ya gelme ihtimali düşük müdür? Nedense Luffy partiden önce öyle bir dayak yiyecek ki adamlar endişelenip gelecek gibi hissediyorum; fakat bir yandan da bunların birkaçı reveriedeydi. Diğerleri de kim bilir neredeler şu an. İki hafta içinde gelemezler sanırım Wano'ya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık