Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 918: Luffytaro İyiliğin Karşılığını Öder

Bölüm Nasıldı?

• Çok İyi

• İyi

• Orta

• Kötü

• Çok Kötü

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
45 sayfayı hızlıca okudum bu bölümde ve çok ilginç. Bölümde o kadar güzel şey varken kabaca konuşulanlar:
1) Ace mi adamdır Luffy mi adamdır.
2)Jacki kim alır kombinasyonları
3)Klasik vs konuşmaları.

Bunlar hakkında görüşümü kısaca belirteyim de bölüm ve ark hakkında kendimce bir şeyler döküleyim. Öncelikle komutanlar küçümseniyor. Onu fark ettim. Sağ kol ve diğer baş komutanlar seride şu an farklı bir güç skalasında gösterilen elemanlar. Luffy Cracker'i Nami'nin yardımı ile yendi. Luffy Katakuri ile kapışınca şimdi Cracker'e çöp muamelesi yapılıyor. Zaten sorsan şu an Luffy Dof'a falan tek atar. Tayfa 2 yıllık ara sayesinde bu skaladaki adamlarla dövüşebilecek düzeye çıktılar onları yenecek düzeye değil. Dövüşe dövüşe de gelişip onları aşacaklar. Şu an bana kimse Luffy'nin Crackeri rahatça yenebileceğini söyleyemez. Katakuri dövüşü zaten belli. Evet Luffy bu dövüşlerde güçlendi ama şu an bu seviyedeki adamların kategorisinde sonra amirallerin seviyesini zorlayacak kademe kademe güçlenecek ama şu aşamada bu kalibredeki adamlar tek yiyecek veya kolayca yenebileceğin adamlar değil yensen bile zorlanarak yenebileceğin adamlar. Örnek verecek olursam Katakuri gidip Cracker'i kolayca yenebilir mi? Yenecektir ama o iş daha güçlüsün diye kolay olmuyor. Gelelim Jack'e. Jack kim? Gelen bilgilere bakılırsa Kİng ve Queen'den sonra gelen Kaido'nun Cracker'i. Nasıl Cracker hayvan gibi güçlüyse Jack'de öyle ve çekinmeleri gayet doğal. Bu seviyeleri anlamak bu bakımdan önemli. Jack gelecek ve Cracker tarifesinden yiyecektir ama öyle kolayca yenilecek adam değil. Jack ve Katakuri ile kıyaslıyanlar da var özellikle yakın ödüllerden dolayı ama bence o aynı Kid muhabbetinden dolayı çevreye verilen zarar ve sebepsiz yıkımlardan dolayı ödülleri daha yüksektir.

Bölüm ve ark hakkındaki görüşlerime gelecek olursam çocuğunu doğramak üzere olan anne bölüm içindeki espri ve muhabbetler Luffy'nin karizması ve söyledikleri Law vs Hawkins, Hawkins'in gayet mantıklı olarak 3 supernovayı karşısına almaması ve son olarak benim en çok ilgimi çeken ve ark boyunca kafama takılan bir soruyu daha da derinleştiren Wano'nun hayaletleri ve bunun arkasındaki gerçek.

Buna geçmeden önce şunu diyebilirim. Arkın giriş kısmı bu bölüm ile bitti. Ark 2. evreye geçiyor. Bu da Wano'da ne olduğu ve arkasındaki gerçekler ile beraber tayfanın ne yapacağının şekillenip tayfanın toparlanması işlenecek ve olaylar sıralanacaktır. Bu da bir 20 küsür bölüm sürer tahminimce. Sonrasında hedefe yönelik yapılacak icraatlar gelecektir zaten.

Wano'nun hayaletleri kısmında ise haftalardır aklımı kurcalayan şu oldu. Momoların hikayesine bakarsak şu ana kadar bildiğimize göre Wano'dan kaçmaları akabinde yaşanan olaylar Oden'in öldürülmesi vesaire 1 yıllık bir olay gibi duruyor. Ancak Ace 3-4 yıl önce geldiğinde de yokluk vesaire benzer bir durum var.Bu da akıllara Ace oradayken Kozuki klanı ne yapıyordu sorusunu getiriyor. Arktaki muhabbetlere bakarsak bununla ilgili Kozuikier yıllar evvel katledilmiş gibi. Zamanla ilgili bu çelişki hep aklımı kurcaladı. Düşündükçe şu ihtimaller aklımı kurcaladı. Oden'in katledilişi yıllar evvel olduysa ve Momolar geçmişten günümüze geldilerse bir nevi Fairy Tail okuyanların bileceği geçmişten günümüze gelme muhabbeti gibi günümüze mi geldiler ya da başka bir yollla mı günümüze geldiler.? Burada Momo'nun meşhur Roger muhabbeti bunu destekler nitelikte gibi geliyor. Bakalım bu tarz bir şey mi çıkacak ya da bambaşka bir şey mi ya da bir Oda klişesi mi göreceğiz umarım ilginç bir şey görürüz umutlarımızı boşa çıkartma tüm umutlarımızın katili Oda :D
Hangi gelen bilgilere göre Jack 3. adam
Hiçbir yerde görmedim o bilgiyi. Böyle bir netlik yok şu an arkadaş.

Hangi gelen bilgilere göre Jack 3. adam
Hiçbir yerde görmedim o bilgiyi. Böyle bir netlik yok şu an arkadaş.
King ve Queen'i bildiğimizde hem fikiriz di mi? Birde elimizde ne var? Jack
İskambil
Büyük ihtimal buradaki muhabbetin işleneceği düşünülürse Jack'in 3. kişi olduğu benim açımdan aşikar. Çok kafa yorulacak tartışılacak bir şey değil. Birde önce gösterilme muhabbeti falan klasik. Kahin olmaya gerek yok.

Ne alaka la :D
Zoro arclar boyunca sanji ile atışıyordu bu dediğine göre ikisi denk oluyor.
Hatta zoro kendini sanji ile karşılaştırıyor.

Şimdi ben buna sanji>bege mi diyeyim :)
Bak hatta sanji eli cepte tartışmış.
Yani sanji daha üstün :)

Sanji zaten Bege'den üstün lan. Sanji çer çöple karşılaştıran fanı var. :(

İskambil
Büyük ihtimal buradaki muhabbetin işleneceği düşünülürse Jack'in 3. kişi olduğu benim açımdan aşikar. Çok kafa yorulacak tartışılacak bir şey değil. Birde önce gösterilme muhabbeti falan klasik. Kahin olmaya gerek yok.
King Quenn aslinda Manga'da da hala geçmedi. Tam olarak bildiğimizi kabul edemiyorum ben. Bence netmis gibi konuşmamak daha iyi.:D

Cracker de Snack'ten önce gözüktü mesela.

King Quenn aslinda Manga'da da hala geçmedi. Tam olarak bildiğimizi kabul edemiyorum ben. Bence netmis gibi konuşmamak daha iyi.:D

Cracker de Snack'ten önce gözüktü mesela.
Çıkana kadar öyle diyelim. Snack meselesinde de o işlenmedi ki zaten yeni pert olmuştu kızaktaydı. Ancak asıl değinmek istediğim konular başka iken vs ile alakalı muhabbetin alıntılanması da hafif üzmedi değil :D

Law'ın sinirlenmeleri çok iyi . Özellikle Zoro'ya sinirli sinirli bakıp ''bunu sen mi söylüyorsun '' dediği yere bittim. Bizimkilere alışır yakında :D

Çıkana kadar öyle diyelim. Snack meselesinde de o işlenmedi ki zaten yeni pert olmuştu kızaktaydı. Ancak asıl değinmek istediğim konular başka iken vs ile alakalı muhabbetin alıntılanması da hafif üzmedi değil :D
Vs muhabbeti değil ki bu. Ben harbiden Jack için orijinal çeviride sağ kol denmiş kendi nasıl 3. adam olduğundan emin oluyorsun diye söyledim. Bunun öncesinde benimde beklentim böyle olsa bile şu an bu açık degil.

Vs muhabbeti değil ki bu. Ben harbiden Jack için orijinal çeviride sağ kol denmiş kendi nasıl 3. adam olduğundan emin oluyorsun diye söyledim. Bunun öncesinde benimde beklentim böyle olsa bile şu an bu açık degil.
Nerede sağ kol deniyor?

Aklıma şu geldi üstte okuyunca hadi jack ile zoro vs attı bu king quen ile kim kapışıcak ? acaba law ile jimbei veya kidi kurtarıp kid mi gelicek yoksa sanji power up için sanjimi olucak :D çünk ben artık luffy'i sag kollar ile ugrasırken göremiyorum direkt büyük boss'a gidiyor gözüm :D

İskambil
Bu king amiral seviyesi çıkar hatta daha güçlü nerden baksan ödülü 1800 2000 falandır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık