Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 917: Yiyecek Hazine Gemisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Orochi hazretlerini bir görseydik dövüşülecek bir tip mi değil mi belli olurdu az-çok. Şu an o kısım puslu. Ben iki dövüşü garanti görüyorum Zoro için. Jack, King, Orochi adaylar arasında. Jack ve King mantıklı çünkü iki isim arasında hiyerarşi ve güç farkı var. Ama Orochi Jack kadar mı güçlü yoksa King kadar mı ? Eğer King kadar güçlüyse mangaka King yerine Orochi'yi de seçebilir.
Araya Queen'i de kat da yıkımcıları Zoro harcasın. Sonra da lakabı değişsin ve "Yıkımcı Avcısı" olsun.

2 kişinin neresini çok gördün ?
On tane yıkımcı olsa çok görmem de üç tane var. Sanji, Law, İnu, Neko, muhtemel Hawkins, Drake vs ne yapacak? Oturup Hawkins'in kartlarıyla fal mı bakacaklar?

Zoro yıkımcı aldığında Sanji'ye de kafadan birini yaz zaten. Çünkü sağ-sol kol arasında pek güç ve ödül farklı olmuyor. Zoro iki adam yenip 1.5 milyar olsun, Sanji de 28. adamı yenip 500 m olsun durumu olmaz. Tayfa ve müttefik dengesini de gözetmek gerekir.

Ben açıkçası Jinbe'nin beklenmedik bir anda gelme ihtimali olduğunu düşünüyorum. Zira bizim yıkımcı takımı da onunla birlikte oluşmuş oldu. Franky'i, Usopp'u falan Zoro-Sanji'nin yanına yazamayız, malum. İlginç bir tesadüftür ki Jinbe, Luffy beşinci imparator olacağı sıralarda geliyor ve sonraki durak üç yıkımcısı olan Kaido.

Shogun-Zoro
King- Sanji
Queen- Jinbe
Jack- İnu-Neko

gibi.

Ödüller de

Zoro 1.3-1.4
Sanji 1.1- 1.2
Jinbe 1 vs.

Tabii Kaido düşmeyecekse bunların hepsi hayal demektir :D

Mom'ın o durumu özel. Fotoğraf kırıldı diye öyle oluyor. Yoksa normal hali çok sert. Sanji demirden bir balon gibi diyor.

WB konusunda bahsettiğim beden sertliği. Performansı ayrı bir konu. Beden sertliğinin performansla alakası yok. Luffy'nin bedeni de çok yumuşak mesela, sonuçta adam lastik. Normal haline koka basmasına rağmen Bellamy kan kusturdu bu adama. Ama bir de Law'a bak, koka yapıp Dof'un tellerinden korundu. Lakin başka detaylar var işte. Bir baktık Luffy vitesi dörde takmış, hem çok sert hem de esnek durumda, Dof'un tekmesi etkilemiyor.

Ben senin ne demek istediğini anladım, elbette yonkolar farklı ama tek sahneden Luffy'nin Mom karşısında durumunun içler acısı olacağını söylemek yüzeysel kalır demeye çalışıyorum. Rakibe göre strateji geliştirmen gerekir. Mom'a karşı bam güm dalamazsın, daha atik davranıp koka yapmadığı bölümlere sağlam darbeler indirmen gerekir. Luffy'nin Dof'un karnına yerleştirdiği Red Hawk'ı hatırla. Law sayesinde fırsat bulmuştu. Halbuki Dof anlayıp koka bassa öyle iki büklüm olmayacaktı belki de. Yani koka ciddi fark yaratıyor, hele ki normal bedeni de anormal derecede sert olan biri söz konusu ise.

Öte yandan kendini de iyi savunman gerekir ki Luffy'nin çevikliği Mom karşısında muazzam avantaj. Misal Shanks olsa o hız pek sökmeyebilirdi.Tersi şekilde ise belki Shanks da çok sert bir bedene sahip değildir ve de koka yapsa bile Luffy'nin darbesini Mom gibi hasarsız atlamayabilir. Umarım anlatabilmişimdir.

Bizdeki atlamalar ciddi boyutlarda oluyor. O yüzden erken diyemem. Bir sene sonra KK olacak belki Luffy. Bence ufaktan alışmak lazım yonko Luffy'e.
Ne diyin umarım dediğin gibi olur :D
Benim düşüncem luffy seviyesini bir süre boyunca koruyacaktır çünkü birden sağ kol seviyesine çıktı şimdi seviyesi biraz yavaşlayacak gibime geliyor sonra yine hızlanacaktır.

Elbette gücünü saklayabilecegi biri değildi. Benim demek istediğim Katakuri tarzı bir dövüş gerçekleşmedi. Bu dövüşün içinde olan konuşmalardan tut midesinin dolmasına kadar her şeyiyle açığa çıkıyor. Cracker ye de patla diyip daha da üretiyor... Luffy üret lan ne varsa yiyeceğim diyor. Sonra Luffy midem de daha yer kalmadı diyor. Cracker patla diyor. Bunlardan gelebilecek tek mantıklı çıkarım bu hacı. Luffy'nin g4'e girdiğinde midesindekileri nasıl hızlı bir şekilde erittigini gördük. Bu olay bir kaç kere tekrarlandiysa Luffy neden midemde yer kalmadı desin? Cracker neden ye de patla desin. Ben bu mantıktan yola çıkıyorum. Bunlara cevabın varsa öğrenmek isterim.
Savaşta ne olduğunu görmedik. Ben sadece kendimce tahminde bulunuyorum. Kraker tek bir parmak hareketi ile kuklalarını yenileyebiliyor. Üstelik bunun bilinen bir sınırı da yok. Çok uç yeteneği var. Kuklalar da güçlü.

Luffy g4 ile fazla haki harcıyor. Dolayısıyla Kraker'e karşı baktı ki g4 ile bile bir şey yapamıyor bir noktadan sonra g4 kullanmayı bırakıyor. Daha sonra zaman kazanarak savaşı kazanmak için bir yol aramaya başlıyor. Bisküviyi g4 ile yakabilir ama aynı zamanda haki de harcamış olacak. Yediği bisküvi hakiye dönüşmüyor. G4 süresi uzadıkça hakisi azalacak. Kraker'i yenecek yolu bulamamışken g4 için haki harcamak zarar ziyan olacak. Yani g4'e girmekten kaçınması yerinde bir hamle.

On tane yıkımcı olsa çok görmem de üç tane var. Sanji, Law, İnu, Neko, muhtemel Hawkins, Drake vs ne yapacak? Oturup Hawkins'in kartlarıyla fal mı bakacaklar?

Zoro yıkımcı aldığında Sanji'ye de kafadan birini yaz zaten. Çünkü sağ-sol kol arasında pek güç ve ödül farklı olmuyor. Zoro iki adam yenip 1.5 milyar olsun, Sanji de 28. adamı yenip 500 m olsun durumu olmaz. Tayfa ve müttefik dengesini de gözetmek gerekir.

Ben açıkçası Jinbe'nin beklenmedik bir anda gelme ihtimali olduğunu düşünüyorum. Zira bizim yıkımcı takımı da onunla birlikte oluşmuş oldu. Franky'i, Usopp'u falan Zoro-Sanji'nin yanına yazamayız, malum. İlginç bir tesadüftür ki Jinbe, Luffy beşinci imparator olacağı sıralarda geliyor ve sonraki durak üç yıkımcısı olan Kaido.

Shogun-Zoro
King- Sanji
Queen- Jinbe
Jack- İnu-Neko

gibi.

Ödüller de

Zoro 1.3-1.4
Sanji 1.1- 1.2
Jinbe 1 vs.

Tabii Kaido düşmeyecekse bunların hepsi hayal demektir :D
Jinbei'yi ben de bekliyorum. Düşününce düşman sayısı ile bizimkilerin sayısı örtüşmüyor. Bu konuda haklısın.

Lakinnn;

Orochi'nin tarafinda kimlerin olduğu belli değil. Koskoca Shogun Wano'yu Kaido'dan önce tek başına mı yönetiyordu mesela ?

Novalardan aradan çıkacak olan var mı belli değil

Novaları düşman karşısında ciddi dövüşe sokacak mı belli değil

Denizciler gelecek mi belli değil (ki gelmeleri aslında yüksek ihtimal.) Gelirlerse birkaç kişi denizcilerin karşısında oyalanabilir.

Birçok bilinmezlik var kısacası. Normal şartlarda sen haklısın. Zoro birden fazla yıkımcı ya da düşman alamaz. Lakin bu bilinmezliklerin Zoro lehine işleyeceğini düşünüyorum. Bunu istediğim için mi ? Biraz da evet ama işin hikaye kısmı da buna müsaade edecek gibi.

Geçen Jack'in Luffy ya da Zoro'yla karşılaşacağını yazmıştım. Mekan ve zaman olarak İnu-Neko buna yetişemez diye.. Öyle durumlar da olabilir.

Bakarsın Kaido'ya 3 kişi dalarlar sayı konusu ortadan kalkabilir ?

Bakalım yani çok fazla değişken var. İleride konuşuruz yine.

Öyle de hacım ama şöyle bir şey de var tayfa olmadan luffy kk olamaz :) o yüzden o tayfayı o kadar geride bırakmak olmuyor :)
Hani luffy en baba rakipleri yener ama kurtarmaya sanji gelir :D
o yüzden tayfa candır.
Bana bunlarla gelme hacı. Luffy en baba rakipleri kimler için yendi? :)

Belki de tayfanın geride kalma durumu yok. Belki de mangakaya göre tayfanın olması gereken seviye burası. Luffy sürekli seviye atlıyor diye tayfanın da ona paralel şekilde seviye atlaması imkansız zaten.

Bana bunlarla gelme hacı. Luffy en baba rakipleri kimler için yendi? :)

Belki de tayfanın geride kalma durumu yok. Belki de mangakaya göre tayfanın olması gereken seviye burası. Luffy sürekli seviye atlıyor diye tayfanın da ona paralel şekilde seviye atlaması imkansız zaten.
Hacı kötü bir şey demedim ki :D
Luffy tayfa ve kk lik için dövüşüyor zaten.
Bizim tayfada luffy’yi kk yapmak için dövüşüyor.

Hacı kötü bir şey demedim ki :D
Luffy tayfa ve kk lik için dövüşüyor zaten.
Bizim tayfada luffy’yi kk yapmak için dövüşüyor.
Kötü bir şey demedin zaten, sıkıntı yok. Hani Sanji kurtardı falan deyince yanlış manalar çıkmasın diye söyledim. :D

Bu arada tayfa, Luffy'yi KK yapmıyor, KK olma yolunda ufak taşları temizleme konusunda yardımcı oluyorlar ki böylece Luffy asıl patronları yeniyor ve tayfanın hayallerini gerçekleştirme konusunda onların önünü açıyor. :fool:

Kötü bir şey demedin zaten, sıkıntı yok. Hani Sanji kurtardı falan deyince yanlış manalar çıkmasın diye söyledim. :D

Bu arada tayfa, Luffy'yi KK yapmıyor, KK olma yolunda ufak taşları temizleme konusunda yardımcı oluyorlar ki böylece Luffy asıl patronları yeniyor ve tayfanın hayallerini gerçekleştirme konusunda onların önünü açıyor. :fool:
Aaaa ayıp edion :D
Tayfadaki herkes önemlidir. Bir tanesini çıkarırsak bütün hikaye bozulur.
Mesela brook olmasaydı poneglifi alamazdık.
Veya ussop olmasaydı sugar etkisiz hale getirilemezdi gibi gibi.
Yani hepsinin payı çok büyük.
Sadece olayların merkezinde ve ön planda luffy var ve bu normal bir şey çünkü ana karakter :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık