Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 914: Okobore, Artıkların Şehri

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    158
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sorun bence Oda’nın mizah anlayışının aşırı troll olması. Muhtemelen Batman’i çizerken kendi kendine aşırı güldü. Oda gibiler ki Japonya halkı genel olarak bu tarz şeylere aşırı gülüyor.

Ama bizler daha ciddiyet bekliyoruz. Sorun OP’ta değil aslında. OP yirmi yıl önce nasılsa hala aynı. Michael Jackson gibi dans ederek yürüyen hipnozcudan tut Buggy’e, sürekli ishal olan Magellan’dan tut Batman’e kadar.

Op için 50-60 bölümde bir o karanlık, sert, seinen tarzda bölüm ve karakter çıkartan bir seri diyebiliriz. 20 yıldır böyle olan bir seriye ciddiyet istemek bana saçma geliyor.

Yani Oda veya Op değişmedi, sadece bizler artık büyüyoruz ve beklentilerimiz değişiyor.
Gören de istese mantıklı bir şekilde çizemeyecek falan zannediyor. Bu adam dilediği takdirde delicesine sağlam kurgu ve hikâye çizebiliyor, sayısız defa gördük. Bir kare çizerdi kız bizimkilerden uzaklaşmış olurdu. Hoş yine laf edilirdi. "1 km uzakta sanki 10 metre yanındaki kızı koruyamıyor" olurdu. :D Karakterleri tanıttı geçti işte. Dediğin gibi fazla ciddiye alınıyor. Ben olsam böyle çizmezdim mesela. İnce eleyip sık dokur, şaka bile olsa mantıksız çizmezdim yani ama yine dediğin gibi kaç yıldır durum bu. :bilmem:

Gören de istese mantıklı bir şekilde çizemeyecek falan zannediyor. Bu adam dilediği takdirde delicesine sağlam kurgu ve hikâye çizebiliyor, sayısız defa gördük. Bir kare çizerdi kız bizimkilerden uzaklaşmış olurdu. Hoş yine laf edilirdi. "1 km uzakta sanki 10 metre yanındaki kızı koruyamıyor" olurdu. :D Karakterleri tanıttı geçti işte. Dediğin gibi fazla ciddiye alınıyor. Ben olsam böyle çizmezdim mesela. İnce eleyip sık dokur, şaka bile olsa mantıksız çizmezdim yani ama yine dediğin gibi kaç yıldır durum bu. :bilmem:
İşte mesela böyle olsaydı One Piece daha mı iyi olurdu yoksa daha kötü mü olurdu bunu bilemeyiz.:bilmem: Demek istediğim, acaba bu trollük seviyesi rahatsız ettiği kadar bir o kadar da farkında olmadan bizlerin ilgisini çekmeyi mi başarıyor acaba? Yani bence böyle bir durum var ortada. :)

İşte mesela böyle olsaydı One Piece daha mı iyi olurdu yoksa daha kötü mü olurdu bunu bilemeyiz.:bilmem: Demek istediğim, acaba bu trollük seviyesi rahatsız ettiği kadar bir o kadar da farkında olmadan bizlerin ilgisini çekmeyi mi başarıyor acaba? Yani bence böyle bir durum var ortada. :)
İyi bir noktaya değinmişsin bence.

Bölümü telefondan okurken ''kötü'' diye oy atmıştım ama, bu bildiğin orta iyi karışımı. Pc'ye geçince bir daha okudum özellikle şu kare beni benden aldı ya çok iyi.

Okiku hain, Tama'ya en son o bakıyordu ve kaçırılmasına bilerek izin verdi. Köylerine uğrayan her yabancıyı bilerek Bacura'ya götürüyor ki ailesini ve diğer herkesi tehtid edenlere sözünde dursun Geçici Arc Prensesi oluşturuldu.

Okiku hain, Tama'ya en son o bakıyordu ve kaçırılmasına bilerek izin verdi. Köylerine uğrayan her yabancıyı bilerek Bacura'ya götürüyor ki ailesini ve diğer herkesi tehtid edenlere sözünde dursun Geçici Arc Prensesi oluşturuldu.
Bence de öyle çünkü samuray olacağım ve kiku (muhtemelen gerçek adı bu değil) olacağım diyor. Kişilik problemi oluşmuş bir nevi ...Alabasta arkında Vivi de zaten kötülerin tarafındaydı bilerek amacı için bilgi topluyordu. Ayrıca Conis te Enel için adaya ayak basan korsanları Enele götürüyordu istemeyerek ...Yani kızımız büyük ihtimal iyi ama kötüler için ajanlık yapıyor yada zorla yaptırılıyor.Oda için klasik konu yaratma çabası ama fena da değil hani.

Son düzenleme:
Sonra da yok Zoro karşısında Sanji'yi niye gömüyorsunuz ? Kardeşim al, manga sayfası. Bir değil iki değil bu sahneler; yorum senin.
Sanji ve luffy’nin bm ye saldırdığı sahnenin yanında bu sahne tırnak bile olamaz :)

Zoro ve luffy’nin aynı panelde olup daha havalı sahneleri olacaktır ama bu pek havalı değil. Bunun zoroyla alakası yok şahsen wci arcında sanji ve luffy’nin aynı panelde olduğu ve aynı anda “tayfamı kurtaracağım” dedikleri sahneyi de pek havalı bulmadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık