Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 912: Amigasa Köyü

Bölüm nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 152 60.3%
  • İyi

Kullanılan: 80 31.7%
  • Orta

Kullanılan: 12 4.8%
  • Kötü

Kullanılan: 4 1.6%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 4 1.6%

• Kullanılan toplam oy
    252
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
912: Amigasa Köyü

Kapak resmi çok iyi. Yalnız nedendir bilmem, Oda Jinbei'yi bir türlü tayfaya dahil edemedi. Kapak resminde olmasını beklerdim. Sanji hariç herkeste kuru kafa işareti var. Sanji yine dışlanan evlat mı ? Belki de tam tersi bir durum için çizilmiştir ???

@Chaos Bringer şöyle bir şey yazdı bana:

"Nagasone Kotetsu; Edo dönemindeki ünlü kitetsu kılıçlarının mimarı. En bilinen hikayesi ‘fake sword’. Yanı sahte kitetsu yapmış. Bu yüzden Luffy’deki kılıç sahte olabilir.

Gene bir kelime oyunu dikkatimi çekti göstermek istedim sana seride lanetli kılıç 4 tane geçti.

1. Ki-tetsu, 2. Ki-tetsu, 3. Ki-tetsu ve Ki-koku

-Ki eki seytani veya lanetli anlamında.

Hi-Tetsu ise "ateş demiri" anlamında. Yani o 2. Kitetsu sahte çıkabilir ve bu kişi Zoro'ya bir alev kılıcı yapabilir."

.....................................................................................

Ben de bunun üzerine Japon mitolojisinde Tengu'yu biraz araştırdım.

Tengu/yama Hi-tetsu... İsim olarak da şekil olarak da "Tengu" dan esinlenilmiş bir karakter.

Tengu, kötü olmaktan ziyade düzenbaz ve haylaz bir kişiliğe sahipmiş. Fake kılıç olayı buradan geliyor olabilir.

Tengu inanışının temellerine baktığımızda da Şinto ve Budizm dini ön plana çıkıyor. Budizm zaten Op'ta sıkça yer verilen bir din. Şinto'nun ise Hi-tetsu ile bir bağlantısı olabilir gibime geldi. Çünkü Şinto, tabiat güçlerinin Tanrılaştırılması esasına dayanan bir din imiş. Yani doğa güçleri bu dine yansımış ise Hi-tetsu-ateş bağlantısı bu inancın köklerinden geliyor olabilir.

Ayrıca Tengu, yarı karga yarı insan şeklinde mitolojik bir canlı olduğu için kuş tüyünden yapılmış büyülü bir yelpaze taşır imiş. Bu sayede tornado ve hortumlar oluşturabiliyormuş. Şimdi bu 3 resme bakın.

Buradaki resimlerde hem ortak olup hem dikkat çekici olan 2 detay var.

1- Hi-tetsu'nun kılıcının kabzasına yakın yerinde çiçek gibi açılmış, kuş tüyüne benzer bir şey var. Bu, yukarıda bahsettiğim tornado ve hortumlara sebep olan yelpaze. Tengu'nun, savurduğunda rüzgar oluşturan bir kılıca sahip olduğunu düşünüyorum.

2- Yine yukarıda, Tengu'nun tasvir edildiği resimle mangadaki Tengu'nun kılıcının kınına bakın. Resimde Tengu'nun etrafında yapraklar var. Ben mi benzettim bilmiyorum ama kılıcın kınında da yapraklar var. Bu yaprak-rüzgar iliskisini de kılıcın rüzgar özelliğine destek olarak görüyorum. Devam edelim.

Bu lanet olayı nasıl oluyor, kılıcı yapan kişi şeytani bir ruha sahip olunca bu kılıca da mı yansıyor şeklinde düşünürken Tr çevirisi geldikten sonra aklıma bu soruların cevabı ile ilgili bir şeyler geldi. Şu kısma bakalım:

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/90/912/page/9

Hi-tetsu, dünyadaki bazı silahların isim yapmış demircilerin elinden çıktığını söylüyor. Yani burada marifet kılıcı yapan kişide gibi bir anlam var. Kılıçların lanetli olup olmadığını ya da kılıcın hangi özelliğe sahip olup olmayacağını bu mu belirliyor yoksa :hmm:Eğer durum böyle ise Hitetsu'dan çıkacak olan olası bir kılıç ateş+rüzgar yeteneğine sahip olacaktır :cool:

Hitetsu'dan devam edelim. Beklediği kişi... Kinemon üzerinde durmaya başladım bugün. Çünkü tahminen bunlar Kaido'nun köyleri yakıp yıkmasından sonra bir araya gelmişler. Bunları bir araya getiren şey ise yüksek ihtimalle Kozuki Hanesi. Momo, Kozuki hanesinin bir üyesi. Tama ise Kozuki hanesinin geri geleceğinden bahsetti. Bu iki durum bence bağlantılı. Ayrıca yukarıda bahsettiğim ates+rüzgar olayını ayrı ayrı ele alırsak Rüzgar=Tengu, Ateş=Kinemon'a tekabül ediyor. Bu da Tenguyama'nın kimi beklediğine dair ayrı bir gönderme olabilir.

Gelelim Tengu'nun neden Luffy ile birlikte kasabaya gelemeyeceğine.

1- Kinemon'u beklediği için
2- Kaido'nun adamları kendisini tanıyacağı için (güvenlik)
3- Atalarının yapmış olduğu Kitetsu kasabada bir çok kişinin canını aldığı için

Bunun esas sebebi, beklediği birinin olmasının yanında 3 numaralı seçenek. Büyük ihtimalle Tengu atalarının sebep olduğu acılardan ötürü nefret edilen ve dışlanan biri. Bu yüzden merkezde değil de bir köyde yaşıyor. Yoksa bu denli önemli ve ünlü bir demirci neden merkezde yaşayıp paraya para demesin de köyde yaşasın ?

Ayrıca Tengu'nun kılıcı da ünlü bir kılıçmış. 12'liklerden biri olduğunu zannetmiyorum. Çünkü 12'yi kullanacak kişi muazzam güçlü olmalı. 21 ve 50 daha makul gibime geldi.

Luffy adaya geldiğinden beri birilerini sürekli tayfasıyla karıştırıyor :) Önce Usopp sonra Sanji. Bakalım sırada kim var. Yalnız Zoro'nun kim olduğunu anlamaya çalıştığı yerdeki yüz ifadesi çok iyiydi Luffy'nin :D

Zoro efsane çizilmiş. Su adamı sevmemek mümkün değil. Tam olarak yerini buldu, özüne döndü diyebilirim.

İkilinin birbirlerine verdiği tepkiyi baba oğluna, kardeş kardeşe vermiyor. Bu bağ, apayrı bir seviye!

Zoro ve Luffy'nin kimonoları çok fazla benziyor. Ayrıca Wano'da 8 Minare Teorisini de çağrıştırmadı değil :rolleyes:

Zehirli su, zehirli yemek muhabbeti çok doğal ve güzeldi :)

Son olarak Hawkins.. Bir planı olmaması mümkün değil. Luffy, Tama'yı Zoro'ya bırakacak gibi hissediyorum. Luffy dövüş sırasında bir zehirlenme yaşar ise Hawkins tutar götürür bunu. Kısaca yine bir esir muhabbeti ile karşı karşıya kalırız ve daha sonra Law olaylara müdahil olur diye tahmin ediyorum. Bu tahmin tutarsa başka bir tahminim daha var. Bekleyelim bakalım.

Arcın şu kısma kadar olan özeti:

:respect::respect::respect:
Bence lufy bu arc sonunda bir kılıç sahibi olacaktır. Aksi takdirde kılıçsız korsan mı olur? Yani hiç bir işine yaramasa ben artık kılıç sevdim der slash atmayı ögrenir.sırf slash atmak için kılıç kullanır.

Ayrıca o kadar zehre bagışıklıgı gözümüze sokulan lufy kalkıpta zehirlenmez. Ama zoro kesin zehirlenir gibi. Bence şöyle olur. Zoro bana bırak sen kızla ilgilen der. Lufy gittikten sonra zoro zehirlenir ve esir tutulur. Bu arada yancıları kesmiştirm .
Artık zoro kesin esir alınmış olur forumda bu muhabbette biter.
Diger taraftan lufy yoluna devam eder. Malum şansliya! kasabaya gider kasabadaki doktorlar küçücük bir kiza bakmak istemez korlarlar aranmasından dolayı. Oda bunu agır dramatize şeklinde çizer. Lufy kız elinde caresizken dolaşıyorken. law kapşon takmış esrarengiz biri kılıgında lufyi görür ve kıza bakar. Lawın "hastalıklı ve dışlanan çocuk" flash backinide boşuna görmemiş oldugumuzu anlarız. Ve duygulanır çocukta kemdini görür. Lawı daha sevdirir hayranlarina(ulan lawa yaptıgı kıyagın 1000 de birini sanjiye yapmadı.ne halt yemeye daha bize 3 lü dedirtiyorsun)

Not: Sahneleri gerçekten yaşadınız degil mi çok iyi kurguladım be :alkis:

Bence lufy bu arc sonunda bir kılıç sahibi olacaktır. Aksi takdirde kılıçsız korsan mı olur? Yani hiç bir işine yaramasa ben artık kılıç sevdim der slash atmayı ögrenir.sırf slash atmak için kılıç kullanır.

Ayrıca o kadar zehre bagışıklıgı gözümüze sokulan lufy kalkıpta zehirlenmez. Ama zoro kesin zehirlenir gibi. Bence şöyle olur. Zoro bana bırak sen kızla ilgilen der. Lufy gittikten sonra zoro zehirlenir ve esir tutulur. Bu arada yancıları kesmiştirm .
Artık zoro kesin esir alınmış olur forumda bu muhabbette biter.
Diger taraftan lufy yoluna devam eder. Malum şansliya! kasabaya gider kasabadaki doktorlar küçücük bir kiza bakmak istemez korlarlar aranmasından dolayı. Oda bunu agır dramatize şeklinde çizer. Lufy kız elinde caresizken dolaşıyorken. law kapşon takmış esrarengiz biri kılıgında lufyi görür ve kıza bakar. Lawın "hastalıklı ve dışlanan çocuk" flash backinide boşuna görmemiş oldugumuzu anlarız. Ve duygulanır çocukta kemdini görür. Lawı daha sevdirir hayranlarina(ulan lawa yaptıgı kıyagın 1000 de birini sanjiye yapmadı.ne halt yemeye daha bize 3 lü dedirtiyorsun)

Not: Sahneleri gerçekten yaşadınız degil mi çok iyi kurguladım be :alkis:
Law kısmı olmuş da Luffy ve kılıç kısmı olmamış :)

Luffy'nin ben kılıç kullanıcam demesi Zoro'nun ben artık yumrukla dövüşecem demesiyle aynı şey. Çok taşımak istiyorsa gitsin herhangi bir şey alsın. Nidai için konusuyorsan tutup da 2. jenerasyon bir kılıcı sırf Luffy taşısın diye çöpe atmaz Oda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık