Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 911: Samuray Diyarı'nda Büyük Macera

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Of ya Luffy bu bölümde çok havalıydı. Bakmadan adam teklemeler, kaş çatarak dev yaratık durdurmalar. Bir Luffy fanı olarak tatmin oldum. Umarım her arc başında olduğu gibi sonradan rezil kepaze olmaz. :(

Siyah saçlı küçük Nami gerçekten de çok tatlı. Kız, hayalini de açıkladığına göre bu arc'ın prensesi ilan edebiliriz sanırım. Luffy'nin kötü yalancılığı da yine hoş bir ayrıntıydı.
Yaşlı ve Kanatlı Usopp da ilginç bir karakter tasarımı olmuş.
Ace'in kendisine faydası olmadığı gibi küçücük kızlara bile zararı var. Madem geri dönmeyeceksin neden söz veriyorsun millete. :of:
En sevdiğim süpernovalardan biri olan Basil geliyor. Reis zekasını konuşturacak yine. Şöyle olgun; ahlaklı, temiz süpernova görmeyeli çok uzun zaman geçti, çok.

Bence net iyi bölümdü. Bölüm yorumlarını okurken boş bölüm denildiğini görmem umarım. :(
Temiz, ahlaklı :( Millet ölüyor her darbe yediğinde :(

Kıza kim yardım edecek dersiniz? Usopp mu Law mı? Ace'in şapkasını da o yapmış muhtemelen.
Çok mantıklı. Bunlar neden benim aklıma gelmiyor. :( Peki Kaido'nun Wano'da terör estirmeye başlaması kaç yıl öncesine dayanıyor? Acaba Ace hayatta iken tüm bu olaylar başlamış mıydı?

Bu arada Ace'in Oarza yaptığı şapkayı kimden öğrendiğini görmüş olduk.
Aa bu da çok mantıklı. İyi ki bölüm yorumlarını okuyorum. :(
Temiz, ahlaklı :( Millet ölüyor her darbe yediğinde :(
:D. Adamın gücü o ne yapsın. :oleyo2:

Temiz, ahlaklı diye övme o zaman :artiz:
Garson, adamının üstüne bir şeyler döktüğü zaman; adamının garsonu öldürmesini: ''Kirlenmek, o elbiselerin kaderinde vardı.'' diyerek önleyen kalbi temiz bir adama çok yükleniyorsun abi. :D

Tam tarih yok ama anlatılana göre yakın bir zamanda sanırım. Yani Ace öldükten sonradır.
Öyle ise verdiği söz adayı kurtarmakla ilgili değildir muhtemelen. Kızın Ninja olmak istemesine bir katkıda falan bulunmuş olabilir belki. :hmm:

Bu bölümün çevirisini temaya uygun yaptım. Japonca terimleri değiştirmedim, küçük Nami'yi de biraz farklı konuşturdum.

Hayır öyle işliyor. Mantranın olayı çevredeki canlıları, hisleri, hareketleri hissetmek üzerine. Nasıl Katakuri Sanji'nin jelibondan kaçacağını göremedi, aynı mesele.
Verdiğin örnek de yaptığın tanıma uymuyor. Kata, Sanji'nin rahibin hamlesini atlatacağını gördüğü gelecek üzerine hareket etti. Sonuçta her olasılık bir anda zihninde canlanamaz. O olayın önünü kesti, ancak kendi yaptığı saldırıyı da atlattı Sanji. Sebebi bu.

Üye silindi 1004

Kaido için Hawkins önemli bir karakter. Basil kardeşimizin ölümlere ve geleceğe malum olduğunu biliyoruz. Kaido'da çakma Zaraki Kenpachi olduğundan ve ölmek istediğinden Hawkins'e kötü muamele yapmamış. Ya da zaten en başından beri Kaido için çalışıyordu zamanla çözülür. Olan Kid ruh hastasına oldu. Wano her arcla aynı başladı. Luffy bölge halkıyla tanışır onlara az buçuk yardımcı olur. Bu insanlar Luffy'i çok sever bağırlarına basar. Sonra Luffy bu insanların çektiği zulmü görür. Malum gerisi çekerim emaneti severim Kaido seni.

Tabii bu sefer farklı olansa Luffy'nin arkasında kocaman bir Denizci desteği olmaması. Alabasta, Punkhazard ve Dof'un ülkesi hep bir denizci desteği buldu bu çocuk kendine. Fakat Sakazuki Wano'ya adam göndermek istemiyor. Baya bir isteksiz bu konuda. Bu ne demek Luffy'e yardımcı olacak bir Amiral ya da Smoker seçeneği olmayacak. Bazıları belki Sakazuki fikrini değiştirir Kizaru zaten hevesliydi Wano konusunda belki Kizaru bu sefer doğru yolu bulur Luffy'e yardımcı olur diyebilir. Fakat ihtimal vermiyorum. Muhtemelen en fazla CP0 veya Aokiji olaylara dahil olabilir. Belki garantisi yok. Denizciler komple Devrimcilerle uğraşacak gibi Wano boyunca. Kısacası bizim sevgili Luffymiz denizden gelen desteği alamayacak.

Zoro'dan bir şeyler beklemek durumundayız Zoro malum çok başka birisi. Sanji gibi çöp değil. Dram kasmayacağını kılıcıyla şov yapacağını hepimiz biliyoruz. Ha belki Germa olaylara dahil olabilir sonuçta artık Luffy'e gönül borçları var. Big Mom'da Wano'ya gelirse belki Katakuri yan çizip Luffy'le birlik olabilir. Çare Law arkadaşlar yaptığı planlarla yine terör estirecek gibi. Mugiwara filousu da iyi bir destek sağlayabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık