Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 910: Wano Ülkesi'ne Doğru

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    219
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reddit'te şöyle bir yorum gördüm.
''From the Chinese fan site, Wano is made up of 4 islands (Spring, Summer, Fall, and Winter) just like Japan. Zoro is on the Spring island, Luffy is on the Summer island, Law is on the Fall island, and Kaido is on the Winter island.''

''Çin hayran sitesinden, Wano, aynı Japonya gibi 4 adadan(İlkbahar, Yaz, Sonbahar ve Kış) oluşmaktadır. Zoro İlkbahar adasında, Luffy Yaz adasında, Law Sonbahar adasında ve Kaido'da kış adasındadır.''

Hatırlarsanız Kaido'nun olduğu adada Kış mevsimi vardı.
Çok güzel teori gerçekten. Ben ikna oldum demiyorum ama olabilir yani :D

Ben Kaido ile çok yakın bir zamanda yüz yüze geleceklerini sanmıyorum. BM 'nin O adam sizi aşar dediği gibi, bende aynı şekilde düşünüyorum BM'ciğimle. Mantıklı bir teori gibi olsa da tayfa o kadar ileriye gidemez. Kaldı ki Kaido'nun şakası yok diye her fırsatta kesit kesit gösterdi mangada. Kaido da içki komasına falan girmezse tayfayı biçer yani. Gerçi öyle olursa da Shanks haterları Shanks gel bizi kurtar falan der. Oda 'nın işine gelir yani.

''From the Chinese fan site, Wano is made up of 4 islands (Spring, Summer, Fall, and Winter) just like Japan. Zoro is on the Spring island, Luffy is on the Summer island, Law is on the Fall island, and Kaido is on the Winter island.''

''Çin hayran sitesinden, Wano, aynı Japonya gibi 4 adadan(İlkbahar, Yaz, Sonbahar ve Kış) oluşmaktadır. Zoro İlkbahar adasında, Luffy Yaz adasında, Law Sonbahar adasında ve Kaido'da kış adasındadır.''

Zoro sonbahar adasında olsaydı daha güzel olurdu. Malum Shusui ;)

Bir de şimdi Kaido Kış adasında dersek, Japonya'da en kuzeyde Ainu'ya denk geliyor. Kıllı mıllı bi tip olmasıyla da zamanın Ainu yerlilerine de denk düşüyor desek.. yani göndermeler göndermeler olabilir :oleyo:

Edit: Ainu derken günümüzde Hokkaido'ya mı denk geliyor bilmiyorum da işte oraların kadim halkı.

Bana göre o boynuzlu şey ada değil, Kaido'nun gemisi Onu gördüğümüz diğer sahnelerde hava normaldi

Shusui'nin anlamı ne?

Kış adası diye her an kar, tipi olacak değil. Bu ada olayı tutabilir. Bir de Luffy'nin uyandığı yerden görünen dağ, önceki bölümde de vardı sanki.
Tek tip adalarda her zaman tek tip iklim oluyor. Bir yer kış adası ise orada her zaman kar yağar, ekstrem bir durum olmazsa da asla durmaz.

Tek tip adalarda her zaman tek tip iklim oluyor. Bir yer kış adası ise orada her zaman kar yağar, ekstrem bir durum olmazsa da asla durmaz.
Doğru. Peki kış adasında gördükten sonra o adadan ayrılmış olabilir. Yani artık Wano'da değildir. Hem bizim tayfa da hemen yüzleşmek durumunda kalmaz. Önce shogun'la ve yıkımcılarla uğraşırlar vs.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık