Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence de Aka'nın bilgisi yok gibi. O yüzden bazı arkadaşlar dedim. Benim için bir sorun yok zaten, seri üzerine olan düşüncelerim doğrultusunda şaşırdığını söyleyemem.
Bu Dressrosa olayında Kutsal ejderler içindeki Donquixote ailesinin eli var gibi, Cp0 aracılığıyla Doflamingo ile iletişim içinde olabilirler.

Ama suikast işi ise, Doflamingo'nun başarısız olması yüzünden ve işin arkasında kendilerinin olduğu anlaşılmasın diye olabilir.

Tabii Doflamingo bu hazine/sır işine nasıl vakıf oldu orası muamma. Babası veya iletişim içinde olduğu kutsal ejderler sayesinde olabilir. Çocukken yanlışlıkla görmüşte olabilir.

Heh tamda beklediğim soru.Ne zaman sorcan diye bekliyordum.Aynısını Tombe'de sormuştu ona da söylemiştim.Yine ihtimale dayanırsak evet Mihawk'ın en güçlü kılıç ustası olmama ihtimali var.Gayette deikuluğu iplememiş elemanın biri deikulukta Mihawk'tan daha iyi olabilir.Fakat Oda Mihawk'ı daha serinin başında gösterdi ve Zoro'yle olan ilişkisini farklı bir yere taşıdı.Bu adamın bir yonko olan Shanks'la ilişkisini de biliyoruz.Ayrıca Oda'nın Mihawk'tan daha güçlü bir deiku çıkarmasının altındaki anlam ne olabilir ? Oda böyle bir şey yapacaksa bunun bir anlamı olmalı ve ben bu soruya daha öncede kendimce mantıklı bir açıklama yapamadım.Ha ileride Oda böyle birini çıkarır ve iyi bir açıklama yapar tabii ki de kabul ederim neden etmiyim ? Ama böyle bir şey olana kadar da Mihawk=Deiku tezini savunurum orası ayrı.
Kurduğun mantık tuhaf olsa da, senin görüşün. Bana saygı duymak düşer. Bu bağlamda Beyazsakal da ölene kadar en güçlü diyebiliriz. Sonuçta adam teke tek girdiği herkesi aldı savaşta.

Gorosei'den tüm denizcilerin haberi var diye biliyorum. Tam olarak emin de değilim. Bence serinin başında böyle bir kişiyi tasarlamış mangaka ama dediğin gibi yaklaşık 1000 bölüm sonra böyle bir karakteri birden hiçbir şey yokken ortaya çıkması pek sağlıklı değil ama yine de bir temele oturtulabilir.
Mesele Im değil. Madem böyle biri çıkacak, Beş Kadim için Dünya Hükümeti'nin Yöneticileri deyip geç, oraya en koyuyorsun, sonra onların da emir aldığı birisi çıkıyor.

Akainun konuşmasındaki ipucu o 5 linin en üst düzey otorite olmadığıydı. Gördüğümüz sümüklü kutsalların da mutlak otorite olacak hali olmadığı için tepede tüm bunların üzerinde birisinin olması gerekiyor diye düşündürmüştü. Yani Akainu gidipde hükumetin en yüksek kademesine köpek muamelesi çekmesi saçma gelmişti.
Sonuçta o beşli kutsal ejderlerin temsilcisi, o bakımdan öyle demesi normal gözüküyor.

Sana katılıyorum temizlik derken bu işi astlarına yaptıracakmış gibi konuşmadılar bizzat eyleme geçecekler gibi ve ne kadar güçlü olduklarını göreceğiz bu adamların.Aralarında Mihawk Lucci gibi isimlerinm hocaları çıkabilir eski cp olabilir kadimler.
Bir çok ihtimal var. Bu adamların muazzam meyveleri var olabilir.

Aka'nın tabii haberi yok.Akainu dönen pisliklerden haberi olmayan yada çok az kuşkulanan idealist polis şefi konumunda biri.Ancak diğerlerinden farkı dozunu çok kaçırmış çok acımasız bu uğurda insanlık suçları bile işlemekten çekinmiyor ohara gibi.
Ohara terörist yuvası. Hükümet yasakları net bir şekilde çizmiş. Oharalılar kendilerine güvenerek gizli bir işe giriştiler ve başarısız oldular. Sonra gereken cezayı aldılar. Akainu nerede insanlık suçu işlemiş anlamadım. Aksine milyonlarca kişinin ölebileceği bir savaşı önledi tek bir kararıyla. Kuzan hainlik yapmasa o savaş muhtemelen hiç olmayacaktı artık.

Ohara terörist yuvası. Hükümet yasakları net bir şekilde çizmiş. Oharalılar kendilerine güvenerek gizli bir işe giriştiler ve başarısız oldular. Sonra gereken cezayı aldılar. Akainu nerede insanlık suçu işlemiş anlamadım. Aksine milyonlarca kişinin ölebileceği bir savaşı önledi tek bir kararıyla. Kuzan hainlik yapmasa o savaş muhtemelen hiç olmayacaktı artık.
Sivil dolu gemiyi uçurdu ya bunları da ben mi söyleyeyim bunun ilk ve son olduğunu da sanmıyorum. :(

Sonuçta o beşli kutsal ejderlerin temsilcisi, o bakımdan öyle demesi normal gözüküyor.
Akainu'nun kastettiği şeyden bahsetmiyorum. Oda'nın o 5'liyi o duruma düşürmesinden dolayı onların üzerinde birisini tasarladğını düşünüyordum. Yani Oda istese Akainu'u o şekilde konuşturmazdı. Odadan çıktıktan sonra Akainu kendi kendine homurdanırdı.

Kurduğun mantık tuhaf olsa da, senin görüşün. Bana saygı duymak düşer. Bu bağlamda Beyazsakal da ölene kadar en güçlü diyebiliriz. Sonuçta adam teke tek girdiği herkesi aldı savaşta.
Son mesajımı atıyım çünkü 1 saat falan burda olamıcam.

WB olayını dediğimle nasıl bağdaştırdın bilmiyorum ama ben pek alakalarını göremedim.Savaşta teke tekte yenilmemiş olması en güçlü olduğuna kanıt değil.Bana göre seride aralarında az bir güç farkı olsa da yonko>amiral denklemi var.Aynı şekilde WB Aka'yı bile büyük bir üstünlükle yenemedi ki Aka'dan biraz daha güçlü olan diğer yonkolar karşısındaki durumu benim için meçhul.Yenebilir de yenemeyebilir de bu yüzden zaten en güçlü ünvanını yaşlılığı için kabul etmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık