Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cinsiyeti önemsiz, ama sence bilinmeyen birine unvan vermek neye yarar, kullanamazsın ki bölümlerde bunu. En güçlü çıkarsa çıkarsa WB'nin unvan çöp olmaz onu diyorum.

Güç olmadan tepede olmak savaş şoneninde mümkün değil bence. Hani sembolik bir lider olsa anlarım ama bu bildiğin her şeyin ardındaki kişi gibi duruyor.
O ünvanların mangaka tarafından verildiği söylenmedi mi? Yani Wb'nin ünvanı Op'taki herkesi kapsıyor-bilinen/bilinmeyen. Bizim bilmememiz önemli değil, önemli olan mangakanın bilmesi.

Beyin gücü ne zamandır hafife alınır oldu? Bak Dof'a. Adam amiral karşısında ezilecek belki ama bildiği birkaç şey sayesinde daha düne kadar istediği gibi at koşturuyordu. Bir de Dof'un ful versiyonu düşün. Op dünyasında her şeyi bildiğini( başlangıçtan itibaren) düşün... Bu durumun kişiye verdiği gücü düşün. Bak korsanlar bu bilgiye ulaşmak için birbirleri yiyorlar da en güçlüsü Raftel'e ulaşıp bu güçsüz gördüğümüz bilgilere ulaşıyor.

Mesajımı niye kırpıyon beey!

Tamam da adam zaten bağlıydı o sürede de ve shichibukaiydi. Tamamen kendi isteğiyle hükumete teslim oldu. Daha birkaç ay öncesine kadar serbestti ve gemiyi koruyordu. Ne ara oldu bunlar da ibret yapma gereği duydular?
Diğer yazdıklarının cevap verdiğim kısımla bir ilgisi yoktu. :D

Hükümete, devrim ordusuyla bağlantısı öğrenildikten sonra teslim olmuştur ve cyborg haline getirilmiştir bence. Shichibukai olduğu zamanlar iradesine göre eylemleri oldu evet, ama ne kadar serbestti belli değil. Vegapunk arkında daha net bilgiler ediniriz bu konuda. Koskoca kralı denek yapmışlar resmen. İşleri bitince de kutsallara oyuncak yapmışlar. O “diğer krallara ibret” kısmını cyborg yapılması da kapsıyordur herhalde.

O yaraların nasıl olduklarını söylemem ama mangaka boşuna ''yonkolara karşı amiraller ve savaş lordları'' tabirini kullanmıyor. Ortada bir denge var yani. Zaten bu kişilerin(Gorosei ve İm sama)nin tutuşma sebebi bo dengenin bozulmaya başlaması. Gorrosei-İm Sama görüşmesinde söylenen ''tehdit kimse ortadan kaldıralım'' sözü bana bu kişilerin perde arkasından olayları değerlendirdiklerini düşündürttü.(İlk sayfalarda yazmıştım.Olay hakkındaki düşüncem :Bu İm Sama, Kutsalların/ Gorosei'nin ''seçilmiş kişi'' olarak gördükleri kişi bence. En son sayfada Gorosei'nin '' bizim isim verin, biz de onun işini bitirelim'' minvalindeki sözü bana bunu anımsattı. Bunun sonunda Luffy ve İm Sama kehaneti çıkacak. Nasıl ki korsanların tarafında ''dünyaya huzur getirecek seçilmiş kişi'' varsa kutsalların kanadında da ''dünyada adaleti sağlayacak seçilmiş kişi'' var.)
Denge bozulmaya başladığı için tutuştuklarını sanmıyorum.Zaten tutuşuyor gibi bir havaları da yok.Ayrıca dengenin bozulmasından kastın ne ? Shicilerin inmesi mi ? Eğer öyleyse sanmıyorum.Shicilere çok bel bağlamıyorlar,çok güvenmiyorlardır zaten.Bir de Vivi'nin,Shirahoshi'nin dengeyle alakası yok zaten.Onlar ayrı bir konu.Denge dediğimiz şey hükümet,yonko,amiral,shiciler arasında geçen bir şey.

Olayları zaten perde arkasından değerlendiriyorlar orası belli.İm'i seçilmiş kişi olarak görüyorlar diyorsun ama aynı zamanda politikadan ibaretler diyorsun.Kaç tane mangada var ki seçilmiş kişinin çöp olduğu ? Kim bir çöpü seçilmiş kişi olarak düşünüp onun isteklerini yerine getirir.Ayrıca gorosei dediğimiz elemanlarda iyi biri değil.Bunlar katliam yapmaya yatkın bir tipler.Eğer dediğin gibiyse seçilmiş diye İm'e biat etmez kimse.Gorosei İm'e kumpas kurar bir şeyler yapar ama tüm gücü kendi ellerine alırlardı.Babasının hayrına öyle önünde diz çökmezler.Luffy ve İm'e seçilmiş diyorsun.Luffy güçlü biri ve zaten kk olacağı belli olan bir şey.O halde İm nasıl politikadan ibaret olabilir ki ? Biz şu an politikalı kısımları okuyoruz ama savaş meydanına inileceği günlerde gelecek o zaman bu gorosei ve İm arka planda durup sadece taktik yapmaktan ibaret mi olacaklar sence ? Hiç sanmıyorum.

Son düzenleme:
O ünvanların mangaka tarafından verildiği söylenmedi mi? Yani Wb'nin ünvanı Op'taki herkesi kapsıyor-bilinen/bilinmeyen. Bizim bilmememiz önemli değil, önemli olan mangakanın bilmesi.

Beyin gücü ne zamandır hafife alınır oldu? Bak Dof'a. Adam amiral karşısında ezilecek belki ama bildiği birkaç şey sayesinde daha düne kadar istediği gibi at koşturuyordu. Bir de Dof'un ful versiyonu düşün. Op dünyasında her şeyi bildiğini( başlangıçtan itibaren) düşün... Bu durumun kişiye verdiği gücü düşün. Bak korsanlar bu bilgiye ulaşmak için birbirleri yiyorlar da en güçlüsü Raftel'e ulaşıp bu güçsüz gördüğümüz bilgilere ulaşıyor.
Bilgi güçtür diyosun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık