Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aaa adamımın lafı geçmiş.

Aynı zamanda Antik mısır mimarisinin önderi, ilk piramitleri tasarlayan beydir. Yani bir nevi firavunlara tanrısallık katılmasında öncüdür. Kutsalların tanrılaştırılması için onlar adına inşa edilen kaleleri, Red Line'ı falan yapmış Arabasta soylusu? İçlerinden sadece biri gitti Mariejoa'ya ve zamanla onun soyu tek kral oldu. Im-sama Vivi'nin akrabası.
Çok net.

Their name diyordu son çeviride. Kesin değil miymiş?
Jaiminis öyle çevirmiş. Ayrıca "tell" demiş. MS, "a name" ve "give" demiş. Bir de şöyle şeyler var:
Evet bu. Benim anladığım kadarıyla " sono mono na wo..." o şeyin adını... " demiş bırakmış. Şey biraz üstten bakan bir ifade ama bir kişiden bahsediyor yine de. Ayrıca tekillik çoğulluk da belirtmiyor. Cidden buradan bir şey çıkartmak imkansız gibi geliyor bana :D
http://www.korsanfan.com/konu/908-spoiler-metin-ve-resimleri.6950/page-2#post-958439

İfade içerisinde çoğul yok dolayısıyla çeviren kişi poster sayısına binaen öyle çevirmiştir diye düşünüyorum. Öte yandan bu kişilerin her biri ışık olsa neden sorulsun her birini öldürürler. Özellikle birini arıyor olabilirler diye düşünüyorum.

Aynı zamanda Antik mısır mimarisinin önderi, ilk piramitleri tasarlayan beydir. Yani bir nevi firavunlara tanrısallık katılmasında öncüdür. Kutsalların tanrılaştırılması için onlar adına inşa edilen kaleleri, Red Line'ı falan yapmış Arabasta soylusu? İçlerinden sadece biri gitti Mariejoa'ya ve zamanla onun soyu tek kral oldu. Im-sama Vivi'nin akrabası.
İmhotep'e Yusuf diyorlar, Yusuf geleceği görebiliyor, İm-sama'dan hedef istediler......

İfade içerisinde çoğul yok dolayısıyla çeviren kişi poster sayısına binaen öyle çevirmiştir diye düşünüyorum. Öte yandan bu kişilerin her biri ışık olsa neden sorulsun her birini öldürürler. Özellikle birini arıyor olabilirler diye düşünüyorum.
Poster ile alakası yok. Çeviride ışık tekil yazılmış, sonraki Balonda çoğul isim istenmiş. O yüzden ışıklar olarak çevirdim. Anlatım bozukluğu oluyordu diğer türlü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık