Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 907: Boş Taht

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    360
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkes yazmış birşeyler bende tekrara düşsem bile şunu yazayım; Luffy'nin anası Rocks ekibinden çıkması büyük bir ihtimal. Başkaca bir yere konduramamıştım. Şimdi en azından Rock ekibinden iddiasında bulunabilirim.

Luffy'nin parladığı dönemde Rock ekibinin faaliyete geçme ihtimalleri boşa değil.

Shanks'ın aslında savaşı durdurması tiyatroymuş demek ki. Hükümete hava bastığını düşünen korsanlar Shanks'ın hainliğini çakmasınlar diye uydurulmuş bir senaryo. Beyazsakal ve Ace gibi iki önemli ismin ölümünden sonra ortaya çıkması da Shanks'ın savaşı uzaktan izlediğine büyük bir kanıt.

Ayrıca Roger'ın şapkayı Luffy'ye vererek Dünya hükümetine "Bu çocuk tehlikeli, defterini dürün bunun." mesajını alttan alttan vermiştir.

Mihawk gibi bir shichibukainin onla arkadaş olması Shanks'ın Mihawk'ın aklını çelip onu Shichi yaptığına dair en büyük delil.

Shanks kolunu kaybetmiş ve Teach gibi bir tehlikeye engel olamamış birisi. Ama yonko, demek ki arkasında bir güç var.

Shanks'ın Luffy gibi biriyle dalga geçmesi ancak Goroseiye teşekkürlü meşekkürlü hitap etmesi onun nasıl bir hain olduğuna dair kanıtların sadece biri.

Ayrıca Shanks Karasakalı dünya hükümetine ihanet edeceğini bilecek kadar iyi tanıdığı için Beyazsakala "Ace'i geri çek." demiş ama hepinizinde anladığı gibi alttan alttan Beyazsakala "O çok tehlikeli, Ace onu öldüremez bence sen kendin git." mesajı vermiştir.

Marco'yu tayfasına davet etmesi ise her ne kadar şaka yapmış gibi gözüksede iyice düşünürsek aslına ciddi olduğunu tayfasına kattığı Marco'yu boş anında harcayacağını anlarız.

Shanks muhtemelen Vegapunk'ın ürettiği bir serumla savaş esnasında gerektiğinde yeni bir kol çıkarabilmektedir. Ki Luffy'yi kurtardığında ve ağlayan Luffy'yi gördüğünde "önemli değil, sadece bir kol." diyerek ağzından kaçırmıştır. Kırdğı potun farkında olmasaydı muhtemelen devamında "Vegapunk'a giderim nasılsa." diyecekti.

Ayrıca bu kadar güçsüz birisinin kaçırılan Luffy'nin yerini bulması imkansız olduğuna göre (Hatırlıyorsanız haydut Luffy'yi kaçırdığında neler olduğunu anlayamamıştı.) büyük ihtimal denizciler orayı gözlüyordu ama kahramanın Shanks olması gerektiği için Shanks oraya gitti. Haki ile canavarı korkutması döz konusu olamazdı çünkü böyle birisinde haki olamaz. Hayvanda kesin bunun için eğitilmişti. Ya düşününce aklıma geldi belki oyuncu oyuncu meyvesi yemiştir.

Tüm bunları mantık süzgecinden geçirdikten sonra serinin geri kalanında olacakları çözmek çok kolay. Shanks besbelli ki Luffy Rafteli bulduğunda bana da orayı söylesene diyecek. (Roger muhtemelen Shanks'a güvenmiyordu ve onu raftele götürmedi.) Luffy anlamaz ama diğerleri sen orayı bilmiyor musun diye sorduğunda "Şeyyyyy.... unuttum. Evet evet unuttum. Hahaha çok içki içince hafızam köreldi." diyecek ve raftele gittiklerinde Shanks ve Shanks'ın whatsppdan attığı konum sayesinde Rafteli bulan denizciler hem Luffy ve tayfasını yok edecrk hemde hazineyi yok ederek korsan çağını bitirecek. Shanks ise bundan sonra filo amirali olarak dünya hükümetine hizmete devam edecek.

Rocks sekiz kişilik örgüt. Oda siz kerizler örümceğin sekiz bacağından anlamazsınız diye Hatchan'ı da beraberinde çizip 8'i gözümüze sokmuş. :oleyo: Belki gövdeyi de dahil edip 9 diyebiliriz.
Rogerdan önceki çağ Rocks'a aitti. Peki cidden dediğin gibiyse, bu 8 kişi aşırı güçlü olmalı. Bunlardan birinin Linlin, Diğerinin ise Kaidou olduğunu varsayıyorum o konuşmalarından dolayı. Shakky'nin gücünü henüz bilmiyoruz. Çok güçlü olabilir. Hadi onu da 8 kişiden birisi sayalım (Korsanlığı 40 yıl önce bırakmış ve Rocks da 40 yıl öncesinde kalmış ise gayet mantıklı bence) Kalan 5 kişi kimler olabilir acaba? Hacchi kesinlikle yoktur o 8 bence sadece Oda'nın bir mesajı. Shakky'nin ki de öyle olabilir ancak bence 8 kişiden birisi.

Rogerdan önceki çağ Rocks'a aitti. Peki cidden dediğin gibiyse, bu 8 kişi aşırı güçlü olmalı. Bunlardan birinin Linlin, Diğerinin ise Kaidou olduğunu varsayıyorum o konuşmalarından dolayı. Shakky'nin gücünü henüz bilmiyoruz. Çok güçlü olabilir. Hadi onu da 8 kişiden birisi sayalım (Korsanlığı 40 yıl önce bırakmış ve Rocks da 40 yıl öncesinde kalmış ise gayet mantıklı bence) Kalan 5 kişi kimler olabilir acaba? Hacchi kesinlikle yoktur o 8 bence sadece Oda'nın bir mesajı. Shakky'nin ki de öyle olabilir ancak bence 8 kişiden birisi.
Hatchan'ı şakasına söyledim de diğerleri mümkün. Kaido'nun yaşı biraz muallakta kalıyor ama BM ile arasında geçen muhabbet gün yüzüne çıkınca anlarız. Diğer kişiler de o örgütten olup şu an ya da geçmişte imparator olan kişiler olabilir. Belki örgüt 8 ana kişiden oluşmakta olup alt basamaklı kişilere de sahiptir. Şu an çok muallak her şey. Ne sallasak mümkün olur bence. Böyle Shakky'nin 40 yıl muhabbeti gibi net bir şey yoksa kafayı çok yormaya gerek yok diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık