Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 901: Ölsen Bile, Ölme!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy Bm’nin değerli eşyasını yok etti diye karaktersiz olur, sözde Jinbei’yi arkada buraktı diye karekteri değişti olur.
Luffy adam öldürmez, seri Pollyanna hikayesine döndü olur vesaire. Adam baş karakter ya, size göre eleştirilecek çok şey var tabi. Bir baş karakter siz oluşturun da tutarlı karakter görelim azizim. Klavye başında yazmakla olmaz o işler :)
Kolaysa siz yapın :mincika: ( :( )

Luffy nin fotoğrafı kırmasınin savunulacak bir tarafi yok. Luffy icin hasir şapka, Nami için portakal ağaçları neyse Mom için fotoğraf daha fazlası.

Yalnız gerçekten bi karakteri eleştirince hater damgasını yapıştırmak ne abi ? Bu anasını sattımının karakterlerini eleştiremez miyiz ? Karşıya hater diyenlerin aslında aşırı fan olması nasıl bi çelişki ?

Gerth'in tipini Nami'ye benzetenler olmuş. Bu ayrıntıyı One Piece Wikia'da gördüm. Sadece sima olarak değil tasarım olarak da Nami'nin şu resimdeki haline benziyor.

Moda olan fikri çatışınca 'hater' diyerek işin içinden çıkmak değil miydi? Ama maymun yazdım diye Luffy'i savunma güdün harekete geçtiyse balık yazayım.
@Tilqi_Gin

Kaç kişi hater sözünü hakaret olarak algılıyor? Arkadaş bir insan hater olduğunu kabul edebilir. Bu zaten bir tercihtir. Kimsenin lobu eksik maymun olduğunu kabul edeceğini düşünebiliyor musunuz? Bir insana hater demek hakaret etmek demek ise ban yemeye hazırım. Onun dışında diğer sözden de şikayetçiğim.

Bir insan haterlık yapıyorsa ona haterlık yapıyor dersin. Bu bir durumdur. Yalan söyleyen adama nasıl ki yalan söylemişsin dediğin zaman hakaret etmiş olmuyorsan haterlık yapan adama da hatersın diyince hakaret etmiş olmazsın.

Ama bir insan gerizekalı olsa bile ona gerizaklı demek ile hakaret etmiş olursun. Bunun bir farkına varın.:S

Fotoğraf olayını çok büyütmüyorum ama luffye yakıştıramadım yine de.Luffy adamı yenip hazinesini mahvederdi eskiden.En değer verdiği hazinesine el sürüp zayıf karnından vurmazdı.Yonko olunca yapıyor işte insanlar o yüzden kızıyor hem luffy hem mangakaya.Şöyle düşünün biri luffynin şapkayı çalsa ve parçalasa luffynin gözü dönmüş üzerine giderken sırtından vursalar epey kalleşçe olur değil mi ? Suikast planı da böyleydi luffy büyük oranda yardımcı oldu.Başarılı olsa böyle yonko indirmeyi kendine layık görecek miydi merak ediyorum.Mangaka ana karakter kişiliğini çorbaya çevirdi iyice.

Ne alaka lan:hhh::confused:? Hayır ciddi ciddi soruyorum ne alaka? Bir şeyi eleştirme hakkı için o şeyi yapmak mı gerekiyor? Hiçbir yazar eleştirilemez o zaman.
Eleştirmek? Yaptığın o muydu? Özür o zaman. Son birkaç ayda benim gördüğüm, eleştiri adı altında içindeki nefreti kusmaktı. Her şeyi burun kıvırarak eleştiri yapıldığı da öğrenmiş oldum.

Karakterlerin kendi aklı,benliği varmış gibi yorum yapmanın manası.Yaratıcısının elinde kalem var istediği eğip/bükebilir karakterleri bu arcla birlikte bu net anlaşıldı.Ha 20 yıldır düzgün bir çizgide ilerlettiğin karakterleri sırf şu arctaki boktan senaryon yüzünden abudik gubidik durumlara/diyaloglara sokarsan insanların gömmesi çok normal.(Luffy/Sanji)
Şu Luffy’nin başkaları tarafından KK olacak lafı,gereksiz dram ve gizem katma klişelerini aş.Daha iyi yapacak kurgun ve senaryon var.Ama sen batırdıkça batırıyorsun.Helal olsun sOda bey.

@Tilqi_Gin

Kaç kişi hater sözünü hakaret olarak algılıyor? Arkadaş bir insan hater olduğunu kabul edebilir. Bu zaten bir tercihtir. Kimsenin lobu eksik maymun olduğunu kabul edeceğini düşünebiliyor musunuz? Bir insana hater demek hakaret etmek demek ise ban yemeye hazırım. Onun dışında diğer sözden de şikayetçiğim.

Bir insan haterlık yapıyorsa ona haterlık yapıyor dersin. Bu bir durumdur. Yalan söyleyen adama nasıl ki yalan söylemişsin dediğin zaman hakaret etmiş olmuyorsan haterlık yapan adama da hatersın diyince hakaret etmiş olmazsın.

Ama bir insan gerizekalı olsa bile ona gerizaklı demek ile hakaret etmiş olursun. Bunun bir farkına varın.:S
Hayır arkadaş. Ben biriyle konuşurken o adama ona laf anlatamazsın, o hater diyemezsin. Ben biriyle konuşurken uzun uzun yazıyorum. Fikir ayrılığı olan yerleri ayrıntılı bir şekilde dile getiriyorum. Birine fan-hater yakıştırması yaparken de neye göre olduğunu söylüyorum. Örnek vereyim."Katakuri'nin ölümcül(Luffy ve Kata'nın ortak düşüncesi) ayna mochisinden kaçamayan adamın o halde mızraktan kaçabileceğini savunmak fanlıktır", bunu söyledim ben mesela sana. Senin yaptığın ne? Alıntılamadan arkadan konuşarak laf anlamaz olduğumu söylemek. Adamakıllı cevap vereceksin yoksa laf demeyeceksin, bu adiliktir.
Eleştirmek? Yaptığın o muydu? Özür o zaman. Son birkaç ayda benim gördüğüm, eleştiri adı altında içindeki nefreti kusmaktı. Her şeyi burun kıvırarak eleştiri yapıldığı da öğrenmiş oldum.
Demek o lafı bana söylüyordun. Yine alıntılamadan laf çakmak. Bu adamlık mıdır? Al işte. Foruma girdiğinden beri aynı şeyi yapıyorsun. Millete laf söylemeye yüreğin yoksa öyle alttan alttan laf çakmayacaksın çörekçi. Ben onu genel manada söyledim zaten. Senin lafına göre ben değil de çoğunluğun objektif gördüğü birisi olsa da yazar olmadan eleştiri yapamıyor. Bak bu kafa ne kafası biliyor musun? Güzel bir örnek vereyim.
"Oturduğun yerden hükümeti eleştirmek kolay. Sıkıysa sen de bir parti topla ve katıl seçime ve yönet. Öyle pc başında eleştirmekle olmuyor" Ya da "".....(Muhalefet üyesi) gibi mitinglerde konuşmak kolay. Kolaysa gel sen yap."

Hayır arkadaş. Ben biriyle konuşurken o adama ona laf anlatamazsın, o hater diyemezsin. Ben biriyle konuşurken uzun uzun yazıyorum. Fikir ayrılığı olan yerleri ayrıntılı bir şekilde dile getiriyorum. Birine fan-hater yakıştırması yaparken de neye göre olduğunu söylüyorum. Örnek vereyim."Katakuri'nin ölümcül(Luffy ve Kata'nın ortak düşüncesi) ayna mochisinden kaçamayan adamın o halde mızraktan kaçabileceğini savunmak fanlıktır", bunu söyledim ben mesela sana. Senin yaptığın ne? Alıntılamadan arkadan konuşarak laf anlamaz olduğumu söylemek. Adamakıllı cevap vereceksin yoksa laf demeyeceksin, bu adiliktir.

Demek o lafı bana söylüyordun. Yine alıntılamadan laf çakmak. Bu adamlık mıdır? Al işte. Foruma girdiğinden beri aynı şeyi yapıyorsun. Millete laf söylemeye yüreğin yoksa öyle alttan alttan laf çakmayacaksın çörekçi. Ben onu genel manada söyledim zaten. Senin lafına göre ben değil de çoğunluğun objektif gördüğü birisi olsa da yazar olmadan eleştiri yapamıyor. Bak bu kafa ne kafası biliyor musun? Güzel bir örnek vereyim.
"Oturduğun yerden hükümeti eleştirmek kolay. Sıkıysa sen de bir parti topla ve katıl seçime ve yönet. Öyle pc başında eleştirmekle olmuyor" Ya da "".....(Muhalefet üyesi) gibi mitinglerde konuşmak kolay. Kolaysa gel sen yap."
Adam akıllı laftan anlamıyorsun ki. Adam anlatmış zaten sana. Tartışma bir yere varmayacaksa hiçbir şey değişmeyecekse ve zaten hali hazırda karşıdakinin niyetini biliyorsan uzun uzun tartışmanın bir anlamı yok. O kişi zaten belli bir niyetle yazdığı için fikri değişmez. Burda o kişi sen oluyorsun. Bazı kişiler var işte nazarımda mimlenmiş. Onlar gözümde hater. Her yorumu batıyor çünkü bir tane olumlu yorumlarını görmedim. Her türlü eleştiriyorlar. Önceki eleştirisinin aksi bir şey oluyor bakıyorsun bunu da eleştiriyor. Ben bundan sonra o arkadaşın yorumuna ne kadar itimat edebilirim? Nasıl tartışırım. Denize şırıngayla su atmak gibi bir şey bu.

Burda başka arkadaşlar da var aynı şeyi söyleyen ama o arkadaşların yorumlarına farklı gözle bakıyorum ki o adamlar sizle aynı şeyi söylüyorlar. Eee peki burda neden onlarla sizler arasında bir fark doğuyor? Çünkü adamın önceki eleştirdiği şey ile bir tezat oluşmuyor şimdiki eleştirisi arasında. Samimi geliyorlar. Haklılık payı verebiliyorsun içten içe. Ama bir grup var ki her şeyi bir açığa dönüştürmeye çalışan benim gözümdeki amaçları ayan beyan ortada. Kusura bakmasınlar ama dürüstçe söylemek lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık