Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 901: Ölsen Bile, Ölme!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arc burada bitmez. Jinbei ve Germaye ne olduğunu gösterir. Katakuri ve Cracker arasında "sende mi ondan sopa yedin xd" muhabbeti dönebilir. Moscatonun nasıl kurtulduğunu detaylı bir şekilde gösterir vs. vs.
Muhtemelen Pudding de bir şeyler yapacak. 2-3 bölüm daha lazım arkı kapatmak için.

Luffy ve tayfasının, Jinbei'yi arkada bırakmasını eleştirenleri taraflı kabul ederim. Haklı olduklarını düşünüyorlarsa seride buna benzer olayda kaçmayıp savaşan birilerini göstersinler, konuşalım.

Balıkadamlar ve Jinbei'nin fedakarlıkta bulunma nedenleri Sunny-go'nun kaçması için zaman kazanmak. Eğer öyle bir dertleri olmasa zaten suya dalıp kaçarlar. Kimse de engel olamaz. Oven'e rağmen denizde istedikleri gibi hareket etmeleri de bunun göstergesi.

Diyelim ki, Luffy kaçmayıp balıkadamlara yardım etti, o durumda kaçmanın zorluk derecesi 1 ise 10 olurdu. Balıkadamları daha da zora sokardı. Çünkü denizde yapabileceği bir şey yok, heleki bu haliyle ayak bağı bile olabilirdi, olabilirlerdi.

Germaya gelecek olursak, onların söylemlerine bakıldığında ve ortaya çıkma amaçlarına bakıldığında birlikte kaçmak yada birlikte savaşmak için ortaya çıkmadılar. Emelleri belliydi, yapılan iyiliğin karşılığını vermek ve kendilerine oynanan oyuna karşılık vermekti. Bu sayede tayfanın kaçması için yol açmaktı. Ki öyle bir savaşa girdiğinde de kaçma planını kenarda tutarsın. İstediğini elde edince de kaçış planını uygularsın. Germa da bunu yapacaktır. Çünkü savaş güçlerini ben yeterince görmedim. 5'linin gücünü gördük sadece, BM'nin özellikle istediği güç nerde?

Luffy ve tayfası eğer onlara yardıma gelirse yine ellerinden bir şey gelmez. Yapılan yardımı da çöpe atarlar. Boşu boşuna Sanji ve Luffy'nin uçurulma sahnelerini okumuş oluruz.

BM'ye gelince, Brulee devreye girmedikçe Sunny-go'ya yetişemeyecek. Çünkü makul değil. Kaç saat Bege, kadını peşinden koşturdu. Hatta aradaki mesafe artsın diye uzak bir adaya pasta bırakıldı. Bu yüzden bu mesafe kolay kapanmaz. Tayfa kaçar en fazla gemiyle peşlerine takılırlar Wano'ya doğru. Ki birkaç bölüme Sunny-go engin denizde tek başına ilerlerken görülecektir.

Son panel nedense sıradan geldi. Defalarca belirtilen bir söz. Shanks yada Rayleigh'in yaptığı benzetmedeki etkiyi oluşturmadı. Gazetede güzel bir haber yapsın yeter bizim için, boşuna tatava yapmasın.

Son olarak, Wano arc başlasın diyenler var ısrarla. Yanlış hatırlamıyorsam Oda, Wano öncesi Luffy'nin kapışacağı bir rakip ortaya çıkaracağını söylemişti. Böyle bir durum olursa, Wano 2019 yılında anca başlar, bilginize. ;)

Ya Luffy orada kalsa oda ölecek zaten birilerinin kalması gayet doğal neden zorunuza gitti bu kadar anlamadım.

MR.2 de İmpel Down’da kalmıştı herkes ona adam, delikanlı muamelesi çekiyordu. Jinbei kalıyor işte şimdi de. Neyin hazımsızlığı bu?

Merry mi geleydi yardıma böyle aptalca mantıksızlıklar mı istiyordunuz?

Geri dönüp yenmek içinde bir sebep oluştu hem.

Şu bir gerçek ki Jinbei gibi birisinin tayfada olması denizde çok büyük bir avantaj. Fakat her ne kadar çok sevsem de hikayenin kurgusal derinliği açısından ölmesini kabul edebilirim (evet bence de ölmesi gerek) ama böyle bir durumda Luffy abisinden sonra bir de artık tayfasından birini koruyamamış olacak. Oda böyle bir şey yapar mı emin değilim. Korsan dünyasının biraz daha realist ve acımasız çizilmesi hoşuma giderdi tabi ki. tayfanın ada ada gezip sağa sola iyilik perisi gibi yardım götürmesi durumu beni gerçekten rahatsız ediyor. Bir de sadece bizim tayfa ve dostlarının power-up alması ( balıkadam, mink ) olayına çeki düzen vermeli Oda. Sanki seriden bıkmış da bitse de kurtulsam dermiş gibi bir hava seziyorum bazen. Yine de Wano'dan umutluyum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık