Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 896: Son İstek

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    261
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katakuri öyle düştüğüne göre tek bir anlamı var.Adamın zaten işi bitmiş.Tükenmiş halde iradeyle ayakta duruyor ve bir noktada vücut artık kaldıramıyor ve kan kusup yere düşüyor.Böyle beraberlik olmaz.Sınırları zorlamaya çalışmış ama olmamış.
Kata'da 2 yedi, o işe ne diyorsun? Birde lastik meyvesi ne süper meyve öyle, değeri her geçen gün anlaşılıyor.

Saçma sapan vs yorumlarınızdan dolayı yorumlara bakmadan geçiyorum artık. Soğudum vallaha ya forumdan..
O değil bölüme gerçekten yorum yapan insanların yorumuda arada kaynıyor onlara bakamıyorum. :(
Birkaç kişi sağ olsunlar beğendiler, belki sen de beğenirsin. :(

Katakuri daha soru sorarken kabul etmiş zaten yenilgiyi, burayı anlamak gerek. Oysa ayağa dikilmişken avantajlı durumda olan o ve birçok kişinin de söylediği gibi hiç yoktan bir tekme atsa Luffy çıktığı deliğe düşecektir. Bu bile bir kazanç olabilir. Luffy'de aynı şekilde görünüşte avantajsız bir durumda olmasına, hatta ve hatta Katakuri'ye cevap verdikten sonra gardını almasına -yani henüz dövüşün bitmediğini düşünmesine- rağmen soruya geri geleceğim şeklinde cevap veriyor. Gözünde dövüş bitmemiş ancak verilen cevaba göre çoktan geleceği düşünüyor ve geri gelip BM'yi de döveceğini söylüyor. Katakuri'nin iradesi bu noktada bitiyor işte. O noktadan itibaren ne yaparsa yapsın Luffy'yi yenebileceğini düşünmüyor. Özetle, henüz önündeki dövüşü bitirmediğini düşünen birinin avantajsız halde olmasına rağmen BM'yi düşürmek için geri geleceğini söylemesi Katakuri'nin iradesine son bir fiske atarak onu mağlup ediyor.

Gözleri kapanmış olmasa böyle diyebiliriz de gözleri de kapanıyor adamın?
Valla hacım gözünün açık olması ya da olmaması durumu nasıl değiştirecek orayı anlamadım. Asıl gözlerinin kapalı olmaması bilinçli olarak kendini bıraktığını göstermez mi? Ayrıca Luffy'deki şaşkınlığa baksana. O da şaşırıyor.

Bu dediklerim Luffy'nin yenmediği anlamına gelmiyor ki. Kata fiziksel olarak devam etse bile yine yenilecek fakat iş o raddeye gelmedn Luffy iradesiyle bitiriyor olayı.

Ray boşuna dememiş güçlenmek için kendinden güçlülerle savaşman lazım diye. Öyle ya da böyle en azından şu anlık Katakuri diye bir adam geldi geçti hayatımızdan. En sevilen rakip olabilir şimdiye kadar. Umarım haberler yayılınca biri BM'a çökmez de Katakuri'yi tekrar görebiliriz. İleride müttefik olacağını seziyorum reyizin. Sevgimizi ve saygımızı kazandı.

Orada ağzından kan geliyor düşmeden önce. O sayfaya bakarsan püskürür yazıyor. Ağzından kan boşalmış düşmüş.

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/89/896/page/14
Hacım adamlar kavga ediyor. Ağızlarından kan gelmeyecek de ne gelecek? Bu adam bilinçli olsa da bilinci yerinde olmasa da o kan gelecek yani. Siz Kata'ya çok odaklanıyorsunuz bence. Luffy'nin yüz ifadesine bakın. Adam şaşırıyor. Mangaka orda Kata'nın yüzünden ziyade Luffy'nin yüzüne ve şaşkınlığına odaklanmış.Ben böyle yorumladım.

Arkadaşlar bölümü okudum ... Kata ve Luffy nin son darbeleri bana bir şeyi hatırlatıyor düşün düşün ney diye kafa yorunca aklıma direk Luffynin impel down da minotaurusla yaptığı karşılıklı son vuruş geldi.Hakikaten de öyle :hhh: Ulan Oda kopyacı seni :cool:

Hacım adamlar kavga ediyor. Ağızlarından kan gelmeyecek de ne gelecek? Bu adam bilinçli olsa da bilinci yerinde olmasa da o kan gelecek yani. Siz Kata'ya çok odaklanıyorsunuz bence. Luffy'nin yüz ifadesine bakın. Adam şaşırıyor. Mangaka orda Kata'nın yüzünden ziyade Luffy'nin yüzüne ve şaşkınlığına odaklanmış.Ben böyle yorumladım.
Haklısın bu konuda ama düşmeden hemen önce olması bu sebepten düştüğünü gösterir onu diyorum. Kendini salma gibi bir durum yok. Oda direkt düşürmek yerine aralarında böyle bir sahne koymak için böyle çizmiş konuştuktan sonra da düşürmüş adamı. Ben salma olduğunu düşünmüyorum ki o kadar vs attıktan sonra da bir yonko adamının kendini salacağını hiç sanmam.

Arkadaşlar bölümü okudum ... Kata ve Luffy nin son darbeleri bana bir şeyi hatırlatıyor düşün düşün ney diye kafa yorunca aklıma direk Luffynin impel down da minotaurusla yaptığı karşılıklı son vuruş geldi.Hakikaten de öyle :hhh:
Aynen benziyor biraz :D Bir de Minotaurus'un silahı da Katakuri'nin dikenli koluna benziyor.

Haklısın bu konuda ama düşmeden hemen önce olması bu sebepten düştüğünü gösterir onu diyorum. Kendini salma gibi bir durum yok. Oda direkt düşürmek yerine aralarında böyle bir sahne koymak için böyle çizmiş konuştuktan sonra da düşürmüş adamı. Ben salma olduğunu düşünmüyorum ki o kadar vs attıktan sonra da bir yonko adamının kendini salacağını hiç sanmam.
Kata'nın şu anki durumu dövüşün başındaki haliyle aynı değil. Adam psikolojik olarak da değişim yaşadı. Luffy'den güç olarak değil de irade olarak daha fazla etkilendi. Önceki bölümlerde mangaka çok fazla değindi bu duruma. Kata artık Luffy'yi yenemeyeceğinin farkına vardı bence. Mangaka iki defa çizmiş Luffy'nin yüz ifadesini. İki ayrı sayfada. Luffy'nin şaşkınlığı bariz net. O yüzden Kata, Luffy'nin de etkisiyle pes ediyor bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık