Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 895: Korsan Luffy, Tatlı Komutanı Katakuri'ye Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    302
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İnce detaylara girince Luffy'nin hala tek parça(!) bile durabilmesi imkansız iken Katakuri'nin topları hatırına çok iyi bölüm. 2 hafta beklerim ben.

Türkçesini okudum da bölüm harbiden baya baya iyiydi.Ama iyi olan kısım Kata'ydı.Adam harbi dövüşçü.''Dövüşmek benim işim'' diye bağırıyor resmen.Dövüş esnasındaki pozları efsane zaten.Luffy'i yere yapıştırdıktan sonraki pozu ve Luffy'nin yumruğunu tekmeyle karşıladığı yer baya iyiydi.Luffy'i döndürüp yere yapıştırdığı hareket ve dilimlenmiş mochi hareketi enfesti.

Bir de bir sahnede Luffy ve Kata yumruk tokuşturuyorlar ve Luffy bağırıyor.Eğer bu sahneyi doğru anladıysam b.hakisinin zayıflığını işaret ediyor mangaka.Daha önceki bölümlerde de zaten Luffy'nin b.haki de Kata'nın gerisinde kaldığı söylenmişti.Kaido arcta bu sahneler flashback olarak yer alabilir.Luffy o zaman b.hakisini geliştirirken bu sahneler aklına gelir falan.

Luffy kaybederse sadece son anlarda kata'ya eşit dövüşebildiği için kaybedecek sanırım. Sürekli karnının guruldamasını bence bu yüzden çiziyor mangaka. Yani kata'nın sadece sırtı yere gelse bile mangaka şuan luffy sağ kol seviyesi demeye çalışmış sanırım.
Eşit dövüşmemişler ama luffy dayanıklılığıyla aradaki farkı dengeliyor.

Bu bölümde bile üstünlük katakurideydi. Yeni gear 4 hıza dayalıysa en azından luffy daha çok vurur diye beklemiştim. Yumruklaştıkları sayfada kata daha fazla vuruyor+yumrukları çarpışınca luffy'nin eli acıyor. Yani şuan bile kata hem daha sert hem daha çok vuruyor.
Orta mesafeye geçtiklerinde bile kata ayaklarıyla herşeyi bloklayıp luffy'i tekmeledi. Herif her bölüm daha da canavarlaşıyor. Daha göstermediği neler var kim bilir. Yeni gear 4 olmasa adamın simit gücünü görmeyecektik.

Brukla çoppaya dokunmadı adam, Luffyle kapışmak için. Bu dövüş iki karakterin ego tatmininden başka bir şey olmadı. Kendi çıkarlarıni kolladılar. Luffy gelişim olarak baktı Katakuri de onur meselesi yaptı. Bir Lucci tavrı yok yani Katakuride. :)
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/87/878/page/10

Bu bölüme bakarsan gayet orada tutma niyetinde olduğunu anlarsın. Brook ve chopper zaten ölecek orada bir kaç dakika içinde eğer pedro kendini patlatmasa. Orada tutması da BM'nin alayını öldürmesi için yeterli. İçeride huylar aniden değişti ona bir şey diyemem.

Yılanımsı bir şekle bürünmesini bekliyordum açıkçası yani düşündüğüm şey oydu, görüntü olarak bir değişiklik olmamış yılan olayı saldırı değişikliymiş meğerse :) ters köşe olduğumu söyleyebilirim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık