Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 885: Adım Brûlèe!

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Acilen bir şeyler yapılması lazım. Bu tayfa Kaido tayfasının elinde telef olur. Müttefik falan kurtarmaz. Kaido muhtemelen en sert bedene ve en sağlam b. bakiye sahiptir. Tayfası da muhtemelen doruki, dayanıklılık ve b.hakide efso çıkacak. Kata'ya vuramıyor, King'e vurur ama adama fazla koymaz. Bakın Kaido demiyorum.

Marco, Jozu gelse ne yazar? Marco'nun saldırısı da Kaido'ya çok koymaz. Jozu desen tek kollu. Diğer tarafta eksik uzuvlu kedi ile köpek.

Kafalarını ezerler. Bir de karşı tarafa shogun ve adamları da katılabilir.

Daha çok müttefik, ölümüne müttefik ile bu iş yürümez. Acilen güç artışı lazım.

784. bölümde Luffy G4'e geçiyor.

785. bölümde 20 dakika geçiyor.

786. bölümde kaçmak için 10 dakika istiyor.

Sonra zaten 10 dakika geçince çakıyor bir tane bitiyor.

880. bölüm saat 15.15. Luffy daha G4'e girmemiş.

883. bölüm. Luffy G4'e geçmeye çalışıyor. Geçemiyor.

Aynı bölüm saatin 15.40 olduğunu öğreniyoruz.

O sıra biraz tıkınma muhabbeti var bir beş dakika daha geçti diyelim. 15.45 olsun. Luffy G4'e geçiyor.

Bölüm 884. Saatin 4 olduğunu görüyoruz.

885. bölüm. Saat 17.55. Luffy'nin G4'ten çıkması gerekiyor.

Normalde kafesin 1 saat içinde küçüleceği söylenmişti ama yine Doflamingo hızlandırdığından da bahsediyor. Diğer yandan birçok kişi ittiremeye çalışıyor ve sadece bir anlığına durduruyor da. Ama benim bulduğum dakikalara göre 20 dakika olmuş sadece. Diğer yandan bu dövüş 2 saatten uzun sürüyor. Görüldüğü üzere Luffy G4'ten çıkınca 10 dakika G4'e geri giremiyor. Bölüm içinde yaptığı G3, hakisiz. Hakisiz yaptığı G3'te bir işe yaramıyor zaten. G4'ün hakisiz çalışamayacağını da anlamış oluyoruz birnevi. Neyse durum bu. Benim gözümden bir şeyler kaçmış olur pekala normal. Eklemek isteyen ekleyebilir, tartışabiliriz.
Mukemmel ozetlemissin hayir bir arkadas israrla bir saat vurgusu yapiyor. Dof dovusunde ben oyle bir sey hatirlamadigimdan sordum. Zor geliyor Kata’nin Dof’tan ustun oldugunu kabul etmek anlasilan.

Şunu anladık ki Luffy G4 formunda iken Kata'yı yenemicek .Kata sakin kafa olduğu sürece saldırıları görüp kaçıyor . Vs burda bitmiş gibi gözüküyor daha da dövüşmezler .Bu arcın kilit karekterleri ; Brook,Pedro ve Brulee bana göre.

784. bölümde Luffy G4'e geçiyor.

785. bölümde 20 dakika geçiyor.

786. bölümde kaçmak için 10 dakika istiyor.

Sonra zaten 10 dakika geçince çakıyor bir tane bitiyor.

880. bölüm saat 15.15. Luffy daha G4'e girmemiş.

883. bölüm. Luffy G4'e geçmeye çalışıyor. Geçemiyor.

Aynı bölüm saatin 15.40 olduğunu öğreniyoruz.

O sıra biraz tıkınma muhabbeti var bir beş dakika daha geçti diyelim. 15.45 olsun. Luffy G4'e geçiyor.

Bölüm 884. Saatin 4 olduğunu görüyoruz.

885. bölüm. Saat 17.55. Luffy'nin G4'ten çıkması gerekiyor.

Normalde kafesin 1 saat içinde küçüleceği söylenmişti ama yine Doflamingo hızlandırdığından da bahsediyor. Diğer yandan birçok kişi ittiremeye çalışıyor ve sadece bir anlığına durduruyor da. Ama benim bulduğum dakikalara göre 20 dakika olmuş sadece. Diğer yandan bu dövüş 2 saatten uzun sürüyor. Görüldüğü üzere Luffy G4'ten çıkınca 10 dakika G4'e geri giremiyor. Bölüm içinde yaptığı G3, hakisiz. Hakisiz yaptığı G3'te bir işe yaramıyor zaten. G4'ün hakisiz çalışamayacağını da anlamış oluyoruz birnevi. Neyse durum bu. Benim gözümden bir şeyler kaçmış olur pekala normal. Eklemek isteyen ekleyebilir, tartışabiliriz.

Son olarak Luffy'nin 15.40 - 15.45 arası sırasında mochi yediğini de unutmamak gerek.
Şu yorumdan sonra Luffy yorgundu, handikapliydi diyenlerle tartışmaya girmemeye karar verdim :good:

Bence bu arc kullanılan G4 ile Dresrossada kullanılan G4 arasında tecrübe farkı var. Şöyle düşünün 2 yıllık bir eğitim yapıyorsun ama oradaki canavar boyutunda hayvanlara karşı. Daha sonra yeni dünyaya geliyorsun kaç senelik dövüş tecrübesi olan korsanlara karşı G4 kullanıyorsun. Bence dressrosada ilk defa gerçek anlamda sahada G4u kullandığı için çok iyi ayarlayamadı gücünü, bu yüzden daha kısa surede efektif bir şekilde kullanamadı. Oradan çıkardığı dersler neticesinde farkettiyseniz bu arcda dressrosadan aldiği tecrübeyle daha efektif şekilde kullandığı söylenebilir. Bu yüzden 2 arcdaki G4u ayrı ayrı yorumlamak daha sağlıklı olacaktır.

Bölüme gelecek olursak, Katakuri farklı bir klasmanda bir korsan olduğunu bir kez daha gösterdi. Meyve kullanımı çok üst seviyede ve uyanışı doflamingoya göre daha efektif kullanmakta. Özellikle g4 u blokladigi ve donut içerisinden yumruğunu çıkarması çok taktiksel bir saldırıydı. Zaten adamın haki seviyesi yeterince tartışıldığı için bu konuda bir yorum yapmak gereksiz. Luffynin g4 süresini farkedememesi ise tamamen Katakuri ile dövüşüne odaklanmasindan kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü bir yandan saldırılardan kaçmaya çalışırken bir yandan açık arıyor. Bu durumda g4un süresini düşünmemesi bence normal. En sonda sen yenilmez değilsin falan demesi de kesinlikle bu dövüşün bir ikinci partı olacağını destekliyor. Katakuri yenilmeyecek fakat 2. Dövüşte biraz şaşıracak ve en son saiyan moduna geçeceğini görüyoruz. Zaten saiyan modunda bu kare mochi saldırısının uyanışa beraber 2 kol yerine bir çok kolla olan bir saldırısı olur diye tahmin ediyorum.

Bigmom zaten şuursuzca heryere saldırıyor o tarafa çok yorum yapmaya gerek yok ama luffynin o adaya geçmesi iyi oldu. En azından g4 süresini beklerken daha çok zorlukla karşılaşacak ve gelişimi için iyi olacaktır.

Son olarak Sanji bana göre son bölümde ettiği gibi bir laf ettiyse kesin o kremada bir şey vardır. En azından aşırı doz yediğin zaman ayağa kalkamayacak şekilde mayistiriyordur diye düşünüyorum. Bu sayede bizimkiler kaçarken daha fazla big mom derdi ile uğraşmayacaklardır.

İnce anlık hesaplara takılmayın bence. One piece hikaye ve konu odaklı giden bir hikaye. Yok 3dk daha g4'ü var. Yok Brüle'nin Luffy'i bu haldeyken yenmesi lazımdı falana takılmayın. Sadece hikayeyi okuyun. Anın zevkini çıkartın. Gören de herkesi profesyonel elekştirmen sanacak. İllaki eleştirecek bir şeyler bulmak için de kendinizi kasmayın. Ben bölümü okudum ve güzelce zevkimi aldım. Luffy güzel kaçtı. Brülüe'ye denk gelmesi güzeldü. Onunla Big Mam'ın yanına gitmeleri de güüzeldi. Aksiyon dozu düşmeden devam etti seri. Kata'nın gelmesi uzun sürebilir. Gelecek 2 bölümde de pasta muhabbetine geliriz diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık