Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 840: Demir Maske

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    154
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi hükumetin yarattığı insanlar için dönsün bakalım teoriler.
Acaba kaç tane Cp-0 üyesi fabrika çıkışlıdır. :/

Franky'nin düştüğü kuzey adası eski Germa krallığı olabilir. Bilim ülkesi, Vegapunk'ın ülkesi.

Sanji'ye bir kez daha hayra oldum. Fabrikasyon olmasına rağmen gerçek insanlığa tutunabilmiş. Hoş pek fark yok da. :D

Adam her seferinde sevdikleriyle tehdit edip dövüyrlar. Fırsatını bulduğunda hepsinin ümüğünü sıkacak. Oda bize duygusu olmayanların gerçek hisli insanlardan üstün olmayacağını, doğal potansiyelin yapayından daha iyi olduğunu, hak edilerek kazanılmış olanın daha evla olduğunu gösterecektir. Sanji tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi buralara, bu veletler ise her şeye hazırdan kondu. Kimin iyi olduğu bana göre bariz. Bu seride ruhtan gelen irade kazanır.

Hmm. Eskiden Vegapunk ile birlikte takılırken, Sanji'nin anası da yaşıyormuş. Çocuklar doğmuş falan fıstık derken. Cadı avı başlayınca adam kaçmış ve Kuzey'e hakimiyetini kaybetmiş ama kaybettiği tek şey bu değilmiş. Hem karısını hem de iş ortağı ve muhtemel yakın arkadaşı Vegapunkı da kaybetmiş. Belki de çocuklar perişan haldeymiş ve onları bilimle yeniden kendine getirmiş. O yüzden diğerlerinin dış iskeletleri bir daha eskisi gibi bir felaketle karşılaştıklarında aciz duruma düşmemeleri için güçlendirilmiş. Bir daha kimseyi kaybetmeyecekmiş. :(

Tamam ben de inanmadım. :(

Bir sayfa öncesine de dikkat etseydin keşke. İchiji kazanmış hep ilk ve İchiji hep ortada çizilmiş. Adamın kıyafetinin rengi bile benim ben diye bağırıyor. Ve yanlış hatırlamıyorsam İchiji'yi düşünüyordu babası liderlik için? Ya da bunu ben uydurdum şuan. :D

Kızlar fiziksel olarak eşit olmasını bekleme zaten. Ama Op de kadınlar arasında kafaya oynar gibi geldi bana.
Luffy'ye karşı ılıman tutumu olsun falan zeki olduğu kesin.
Sol alttaki kare de bariz çizmiş zaten. Muhtemelen Sanji gibi ama çaktırmamaya çalışıyor. Sülalem rahat modunda gözükmeye çalışıyor gibi. İleriki bölümler de belli olur.

Şimdi bu çocukların bir annesi yok mu? Ya da Judge niye 5 çocukla yetindi? Hiç yapay şeylere girmeyecekti.

Hmm. Eskiden Vegapunk ile birlikte takılırken, Sanji'nin anası da yaşıyormuş. Çocuklar doğmuş falan fıstık derken. Cadı avı başlayınca adam kaçmış ve Kuzey'e hakimiyetini kaybetmiş ama kaybettiği tek şey bu değilmiş. Hem karısını hem de iş ortağı ve muhtemel yakın arkadaşı Vegapunkı da kaybetmiş. Belki de çocuklar perişan haldeymiş ve onları bilimle yeniden kendine getirmiş. O yüzden diğerlerinin dış iskeletleri bir daha eskisi gibi bir felaketle karşılaştıklarında aciz duruma düşmemeleri için güçlendirilmiş. Bir daha kimseyi kaybetmeyecekmiş. :(
Öyle zaten. Babasını çok kötü gösterdi Sanji'nin. Bunlarla sıvayı çekecek. Kesin Sanji kaçıp gittiğinde üzüntüden de ölmüştür.

Kardeşlerinin de suçu yok. Hani kaç yaşındalar ve öyle yetişmişler işte süper insanlar duyguları yok.

Hala Vinsmoke arc bossu, yok tayfa vs hasırşapkalar diyenler var yahu.

Mangaka Vegapunk ortaklığı, zayıflık, annesinin ölümü diye ipuçlarını vermiş.

Son cümle olmasaydı iyidi.
İyiydi diyorsun da şu anda görünenler ışığında Sanji Niji'yi yenemez. Patlama yaptığını ve tüm potansiyelini ortaya çıkardığını farz edelim. Niji'yi yener, hadi İchi'yi de yensin. Ama Zero bende soru işareti. Kadın olduğu için değil. Erkek olsa ve pisliğin teki olsa, dayağın kralını hak eden bir tip olsa.. Yani Sanji'nin onu pataklaması için gereken her şeye sahip olsa bile hiyerarşik bir sıralama söz konusu olduğu için sayıları temsil eden kişiler arasında sağlam güç farkları var. Mesela Yonji aralarında en güçsüzü. Ama yanına en güçlüyü(muhtemelen), ablayı vermişler. Bir sıkıntı çıkarsa müdahele etsin diye.

Yonji (4), Sanji'ye (3) yenildi. Üstelik Sanji'de çizik bile yoktu. Yani bu aradaki güç farkının ne kadar büyük olduğunu anlamamız açısından çok önemli bir örnek. Aynı şekilde bakıyoruz ki Sanji (3)'yi Niji (2) iki hamlede yere serebiliyor. Bu bağlamda... Sanji'nin üstünde 3 kişi var. Mantık olarak düşündüğünde Sanji'den 3 gömlek üstün biri Mingo ayarında olabilir zaten. Sanji 3 gömlek yukarı çıksa o da Mingo ayarında olabilir. Bir abartı görmüyorum bu konuda.

Mingo serideki yeriyle ayrı bir adam ama güç seviyelerinin yükselmesi başka bir şey. Mingo'dan güçlü kişilerin olması Mingo'nun serideki yerini değiştirmeyeceği gibi yine Mingo'dan güçlü kişilerin olması o kişileri Mingo kadar önemli yapmaz. Aradaki farkı yorumladığımız sürece bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sonuçta Sanji Mingo'yu da amirali de aşacak güce gelecek bir adam. Senin için demiyorum; forum olarak Mingo'ya takılı kaldık. Ama seri ilerliyor, güç dengeleri de yukarı çekiliyor, hayat devam ediyor :)

Sanji'nin power upı Zeff ölene kadar gelmez. Zeff yüzünden sınırlandırıyor kendini çünkü. Zeff ölecek başka yolu yok. Sanji önce bi dellenecek daha sonra kendine gelecek ve de nur topu gibi power up. :artiz:

Kızlar fiziksel olarak eşit olmasını bekleme zaten. Ama Op de kadınlar arasında kafaya oynar gibi geldi bana.
Luffy'ye karşı ılıman tutumu olsun falan zeki olduğu kesin.

Şimdi bu çocukların bir annesi yok mu? Ya da Judge niye 5 çocukla yetindi? Hiç yapay şeylere girmeyecekti.
Var mıydı öyle bir bilgi hatırlamıyorum. Ama eğer daha önceden ölmediyse gösterilebilecek en doğru zaman gibi duruyor
Ölmüş annesi. :/ Çocukların tahmini 7-8 yaşlarında olmasının sebebi de @amaneden 'in dediği gibi bir kaza geçirdiler ve bu deney ile hayata falan döndüler. Deney Sanji'de başarısız oldu.

Babası da kimseyi kaybetmemek için Sanji'ye böyle davranmaya başladı. Aslında Sanji'nin zayıf olmasına o da çok üzülüyor. Onu kaybetmekten falan korkuyor.

Benim böyle evladım yok diyerekten falan da Sanji ölürse acı çekmem diye düşünüyor sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık