Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 812: Gangster Capone Bege

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    179
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu kadar bilinçli olursanız ortalık nasıl karışacak anlamadım ki. :(
Ortaya yeni bir şey atalım.
Hiç dağ kesen kesiş ile öylesine bir kesiş bir olur mu? :(

Son düzenleme:
Üst üste çok fazla teknik kullandığı için kesememiştir. 10-15 saniye normal kılıç tokuşturup tekrar gemi kesmeye devam ediyordu.

Diyelim ki olay haki, Law, gerizekalı bir adam olsa derdik ki haki kullanmadı ondan jutteyi bolemedi, Vergo karşısında ise kullandı. Ama Law mal değil. Hadi ilk başta küçümsedi, la ben bunu haki siz de bolerim dedi. Ee sonra? Baktı ki bolemiyor haki kullanirdi. Ama yok. Bolemedi adam jutteyi. Ama o jutteyi kıran bambuyu böldü. Okay haki falan değil. Evet kesis gücü farkı var ama haki den geliyor olsa orada kullanır jutteyi bolerdi. Mangakanın hatası işte. Kendisi de diyor zaten kimse %100 mantıklı yapamaz diye.

Diyelim ki olay haki, Law, gerizekalı bir adam olsa derdik ki haki kullanmadı ondan jutteyi bolemedi, Vergo karşısında ise kullandı. Ama Law mal değil. Hadi ilk başta küçümsedi, la ben bunu haki siz de bolerim dedi. Ee sonra? Baktı ki bolemiyor haki kullanirdi. Ama yok. Bolemedi adam jutteyi. Ama o jutteyi kıran bambuyu böldü. Okay haki falan değil. Evet kesis gücü farkı var ama haki den geliyor olsa orada kullanır jutteyi bolerdi. Mangakanın hatası işte. Kendisi de diyor zaten kimse %100 mantıklı yapamaz diye.
Haki az ya da fazla kullanılabiliyor. Demek ki zorlamamış kendini o kadar fazla. Adamın meyve gücü enerjisini tüketiyor zaten. Smoker gibi bir rakibe karşı her şeyini ortaya koymaması normal. Normal şartta Law'un meyvesi elmas kadar sert olan Kairoseki'yi kesebiliyorsa, demirden jutteyi de kesmeliydi. Ancak Smoker silahını Haki ile güçlendirerek meyve gücüne karşı koruyor. Vergo da aynısını denedi, Law Haki'ye yüklenince kesti. Açtığı odanın büyüklüğüne göre kesiş gücünün arttığını düşünmüyorum. Köprü mücadelesinde Doflamingo'nun tellerini de kesemiyordu. Kesemediği şeyler de var yani.

Haki az ya da fazla kullanılabiliyor. Demek ki zorlamamış kendini o kadar fazla. Adamın meyve gücü enerjisini tüketiyor zaten. Smoker gibi bir rakibe karşı her şeyini ortaya koymaması normal. Normal şartta Law'un meyvesi elmas kadar sert olan Kairoseki'yi kesebiliyorsa, demirden jutteyi de kesmeliydi. Ancak Smoker silahını Haki ile güçlendirerek meyve gücüne karşı koruyor. Vergo da aynısını denedi, Law Haki'ye yüklenince kesti. Açtığı odanın büyüklüğüne göre kesiş gücünün arttığını düşünmüyorum. Köprü mücadelesinde Doflamingo'nun tellerini de kesemiyordu. Kesemediği şeyler de var yani.
Iyi de dediğim gibi başta küçümsedi desek sonrasını açıklamiyor bu durum. Meyvesi enerji yiyen adam Mantiken işi erken bitirmeye bakmaz mi? O room açık kaldığı sürece enerji yiyor sonuçta.

Ben de room un boyutuyla alakali demedim ama haki de makul gelmedi.

Bu adamın kesis gücünün ne kadar arttığını ne Vergo bilir ne Dof. Zoro iki sene önce nasıldı şimdi nasıl. Villianlardaki klasik aşırı özgüven olayina kurban gitti işte. Hakisini tahmin edememekten ziyade kesis gücünün ne kadar arttığını hesap edemedi. Doğal olarak.

Iyi de dediğim gibi başta küçümsedi desek sonrasını açıklamiyor bu durum. Meyvesi enerji yiyen adam Mantiken işi erken bitirmeye bakmaz mi? O room açık kaldığı sürece enerji yiyor sonuçta.

Ben de room un boyutuyla alakali demedim ama haki de makul gelmedi.

Bu adamın kesis gücünün ne kadar arttığını ne Vergo bilir ne Dof. Zoro iki sene önce nasıldı şimdi nasıl. Villianlardaki klasik aşırı özgüven olayina kurban gitti işte. Hakisini tahmin edememekten ziyade kesis gücünün ne kadar arttığını hesap edemedi. Doğal olarak.
Kesiş gücü Vergo'nun tank bedenini kesiyor, ama başka şeyleri kesemiyor. Sen de buna mantıksızlık diyorsun zate. Tartışmaya gerek yok bence.

Kesiş gücü Vergo'nun tank bedenini kesiyor, ama başka şeyleri kesemiyor. Sen de buna mantıksızlık diyorsun zate. Tartışmaya gerek yok bence.
Mantıksız lik dediğim Smoker olayı. Olay kasmamasi demek mantıksız. Adam girtlagina yapısı bunun. Ve her ge en dakika enerji götürüyor meyve. Tamam eyvallah haki biten bir şey olsun. Allasen kılıcını yukleyecegi haki sonu mu olacak adamın? Bitecek mi hakisi? Tashigi bile kullanıyor la o kadar :(

Ha bak Rossa'da olsa olay derdik ki la adam Dof'a saklıyor kendini ondan ne haki kullanıyor ne meyve. Köprüde söyledi zaten enerjimi yememem lazım diye. O zaman mantığı olurdu. Ama PH'de zırt pirt açtı, hiç de tutumlu olmaya çalışmadı.

Dof'un ipleri akıl almaz sertlikte. Kesememesi normal. Amiral de Kesemedi. Ama Dof'un bedenini kesebiliyor. Dof kokali eliyle bunun kılıcını tuttuğunda elinden kan aktı. Ki kokali Vergo mu kokali Dof mu dersen herkes kokali Dof daha daha sert diyecektir sana. Yani Law, Vergo'nun belirgin üstünde. Gücünün son damlasiyla kesmiyor. Açıkça sen bir hiçsin Vergocum dedi zaten. Tek sıkıntı kalbi idi.

Konu Law'ın Smoker'ı kesememesine gelmiş, ben görüşümü söyleyeyim, bütün vücudunu Haki ile kapladığın vakit, paldır küldür rakibine dalabilirsin, çünkü rakibine 0 açık veriyorsun, diyorsun bak ben bütün vücudumu Haki ile kapladım, senin bana dokunacağın bir yer kalmadı. Ee peki bu adamlar dövüşürken mal mı neden heryerlerini Haki ile kaplayarak dövüşmüyor ? Sebebi belli, senin bir Haki seviyen, kullanabileceğin Haki limitin var, elinde bir çimento var diyelim, sen bu çimentoyu bütün bir alana yayar, her tarafı betonla kaplayacağım diyebilirsin, ama çimentonun limiti olduğundan ne kadar fazla kullanırsan betonun o kadar ince olur ve kırılmasının riski artar, ama sen elinde olan çimentoyu sadece tek bir noktada toplarsa o topladığın noktadaki beton çok daha yoğun ve haliyle çok daha güçlü olur. İşte bu yüzden Haki kullanan karakterler dövüşürken tamamen kendilerini Haki ile kaplayıp dövüşmüyorlar, bir noktada, saldıracakları noktada yoğunlaştırıp öyle dövüşüyorlar. Şayet Vergo, Law'ı küçümsemese, bütün vücudunu Haki ile kaplayıp istediğin noktadan vur bana işlemez diyeceğine, sadece bambusuna bütün Haki'sini yoğunlaştırsaydı Law bence onu bölemezdi. Smoker da orada onu yapıyor zaten bütün Haki'sini juttesinde yoğunlaştırıyor, haliyle tek bir noktada yoğunlaştırınca o nokta daha güçlü oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık