Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 798: Kalp

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    158
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sorumun cevabı bu değil. Oda'nın söylediği söze itimat etmeyelim mi? Seriyi yapan adamı değil de, seni mi dinleyelim? Edward Newgate'e en güçlü adam dendi, demek ki dünyadaki en güçlü kişi oymuş. Gura Gura no Mi için de en güçlü Paramecia türü denmiş, demek ki Paramecia sınıfında ondan daha güçlü bir meyve yokmuş. Basit bir denklem.
Ben genel yargı ifadelerini Sabo dan sonra bırakalı çok oldu. Sadece mantıksal açıdan yorumluyorum.
Esneklik açısından Luffy öndedir. Uçma olarak başka meyve, cerrrahi olarak Lawın ... uzar gider.
Deprem de Yıkıcılık anlamında liderdir. Diğer meyveler depreme bir şey yapamıyor gibi bir ifade doğuruyor.
Law ikiye bölebilir veya ışınlayabilir. Mingonun tayfasında ki velet dokundu mu oyuncak yapabilir.
Yani hiyerarşik olarak üstünlüğü yok. Ama ada batırabiliyor. Olabilir helal olsun.

Ben genel yargı ifadelerini Sabo dan sonra bırakalı çok oldu. Sadece mantıksal açıdan yorumluyorum.
Esneklik açısından Luffy öndedir. Uçma olarak başka meyve, cerrrahi olarak Lawın ... uzar gider.
Deprem de Yıkıcılık anlamında liderdir. Diğer meyveler depreme bir şey yapamıyor gibi bir ifade doğuruyor.
Law ikiye bölebilir veya ışınlayabilir. Mingonun tayfasında ki velet dokundu mu oyuncak yapabilir.
Yani hiyerarşik olarak üstünlüğü yok. Ama ada batırabiliyor. Olabilir helal olsun.
Diğer meyvelerin ne yaptığı önemli değil. Gura Gura no Mi hepsinden daha üstün bir güç veriyor. Bunun tartışılıyor olması bile saçma şu anda. Mesela en güçlü Logia'nın Yami Yami no Mi olduğu tartışmaya açıktır, çünkü Teach söylüyor bunu. Ancak Gura Gura no Mi'nin en güçlü olduğu, SBS'de açıklanmış. Diğer meyveler bir şey yapamıyor anlamı nasıl çıkıyor buradan? O bağlamda bakarsan, Newgate'in de ölmemesi gerekirdi. Başka bir meyve kullanıcısı Gura Gura no Mi kullanıcısını yenebilir, ancak meyvesi yine de Gura Gura no Mi'den zayıf olacaktır.

Diğer meyvelerin ne yaptığı önemli değil. Gura Gura no Mi hepsinden daha üstün bir güç veriyor. Bunun tartışılıyor olması bile saçma şu anda. Mesela en güçlü Logia'nın Yami Yami no Mi olduğu tartışmaya açıktır, çünkü Teach söylüyor bunu. Ancak Gura Gura no Mi'nin en güçlü olduğu, SBS'de açıklanmış. Diğer meyveler bir şey yapamıyor anlamı nasıl çıkıyor buradan? O bağlamda bakarsan, Newgate'in de ölmemesi gerekirdi. Başka bir meyve kullanıcısı Gura Gura no Mi kullanıcısını yenebilir, ancak meyvesi yine de Gura Gura no Mi'den zayıf olacaktır.
Bir meyveye, ait olduğu dala ait en güçlü diye hitap etmek için hepsinin hiyerarşik üstünü olması gerekmiyor mu ?
Kendin söylemişsin işte " üstün güç veriyor"muş. Yani bir ölümsüzlük, sanat,hız, bla bla yetenekleri bahşetmiyor. Bu dallarda zayıf.
Ama güç veriyor. Bu alanda en güçlüsü. Ama tüm parameciaları bir çatı altında toplayıp en güçlü yetenek Depremdir.
Demek bana tuhaf geliyor.
Mesela, karanlık daha gerçekçi. Çünkü tüm logiaları bir çatı altında toplayabilir. Tüm yetenekleri emebiliyor.
Logiada ki tüm yetenekler karşısında aynı zayıflıkta olacak. Ve en güçlü Logia olabilir.
Deprem için böyle bir durum söz konusu değil ki :/
Gel en güçlü yıkıma sahip meyve deyip ortak noktada buluşalım ? Kardeşlik kazansın :(

@Hyakuju no Kaido
@Tensei
Cilt 58
R : Merhaba , Oda-sensei ! Bir sorum var. Beyazsakal Edward Newgate, bir Logia mı yoksa Paramecia mı ? Bence Logia, çünkü Aokiji'nin saldırısını buza dönüşmeden atlatabildi.
O : Bu zorlu bir soru, Cevap Paramacia . Gura gura no mi , en güçlü paramecia meyvesi , deprem adam olarak düşünürsen, logia olur ama öyleyse , vücududa deprem olmalıydı. Beyazsakal depremler yaratabiliyor, yani diğer bir değişle titreşim adam. Anlamı Paramecia, ancak Logia kadar güçlü.

Buyurun :D

@Hyakuju no Kaido
@Tensei
Cilt 58
R : Merhaba , Oda-sensei ! Bir sorum var. Beyazsakal Edward Newgate, bir Logia mı yoksa Paramecia mı ? Bence Logia, çünkü Aokiji'nin saldırısını buza dönüşmeden atlatabildi.
O : Bu zorlu bir soru, Cevap Paramacia . Gura gura no mi , en güçlü paramecia meyvesi , deprem adam olarak düşünürsen, logia olur ama öyleyse , vücududa deprem olmalıydı. Beyazsakal depremler yaratabiliyor, yani diğer bir değişle titreşim adam. Anlamı Paramecia, ancak Logia kadar güçlü.

Buyurun :D
Logia diyenin kafası güzelmiş galiba :D

Yalnız "most powerful of the many paramecia fruits" diyor orada yani en güçlü parameci değil, bir çoğu arasından en güçlü paramecia demiş Oda.Tabi Japonca'sını bilemem.

Bir meyveye, ait olduğu dala ait en güçlü diye hitap etmek için hepsinin hiyerarşik üstünü olması gerekmiyor mu ?
Kendin söylemişsin işte " üstün güç veriyor"muş. Yani bir ölümsüzlük, sanat,hız, bla bla yetenekleri bahşetmiyor. Bu dallarda zayıf.
Ama güç veriyor. Bu alanda en güçlüsü. Ama tüm parameciaları bir çatı altında toplayıp en güçlü yetenek Depremdir.
Demek bana tuhaf geliyor.
Mesela, karanlık daha gerçekçi. Çünkü tüm logiaları bir çatı altında toplayabilir. Tüm yetenekleri emebiliyor.
Logiada ki tüm yetenekler karşısında aynı zayıflıkta olacak. Ve en güçlü Logia olabilir.
Deprem için böyle bir durum söz konusu değil ki :/
Gel en güçlü yıkıma sahip meyve deyip ortak noktada buluşalım ? Kardeşlik kazansın :(
Hayır, ben Gura Gura no Mi'nin en güçlü Paramecia olduğunu düşünüyorum. Ayrıca depremle atılan şok dalgasının etkilemeyeceği kim var Paramecia türleri içersinde. Bu olaya şu açıdan bakarsan, daha iyi anlayabilirsin. Logia türlerinin gücü fiziksel olarak artmaz, belli bir sınırda kalır. Yani Enel ne kadar kasarsa kassın, 200 milyon voltu aşamaz. Kuzan ne kadar uğraşırsa uğraşsın, belli bir alandan sonrasını donduramaz. Senin Paramecia türleri için saydığın özellikler, kullanıcının yeteneğine göre ortaya çıkan şeyler. Yani Ope Ope no Mi ya da Gomu Gomu no Mi o hale gelmek için kullanıcılarına bağımlı olmuş, bu sayede o güçler ortaya çıkmış. Fakat Gura Gura no Mi'yi güçlendirmek için uğraşmana gerek yok, zaten en güçlü meyve. Bu yüzden Teach meyveyi yer yemez, Newgate'in saldırılarını birebir yapıyor. Böyle bakarsan, Teach'in Ope Ope no Mi'yi yediği anda, Law'un bütün yaptıklarını yapabilmesi gerekir ya da başka bir meyveyi. (Buna muhtemelen Teach kaç sene yanındaydı, nasıl kullandığını görmüştür tarzı bir cevap vereceksin. O zaman ben de sana Zoro, Gomu Gomu no Mi'yi yese, Luffy gibi kullanabilir mi diye sorarım.)

Bu bölüm Bana Roger'ın hiç bir zaman geri çekilmediği ve Luffy'nin de onun gibi artık lafta değil özde korsanlar kralı olduğunu gösterdi :D

Yalnız "most powerful of the many paramecia fruits" diyor orada yani en güçlü parameci değil, bir çoğu arasından en güçlü paramecia demiş Oda.Tabi Japonca'sını bilemem.
Orda yapmak istediği çokluklarını belirtmek yani paramecia diğerlerine göre daha yaygın bir meyve türü . Most Powerfull yeterli bizim için ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık