Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 746: Yıldızlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
demek istediğim bazıları güçlerini maddelere aktarabiliyorken bazıları aktaramıyor. Sonuçda meyveleri 3 başlık altında sınıflandıran E.Odanın kendisi 3 sınıfında benzer özellikler içermesi gerekiyordu. Örnek Logia Akışkan bir yapıları mevcut gibi.. Son dönemde yeni güçler bulmakda baya bir sıkıntı yaşıyor. Pica da paramecia listesinde ama koca adada hükmetmediği yer kalmadı. Gücüyle taşlara felan hükmediyor. İshi ishi no mi biri taş adam Gomu gomu no mi biri lasrik adam. Biri dışarıya hükmediyorken biri sadece bedensel kalıyor.
İşte o dışarı hükmetmekle, kendi içinde kalmasının farkı beden. Dışarı hükmedenlerin bedeni insan ama hükmedeyenlerin bedeni insan üstü özellikler sağlıyor. Yine de paramecia'ya ne desek sınıflandırma biraz havada kalıyor benim istisnaları atlarsak 3 çeşitlemem vardı kafamda paramecia için; süper insan bedeni (Luffy-Buggy-Mr 1), bedenlerinden üretim yapanlar (Mr. 3-Magellan), bedeni normal olup gücü olanlar (Law, Kid, Dof). Dediğim gibi elbet istisna yaparsın çünkü paramecia sınıfı çöplük gibi diğer ikisine olmayan buraya giriyor :D Bu arada logiaların akışkan olmasına gerek yok Kizaru ve Aokiji pek akışkan sayılmazlar. Pica'nın paramecia olduğu açıklanmış mıydı unutmuşum :/

Dokunduğu herşeyi pasa çevirmiyor pas zaten yayılan birşey. Kendinden yayılıyor. Ancak saydığın pas adam harici hiçbirinin vücudu meyve gücü değil farkındaysan. Sadece güçleri için meyveyi kullanıyorlar. Luffy'nin bedeni lastik ama lastik yayamıyor; Buggy'nin bedeni parça parça ama parça yayamıyor. Senin dediklerinde durum çok farklı kendi bedenleri normal beden ancak meyve güçlerini kullanarak çevreye hükmediyorlar. Bence oldukça güzel bir sınırı var bu işin. Ama muhtemelen bunun da bir istisnası çıkar CC'nin logiadan sonra yeni meyve üretmekte biraz zorluk çektiğini düşünmüyor değilim.
mr3 ün meyvesi nasıl peki? hapishanenin sıcak katında eriyor gibi bi hali vardı komedi amaçlımı yaptılar anlamadım doğrusu

Aokiji nin gücü temelini bilmiyorum pek bir şey diyemem . Ama Kizaru akışkanlık özelliği mevcut.
Akışkan olması için atom veya moleküllerin bir arada durmak için hiç kuvvet olmaması gerekiyor. Kolayca dağılabilirler bu sıvı yada gaz olabilir. Dalgalanırlar. Işıkda molekül atom yok tabikide fotonlar dalgalar halinde yayılır. Bir arada durmaz serbestce yayılırlar. (Örnek Güneş ve yıldızlar bir foton denizidir).
Neyse fazla bilimsele kaçmadan şöyle izah edeyim .
Valla biz Rey-san2nın yalancılarıyız. "Akışkan bir bedene sahip oldukları için gerçek bedene ulaşmak neredeyse imkansız" demişti.

Aokiji nin gücü temelini bilmiyorum pek bir şey diyemem . Ama Kizaru akışkanlık özelliği mevcut.
Akışkan olması için atom veya moleküllerin bir arada durmak için hiç kuvvet olmaması gerekiyor. Kolayca dağılabilirler bu sıvı yada gaz olabilir. Dalgalanırlar. Işıkda molekül atom yok tabikide fotonlar dalgalar halinde yayılır. Bir arada durmaz serbestce yayılırlar. (Örnek Güneş ve yıldızlar bir foton denizidir).
Neyse fazla bilimsele kaçmadan şöyle izah edeyim .
Valla biz Rey-san2nın yalancılarıyız. "Akışkan bir bedene sahip oldukları için gerçek bedene ulaşmak neredeyse imkansız" demişti.
Kizaru'nun bedeni o yüzden akışkan değil dedim zaten. Genel olarak şekli bozulmuyor farkındaysan. Yani Kizaru yere düşünce bacağı dağılmıyor bir arada tutan birşey var. Bunun en iyi örneğini Apoo'nun saldırısında görüyoruz. Patlamaya rağmen dağılmıyor vücut. Eğer ışık parçacıkları birleşiyor dersen buz parçaları da birleşir taş parçaları da. Manganın içinde geçenler öyle ayrıntılı açıklamalar olmuyor. Hem de anlatılan kişinin Luffy olma sebebi var. En kestirme yoldan gidiyor ırada Rayliegh. Bunu "bilim"e pek bağlamayı sevmesem de katıyı yeterince ufak parçaya getirirsen senin dediğin gibi akışkanlık sağlanabilir. O yüzden girmeyelim hiç oralara.

Monkey :D Luffy

Issho eğer kılıca meyve yedirdiyse bir zahmet çıkma kafa bir logia bulalım herife o k haki ile eleman kk olsun boşa zaman kaybetmeyelim :)bu arada Issho acaba Violetin meyveyi yese ne olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık