Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] 4 Saat Civarı Nasıl Uyunur?

Bu 4 saat işi eğer bünyen kaldırıyorsa çok iyi 4 olmaz 5-6 olur ama sağlık daha önemli. Bende migren var ve beni bitiriyor. Sebepsiz yere bile oluyor kaldı ki düzensiz uyku ve 4 saat benim için imkansız. Yazık la bana, Allah kimseye migren vermesin.

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere bu hayat kısa. 24 saat oldukça az. Dolayısıyla her zaman kendimize zaman ayıramıyoruz. Ayırsak bu sefer diğer işler rast gitmeyebiliyor. Benim aklıma bununla ilgili gelen çözümse 4 5 saate kadar uyumak. Yani uykudan kesmek. Ancak bunu devamlı olarak yapabilmek mümkün mü, bünye bir yerden sonra alışır mı, alışırsa bu sefer diğer işlerdeki verim düşer mi düşerse bu düşüş nasıl olur çok ciddi olur mu bu tür şeyler konusunda bir fikrim yok maalesef. Evet bu tür şeyler konusunda sizden bilgi almak amacıyla açtım konuyu. Özellikle az uyuma olayında süreklilik yakalamış olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
Dünyanın en stresli işinde çalışıp sürekli denetime tabi olan birisi olarak söylüyorum 6-8 saat arası uyku en ideali . Geri kalan aralıklar ve miktarlar sıkıntı yaratıyor belli bir süre sonra , en kötü ömründen çalıyor :( Az uyuma konusunda ise en sağlam tavsitem ki üni yıllarımda ders çalışırken harfiyen uyguladığımız bir tarifeydi '' Kahveyi çaydanlıkta demliyoruz içine ataç ( evet bildiğimiz ataç kağıt ayırmak için kullanılan ) atıyoruz ve ataç dik konuma gelinceye kadar kaynatıyoruz ve o sıvıdan bir bardak içtikten sonra kralı gelse 2 saat uyuyamaz . Bu şekilde saatlerini ayarlayabilirsin ;)

Efendim öğle vakti civarı yapılan yarım saatlik uyku iki saatlik uyku kadar verim kazandırıyor, akşam 10 ile gece 2 arasında da uykudan iki kat verim alınıyor.
Özet olarak dört buçük saatlik uyku ile on saatlik uyku verimi alınabilir.

abi ben şahsen 8 saatten aşşaği uyumam idealim 10 saattir bilmiyorum bende sorun var heralde bu yorumlara bakinca

O sıkıntı bende de var. Kafayı koyduğun gibi uyumak vardı negzel, bir de bu lanet var işte. :/
Hem çok ama çok zor uyurum ışık ve ses de olmamalı hem de zor uyanırım biraz :/ Önceleri çok zaman harcadığım bi konuydu uykuyu azaltmak ama kaybettiğim bir savaş olarak neticelendi. En büyük sıkıntım 3-5 gün de olsa zorlayarak azaltabiliyorum tabi ama bi yerde patlıyor uyku alacağı diye bir şey var işte o oluyor. Yani bünye o patlayan günden itibaren kaybettiği uyku saatlerini söke söke geri almaya başlıyor daha beter oluyorsun daha çok uyuyorsun dengen bozuluyor. Bunları siz yaşamıyor musunuz hiç? :/

Ben bir ara 5 saat uyuyordum onu da 1-2 saatlik parçalara ayırıyordum. Bence 4 saat de yeterli olur alışınca. Şimdi 9 saat uyuyorum tabii bıraksalar daha da uyurum :D

Hem çok ama çok zor uyurum ışık ve ses de olmamalı hem de zor uyanırım biraz :/ Önceleri çok zaman harcadığım bi konuydu uykuyu azaltmak ama kaybettiğim bir savaş olarak neticelendi. En büyük sıkıntım 3-5 gün de olsa zorlayarak azaltabiliyorum tabi ama bi yerde patlıyor uyku alacağı diye bir şey var işte o oluyor. Yani bünye o patlayan günden itibaren kaybettiği uyku saatlerini söke söke geri almaya başlıyor daha beter oluyorsun daha çok uyuyorsun dengen bozuluyor. Bunları siz yaşamıyor musunuz hiç? :/
Bünye artık alıştığı için beş saat dolmadan pat diye uyanırım hep. Uykum da çok hafiftir, en ufak seste bile uyanırım aşırı yorgun değilsem. Tabi tembel biri olduğum için, bazen uyandıktan sonra kendimi zorlayarak tekrar uyurum bir saat falan. Ama hiç dediğin gibi bir birikme olup da 6 saatten fazla uyuduğum olmadı kendim istemedikçe. :/
Alışınca sorun olmuyor sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık