Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Yerel Seçimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Batıda Dem aday çıkarttığı halde seçmeninden oy alamadı. Chp bu boş yaranma çabasını bıraksa yine Ekrem, Mansur aynı olur alır. Daha fazla bile alabilir. Dem'in tüm kürtler bizi destekliyor kafa yapısı yanlış. Bunlara rağmen kazanılmış der geçerim.
İşte ben de diyorum ki CHP son yıllarda Kürt seçmene karşı olan politikasını değiştirmeseydi o Kürtler gene gider Dem'e verirdi.

Ha ama şu noktada katılırım bak, bu seçimler gösterdi ki Kürtler Dem'in marabası değil. O yüzden Dem'in ağzının içine bakmaya gerek yok. CHP'nin şuanki çizgisi Dem tavanıyla anlaşmaya yetmemiş olsa da tabana yansımış vaziyette.

İşte ben de diyorum ki CHP son yıllarda Kürt seçmene karşı olan politikasını değiştirmeseydi o Kürtler gene gider Dem'e verirdi.

Ha ama şu noktada katılırım bak, bu seçimler gösterdi ki Kürtler Dem'in marabası değil. O yüzden Dem'in ağzının içine bakmaya gerek yok. CHP'nin şuanki çizgisi Dem tavanıyla anlaşmaya yetmemiş olsa da tabana yansımış vaziyette.
Hiçbir şey olmaz. Terörün uzantısını ağzına almadan yoluna bak, etnik siyaset yapma yine insanlar desteğini verir. En büyük hdp düşmanlığı yapan Akp doğu oylarının yarısını alıyor.

Hiçbir şey olmaz. Terörün uzantısını ağzına almadan yoluna bak, etnik siyaset yapma yine insanlar desteğini verir. En büyük hdp düşmanlığı yapan Akp doğu oylarının yarısını alıyor.
Din etkisi ile alıyor ama Akp. Oradaki insanların dini duygularına etki ederek alıyor. Doğru bir kıyas olduğunu düşünmüyorum.

Tamam da pusulada sadece iki parti yoktu, bir sürü seçenek vardı. İnsanlar CHP'ye şans vermeyi tercih etti. Bunun bir nedeni 2019'dan sonra çoğu yerde CHP belediyelerinin iyi çalışmasıydı. Senin dediğin gibi olsa YRP çok daha fazla oy alırdı.
Pusulada çok bir seçenek yok bence. İyi partinin eski havası kalmadı. Zafer herkese hitap edecek bir parti değil. Refah yeni bir parti için iyi sonuç aldı denebilir. Bazı illerde Chp belediyeleri iyiydi tabi o konuda bir şey demiyorum. Altınok ve Kurum'un kaybetmesi şaşırtıcı değil. İzmir, Antalya gibi illerde de Chp kötü yönetmesine rağmen kazandı. Halkın genel olarak iki seçeneği var.

CHP’nin salt tabanı, AKP’nin salt seçmeni gibi. Ne bok yerlerse yesinler CHP’ye oy veriyorlar. İyi Parti kartondan kaplan çıktı, CHP’den ayrılıp racon kesince çakıldı. Ben pastanın sağ partiler arasında bölüşüleceğini, AKP’nin oyunun artacağını düşünüyordum ama sosyal medyadaki karamsarlık ve algı bu sefer lehimize ters tepsi. Sadece YRP’nin bu kadar güç kazanması kötü oldu çünkü adamların zihniyeti AKP’den beter.

Milletimize hayırlı olsun. Umarım iyiye gideriz.

Bulunduğum ilçe 5 yılda o kadar değişti ve gelişti ki. Bu kadar hızlı gelişim olabileceğini kimse tahmin etmiyordu burada. Demem o ki iyi bir belediye başkanının etkisi çok fazla. Değişim o kadar kolay ve hızlı oluyor buna inanmak gerek. Akp lilerin yarısı bile iyi çalışıyor diye bu chp adayına verdi burada ve rekor oyla kazandı.
Bunu ülke başkanı için de söyleyebiliriz. Ülkenin başına işini iyi yapan birinin gelmesi tahmin ettiğimizden bile çok fazla etki edebilir.

Tabii yönettiğin alan ve nüfus arttıkça yönetinin etkisi azalıyor ama yine de önemli olduğunu düşünüyorum.

CHP’nin salt tabanı, AKP’nin salt seçmeni gibi. Ne bok yerlerse yesinler CHP’ye oy veriyorlar. İyi Parti kartondan kaplan çıktı, CHP’den ayrılıp racon kesince çakıldı. Ben pastanın sağ partiler arasında bölüşüleceğini, AKP’nin oyunun artacağını düşünüyordum ama sosyal medyadaki karamsarlık ve algı bu sefer lehimize ters tepsi. Sadece YRP’nin bu kadar güç kazanması kötü oldu çünkü adamların zihniyeti AKP’den beter.

Milletimize hayırlı olsun. Umarım iyiye gideriz.
Valla CHP tabanı sayılmam pek, çünkü sağ sol işleri bana her zaman saçma geliyor, siyasetçilere de hiç güvenmem, beni sandığa götürüp, oy attıran en büyük motivasyon, AKP'nin kazanmasını istememem. İzmir'de oy kullandım, burada ikinci parti AKP olmasa idi, CHP'ye oy atmam, Ümit Özlale'ye atardım, ama dediğim gibi AKP iktidardan gidene kadar, karşıdaki kimse oyum ona, siyasi vizyonum bu kadar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık