Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 2 Amiral'e Karşı Kazanabilecek Biri Var mı ya da Olacak mı?

Seride 2 Amirale karşı Kazanabilecek kişi var mı?

• Gol D. Roger

Kullanılan: 337 55.5%
  • Monkey D. Garp (Gençliği)

Kullanılan: 205 33.8%
  • Monkey D. Dragon

Kullanılan: 106 17.5%
  • Edward Newgate (Gençliği)

Kullanılan: 279 46.0%
  • Monkey D. Luffy (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 288 47.4%
  • Marshall D. Teach (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 186 30.6%
  • Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 54 8.9%
  • Hayır yok, ama serinin sonlarına doğru olabilir

Kullanılan: 39 6.4%
  • Hayır yok ve muhtemelen olmayacak da

Kullanılan: 123 20.3%
  • Rocks D. Xebec

Kullanılan: 90 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    607
Nicelik değil nitelik önemli.Benim karşıma koy 20 tane 10 yaşında çocuk alayını indireyim.Öyle düşün olayı.WB'nin en sinirli halindeki deprem yumruğuna dayanmış bir adam Akainu.Bb'de bile o saldırı gücü yokken diğerleri Aka'ya çok büyük boyutta hasar veremez.
Çok yanlış bir örnek. 10 yaşındaki çocuğun verebileceği zarar bir yetişkine göre hiçbir şeydir. Ama Teach tayfasındaki en zayıf adamın bile belli bir seviyede nihai saldırısı vardır. Kaldı ki Akainu'nun karşısındakiler; (daha yonko olduğu söylenmediği için) en az amiral ayarında bir Teach, sağ kol ayarında Shilliew ve 2,3, 4 . komutan seviyesinde olan adamlar falan var. Akainu'nun bunlarla aynı anda baş edebilmesi imkansız. Kaldı ki bu adamların sırayla dalma durumları yok. Hepsi aynı anda saldırsalar onlar açısından zorlanma durumu bile olmaz.

Çok yanlış bir örnek. 10 yaşındaki çocuğun verebileceği zarar bir yetişkine göre hiçbir şeydir. Ama Teach tayfasındaki en zayıf adamın bile belli bir seviyede nihai saldırısı vardır. Kaldı ki Akainu'nun karşısındakiler; (daha yonko olduğu söylenmediği için) en az amiral ayarında bir Teach, sağ kol ayarında Shilliew ve 2,3, 4 . komutan seviyesinde olan adamlar falan var. Akainu'nun bunlarla aynı anda baş edebilmesi imkansız. Kaldı ki bu adamların sırayla dalma durumları yok. Hepsi aynı anda saldırsalar onlar açısından zorlanma durumu bile olmaz.
Akainu ters adam yakaladığını deliyor. Teach meyve avcısı zaten yenebiliyor olsa akainuya dalmaya tereddüt etmez.

O kadar plan plan diyen adamın karşısına Magu magu gibi bir meyve çıkmışken geri durur mu sence? Basbayağı façası yemedi işte.Id 6.katından adamların olması bir şey değiştirmiyor.Ace de 6.kattaydı,Jimbei de Croco da.Bu adamları koy Akainu karşısına tesbih yapıp versin sana.Orada tracy dışında karşı koyacak bir adam yok.Marco+Vistanın saldırısına gülüp geçen bir adam var orda.

@Hakili Yumruk Akainu'yu orada yense kendine ne kadar büyük bir prestij sağlardı haberin var mı? O meyve de tayfanın çoğuna bedel zaten. Gider o itibarla yerlerine daha güçlü tayfa toplardı.
Tayfa olmadıktan sonra napsın prestiji ? :/ Daha güçlü bir tayfa toplucağını zannetmiyorum.O tayfa için bile shici falan oldu bi ton zahmete katlandı.Daha güçlü tayfa işi yaş.

Karasakalın tayfası normal bir tayfa değil. ID 6. katta her hücrenin sağ kalanı orada. Dolayısıyla aokiki geldiğinde biz kendimizi ispatladık sende ispatla kaptan derler.

Karasakalında kendini ispat etmesi gerekir öyle durumda, siz karışmayın ben alıcam der. Ama denizci kimliğiyle dalarsa öyle olmaz tabi.
Öyle bir durum yok bence.Tamam güvenilmez,şerefsiz adamlarda o durumda Bb'nin yanında olurlardı.1 yıl birlikte zaman geçirdiler zaten.Bugün Aok aynı şekilde Kaido'ya gitse tayfası Kaido'ya kaptan kendini kanıtla mı dicek ? Tabi iki hayır.Bb'nin tayfada da durum farklı değil.

Katılmıyorum.WB'nin saldırı gücünün yanından bile geçemezler.Ayrıca 2y önceki Teach'e amiral demişsin,Shiliew'e sağ kol demişsin.Bunlar 2y de hiç level atlamadılar mı ? Shiliew 2y önce sağ kolsa şimdi amiral vardır o zaman ? Farklı düşünüyoruz.

Tayfa olmadıktan sonra napsın prestiji ? :/ Daha güçlü bir tayfa toplucağını zannetmiyorum.O tayfa için bile shici falan oldu bi ton zahmete katlandı.Daha güçlü tayfa işi yaş.

Öyle bir durum yok bence.Tamam güvenilmez,şerefsiz adamlarda o durumda Bb'nin yanında olurlardı.1 yıl birlikte zaman geçirdiler zaten.Bugün Aok aynı şekilde Kaido'ya gitse tayfası Kaido'ya kaptan kendini kanıtla mı dicek ? Tabi iki hayır.Bb'nin tayfada da durum farklı değil.

Katılmıyorum.WB'nin saldırı gücünün yanından bile geçemezler.Ayrıca 2y önceki Teach'e amiral demişsin,Shiliew'e sağ kol demişsin.Bunlar 2y de hiç level atlamadılar mı ? Shiliew 2y önce sağ kolsa şimdi amiral vardır o zaman ? Farklı düşünüyoruz.
Farklı düşünüyoruz. BB eğer wbnin meyvesini çalamasa tayfası dağılacaktı. Aralarındaki güven bu.

Kaido ise bambaşka bir durum, amiral dalsa hoşuna gider. Tayfası araya gitmek istemiyorsa kavgaya karışmaz zaten, kaido önüne çıkanı harcar :D

@Hakili Yumruk
Tayfasını yiyim. Tayfasından da bir kişi itiraz edemiyor zaten. Teach'e o kadar bağlı değiller başlarda. Ama biri de çıkıp ne kaçacağım diyemiyor hepsi kaçıyor Akainu'dan.
Akainu ise tek başına gelmiş oraya nerede gevşek BB diyor. Çıkıp karşısına tek başına da dövüşebilirdi tayfasını katmasına gerek yok.

Tayfanın çoğunu kaybettikten sonra,2-3 kişi kaldıktan sonra meyveyi birine verse ne olucak ? Gemi dediğinde o kadar önemli,lüks bir şey değil.

Adam depremi yemiş artık.Üstüne alıp magu maguyu yese çok büyük güç ekleyemezdi kendisine.Çünkü aynı işlevde iki meyvesi olmuş olucaktı.Tayfadan birine vermek istese zaten yarısını kaybederdi orda.

Nicelik değil nitelik önemli.Benim karşıma koy 20 tane 10 yaşında çocuk alayını indireyim.Öyle düşün olayı.WB'nin en sinirli halindeki deprem yumruğuna dayanmış bir adam Akainu.Bb'de bile o saldırı gücü yokken diğerleri Aka'ya çok büyük boyutta hasar veremez.
Zaten magu magu'yu tayfa içinde biri için düşündüm bence magu magu no mi o tayfanın yarısından değerli olabilirdi bence diğer tayfa yarısını yeni dünyada toplayabilirdi işin olabilecek kısmını kendimce söylüyorum bunu tabi ki ikisini çarpıştırma gereksinimi duymadı ODA, hatta Magu kadar değerli olan bir meyveyi Hie Hie'yide almak isteyebilir sonuçta Aokiji'yi güvenilir biri olarak görmüyor olabilir. Bilirsin Teach arkadan pıçaklamayı sever.

Zaten magu magu'yu tayfa içinde biri için düşündüm bence magu magu no mi o tayfanın yarısından değerli olabilirdi bence diğer tayfa yarısını yeni dünyada toplayabilirdi işin olabilecek kısmını kendimce söylüyorum bunu tabi ki ikisini çarpıştırma gereksinimi duymadı ODA, hatta Magu kadar değerli olan bir meyveyi Hie Hie'yide almak isteyebilir sonuçta Aokiji'yi güvenilir biri olarak görmüyor olabilir. Bilirsin Teach arkadan pıçaklamayı sever.
Magu tüm tayfasından daha değerli çok net. Wbnin kafasının yarısını alabilen meyve, tüm tayfa vs wb olsa wb hepsini sıraya dizerdi.

Ha böyle düşünürsek teachin marco ve aokijiyi de kaçırmaması lazım ama Oda o kadar düşünmüyor bence kurguyu. GoT okumuyoruz sonuçta.

O kadar plan plan diyen adamın karşısına Magu magu gibi bir meyve çıkmışken geri durur mu sence? Basbayağı façası yemedi işte.Id 6.katından adamların olması bir şey değiştirmiyor.Ace de 6.kattaydı,Jimbei de Croco da.Bu adamları koy Akainu karşısına tesbih yapıp versin sana.Orada tracy dışında karşı koyacak bir adam yok.Marco+Vistanın saldırısına gülüp geçen bir adam var orda.
Oda, Akainu'yu Wb karşısında öldürmedi burda mı öldürecek yani? Akainu'nun Denizciler'in başına geçmesi durumu tam hikayeye uygun olarak işlenmeye başlamışken bu adamları dövüştürmesinin ne anlamı var? Bu sahneyle Akainu'nun Denizciler nezdinde karizması daha da arttı, ayrıca Teach'in de planlı bir adam olduğundan yola çıkarak kimseye zarar gelmeden halletti mangaka. Kimse ne Akainu'yu ne de Teach'i küçümsemek zorunda kaldı.

Marco ve Vista saldırısı demişsin de orda Akainu'nun gülüp geçtiği bir durum yok. Dediğin şeyler hep adamların teker teker karşısına çıkması durumları. 1 vs 10 yapmaya benzemez o.

1 vs 10'dan bahsediyoruz :( Akainu ne yapacak zannediyorsunuz? Her yumruk atışında bir adamın ölmesini ve diğer adamların da aval aval izlemelerini falan mı? Akainu karşısına Teach'i alsa diğer 9 adamın izleyeceğini falan mı bekliyorsunuz...

Pardon, ben bu sahnenin iki yıllık aradan sonra gerçekleştiğini zannediyordum. Teach'i amirali olarak görürüm yine. Ama Shilliew falan direkt sağ kol değildir, diğerlerinin de seviyelerini bir tık geriye alarak düşünsek bile bana göre yine imkansız orda Akainu'nun bu adamların yarısını alması.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık