Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1108: Tüm Dünyanın Dikkatine!

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 124 69.3%
  • Orta

Kullanılan: 39 21.8%
  • Kötü

Kullanılan: 16 8.9%

• Kullanılan toplam oy
    179
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kizaru kim ki kellesi alınmasın.Eğer gorosei ölüm emrini verirse Kizaru’nun 7 ceddini bile öldürür.

Akainu ve Aokijiden boşalan Amiral boşluğunu bile hemen doldurabildiklerini düşünürsen Kizaru önemsiz biri hükümet adına
Kizaru'yu gücünden dolayı harcamama durumu olacağını düşünmüyorum, hükümete bu kadar bağlı ve bu kadar sadık birini harcayacaklarını düşünmüyorum ki Denizcilerin, Dünya Hükümeti'ne karşı çıkacağı fikrine sahibim (şahsi teorim). Ki bahsettiğim yorum içeriğinde kesin olmaz olur gibi ifadeye de sahip değilim, sadece kendimce olmayacağı fikrini değerlendirdim yoksa elimde hiçbir argüman yok.

Im için bakınca durumu daha farklı değerlendirdim çünkü öyle hissettim. Bahsettiğim durum için şundan dolayı veya bundan dolayı değil, şahsi fikrim sadece.

İşler öyle gitmiyor…Kizaru’nun, Satürn ile birlikte gönderilmesinin sebebi Satürn’ün sağ salim Mery Geoise’ye dönmesi ise sence Kizaru bu görevde başarılı mı sayılmış olur yoksa başarısız mı sayılmış olur?

Satürn’ün bildiği şeyler hükümetin sonunu getirir… Adam D’nin anlamını, Kayıp Yüzyılı, Imu’yu, Nika’yı, Joy Boy’u, Karasakal’ın ırkını falan biliyor.Böyle bir adamın ölümü veya esir alınması hükümet için hiç mi önemi olmaz?

Tabiki olur.

Öyle Kizaru’ya iyi ki geldin, Satürn çok da önemli biri değildi denmez.
Dediklerine %100 katılıyorum, düşüncemi dile getirirken Saturn ölürse Kizaru'yu öldürmezlerdi. Bunun altında yatan düşüncem ise çok sadık olmasıydı. Onun haricinde dediklerinde doğru, farklı bir şey düşünmüyorum. Sadece varsayımım ve hissettiğim durumu dile getirdim. Şahsen Kizaru gibi sadık bir askeri dünya hükümetinin gözden çıkacağını düşünmedim. Saturn'ün ölümü ise şahsen Im tarafından olacak diye hisettim veya antik zımbırtı yapar bilemiyorum artık ama Luffy'nin birini öldüreceğini zannetmiyorum. Luffy anca hihihi hahahaha kikiki zıplasın.

Kizaru kim ki kellesi alınmasın.Eğer gorosei ölüm emrini verirse Kizaru’nun 7 ceddini bile öldürür.

Akainu ve Aokijiden boşalan Amiral boşluğunu bile hemen doldurabildiklerini düşünürsen Kizaru önemsiz biri hükümet adına
Aokiji olayı net değil ama senin dediğin gibi olduğunu varsayarsak, Aokiji gerçekten donanmadan ayrılıp Teach korsanı olduysa (2 amiral gücü kayıp demek düşman safına geçtiyse) ve Garp'ı öldürdüyse (1 amiral gücü kayıp) burda düşman safına geçen bir amiral ve kendi taraflarında ölen amiral gücünde bir koramiral var. (3 amiral gücü zarar etmişler Akainu boşluğu hariç) Bu boşluğu hiçbir şekilde doldurmamışlar kısacası ki zaten amiral için iki kişi bulmak basit bir olay değildi donanma için. Eiichiro Oda boşluğu doldururken amiral rütbesine layık iki yeni karakter ekledi amiral sınıfına leke getirmemek için, tek sebep bu. Böyle güçlerin bulunmasının kolay olmasından değildi yoksa. Aokiji olayı için Gorouseiler Akainu ile bu yüzden tartışmıştı, onların gözünde amiraller canları sıkıldı diye harcayacakları piyonlar değiller, her biri birer vezir.
Eğer senin Kizaru'ya baktığın gibi baksaydılar amirallere, 800 değil 80 senede kendi fişlerini çekmiş olurlardı. Korsan çağının doruk noktasında olduğu şu zamanlarda dünyanın zirvesinde bulunan bu adamlar kendi vezirlerini emre itaatsizlik olmayan bir durumda, sudan sebeple harcayacak kadar salak olsalardı, hızla hakimiyetleri zayıflardı. Zirvede kalmak sadece anda yani mevcut zamanda üstün/galip gelmekle olacak şey değil, en az kayıpla hatta imkanı varsa kazançla gücü korumak veya arttırmakla mümkün.
Kizaru'nun ölüm emrinden kurtulup Hasır Şapkalara katıldığı bir ihtimali düşün, iki amiral gücü daha kayıp. Bu kafayla WG 80 sene zirvede kalamaz dediğim gibi.

Aokijinin buza hapsettiklerinin ölmeme durumu var sonradan darbe almadıkça Aokiji hala en büyük hain ve Garpı kurtarmış kişidir.

Aokijinin buza hapsettiklerinin ölmeme durumu var sonradan darbe almadıkça Aokiji hala en büyük hain ve Garpı kurtarmış kişidir.
İhanet yok, öngörülü bir adam var. Halkta büyük bir karşılığı bulunan, Denizcilerin yüzü ve kahramanı olan adamı öylece öldürmek müthiş bir israf olurdu. Tiç'in emri olmadan böyle bir şeye kalkışmaları da asıl hainlik olurdu. Kuzan en doğru hamleyi yaparak günü kurtarmış ve tayfası adına gelecek için büyük bir yarar sağlamıştır. Garp işlerine yarar. Tiç dönünce Kuzan'dan makas almış ve onu övmüştür diye tahmin ediyorum.

İhanet yok, öngörülü bir adam var. Halkta büyük bir karşılığı bulunan, Denizcilerin yüzü ve kahramanı olan adamı öylece öldürmek müthiş bir israf olurdu. Tiç'in emri olmadan böyle bir şeye kalkışmaları da asıl hainlik olurdu. Kuzan en doğru hamleyi yaparak günü kurtarmış ve tayfası adına gelecek için büyük bir yarar sağlamıştır. Garp işlerine yarar. Tiç dönünce Kuzan'dan makas almış ve onu övmüştür diye tahmin ediyorum.
İçimde hala kuşku var dressrosa arcında da güvenmediklerini belirtmiştiler aokijiye okuyup görecez ama bence büyük bir darbe yapma peşinde aokiji.

İçimde hala kuşku var dressrosa arcında da güvenmediklerini belirtmiştiler aokijiye okuyup görecez ama bence büyük bir darbe yapma peşinde aokiji.
Bu kadar fırsat kollayıp planlı hareket ediyor, bu kadar meyve topluyor ama en güçlü tayfa üyesi bile hain muhtemelen. Umarım bu kadar basit bir senaryo yüzünden kaybetmez ileride. Aokiji'nin ihanetini ön görüp Aokiji'ye eyleme geçmeden önce darbe vuran Teach olursa iyi olur.

Bu kadar fırsat kollayıp planlı hareket ediyor, bu kadar meyve topluyor ama en güçlü tayfa üyesi bile hain muhtemelen. Umarım bu kadar basit bir senaryo yüzünden kaybetmez ileride. Aokiji'nin ihanetini ön görüp Aokiji'ye eyleme geçmeden önce darbe vuran Teach olursa iyi olur.
Bence de böyle olacak. Teach aptal bir adam değil,bir plan doğrultusunda hedefi koyarak ilerliyor. Aokiji'yi de işine yaradığı için tutuyor. Ufak tefek çatlaklar oluşturabilir ama darbe yapmasına izin vereceğini ben de düşünmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık