Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1010: Fatihin Hakisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    412
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim gibi bu seriyi uzun yıllar boyunca izleyen/okuyan tayfa artık Luffy ve diğerlerinin yonko oluşumuna girmeleri gerektiğini düşünüyor.Çünkü seriye yeni heyecanlar arayışında olan bir kitle var.Bu kitle artık Luffy'i her arcta olduğu gibi kurtarıcı bir rolde görmek istemiyor.

Luffy eğer ki Kaido'ya yenilseydi muhtemelen MF arcının bir benzerini yaşardık.Ki bu seride arkadaşlığın/dayanışmanın önemi zaten her arcta fazlasıyla vurgulandı.Artık Luffy esir olup diğerlerinin Luffy'i kurtarması gibi bir senaryo bence bir farklılık yaratmayacaktır.

Farklılığı Luffy'nin yonko oluşum süreci,tayfanın yonko yapılanmasına nasıl ayak uyduracağı,evrenin bu yonko oluşumuna nasıl cevap vereceği veya nasıl karşılayacağı yaratacaktır.
karıncanın belini incitmeyelim diye odanın senaryoları bana doğru gelmiyor ha bire tek yiyip devam etmesini bu şekilde rasyanolize etmek çok zorlayıcı. Şu vs bana çok saçma geliyor adam ichigoyu geçti ben yaptım oldu,bizde yiyoruz bak. Bundaki zorluğu ben göremiyorum. Bayıl 5 dakika sonra ayıl.Lucci kaidodan daha fazla hasar vermiştir luffye herhalde ben orda daha çok zorlanma gördüm. Neyse hikayenin sonu belli ya Jojo gibi ters köşe bekleyemeyiz.

Şahsen diğer en popüler anime serilerini de göz önünde bulunduracak olursak one piece de son 5 senedir sürekli beklenilen beklenilmediği zaman gerçekleşiyo,diğerlerinin finalleri tam bir facia siz de takdir edersiniz. Neler neler okuduk o güzelim serilerde. Bence one piece bunu yapmıyo beklenilenin hakkını vermeye çalışarak ilerlemek istiyo gibi geliyo bana. Tabi burda o eski maceralardan eser yok, yani adadan adaya sürekli tayfanın beraber yaptığı geziler, gezinti halindeki muhabbetler, arclardan sonra o aralardaki fillerlar bile güzeldi. Doflamingonun adadan sonra hatta zoo diyim, sanki koptu bana öyle geliyo ama yinede hatta herşeye rağmen güzel diyebiliyorum.Diğer o malum içine edilen serilerle kıyaslanamaz bile derim. Odanın, kishimotodan da kubo dan da çok farklı olduğunu düşünüyorum. Ama eleştirecek pek çok şey buluruz bulmasına o ayrı, dünya savaşı olucak yine hiç kimse ölmicek, akainu emekli olup gidecek bi barbekücü açıcak filan gibi :D
Luffy kaido ile dinlene dinlene savaşıcak gibi hissediyorum, bu vs nin öyle 1 saatte filan bitmesi kaido gibi bi karaktere büyük haksızlık olur, hani shounen serilerde en güçlülerin gücünü hep sona doğru görürüz ya bu adam en son tanıtılan yonkou yani bi tier list olsa bence bu adam en güçlü tierda ilk 3 te filan olması lazım. Marineford da shanks yerine kaido filan olsa tayfayla beraber kaygın honbuları uçururdu derim ki zaten uçurmaya gelirken ne olduğunu bilmiyoruz. Shanks ne diyerek yada ne yaparak vazgeçirdi merak konusu. Konuyu dağıtmadan diyecek olursam böylesine tanıtılan bir karakterin bir gücün tabiki yenileceğini biliyoruz ama yine hakkını verecektir Oda. Dövüş epey sürer karşılıklı hakileri bitince dinlenirler tekrar dövüşürler. Hatta kaidonun geçmişe flashbackler filan derken bianda marineleri görürüz wanoda. Bunlar beklenilen. Bu beklenilen 2 hafta sonra karşımıza çıkıyomuş ozaman da beklemiyodum derdim. :D Ama bunu derken bekliyo olmam da yine bunu da beklediğim anlamına geliyo yani sonuçta tam bir paradoksa gidiyo ???

Oden dediğimiz adam her ne kadar kıt zekalı olsada Yonko seviyesi biri.Zoro onun kadar büyük bir yara açamadı ama bu onun güçsüz olduğu anlamına gelmiyor.
Alpa,Oden çok üst seviye bir adam,bazıları ne kadar kabul etmese de.

Zoro daha onun kadar olmadı,bu normal.
Bu yorumların hiçbirisine katılmıyorum.Birincisi Oden kesinlikle Yonko seviyesinde değil.Ayrıca Genç Kaido ile Dünyanın En Güçlü Yaratığı İmparator Kaido arasında dağlar arasında fark var.Oden 2 lanetli kılıçla Genç Kaido'ya çizik attı.Zoro ise tek lanetli kılıçla saf güç olarak serinin zirvesindeki Kaido'ya çizik attı.Daha burdan belli oluyor Oden'in Yonkou olmadığı.Oden o zamanlar Yonkou ise Wano'yu basan Moria sağ kol civarıdır.Ayrıca Yonkou seviyesi Oden,Genç Kaido'nun tek topuzuna bayılıyor.Luffy Thunder Bagua'yı kaç kez yedi de kolayca yıkılmadı.

İnsanlar sürekli zaman farkını unutuyor.20 yıl önceki Kaido ile En Güçlü Yaratık Kaido arasında dağlar kadar fark var.

Haki meselesi çözüldü mü bilmiyorum. Ancak benim kafamdaki olay şu:

1. Adım: Normal sertleştirme hakisi.
2. Adım: Sertleştirmenin akışı dedikleri, Red Roc saldırısında da kullanılan içten yıkım. Yalnız bunun alamet-i farikası şu: temas etmeden hasar verebiliyor bu arkadaş ancak kaplama durumunun bununla alakası yok. Menzile girince haki uygulanıyor. Yumruk yüzeye yaklaştıkça akış da daha derinlere iniyor.
3. Adım: Kral haki: herhangi bir alanı kaplıyor, akışa geçmiş armament de buna dahil. Temassızlığın sebebi bu gibi. Ya da kapladığı alan çok geniş olduğu için level 2 armamentle alakasız da olabilir.

Arada problem yaratan şey Luffy'nin boynundaki şeyleri (collar) nasıl çıkarttığı. Sanırım bu maddenin içine girip onu parçalamasıyla değil, onu iradi olarak sindirmesiyle alakalı. Cansız bir maddenin iradesini sindirip yapısını bozma durumu. Taştan ya da çelikten kelepçeye plastikmiş gibi davranma. Eskiden hakiler gösterilmiyordu ancak Akainu'nun lavını tutan Shanks de büyük ihtimalle silahını kral hakiyle doldurmuştu. Eğer armamente kral haki yükleseydi daha uzaktan tutabilirdi lavı ya da lav armament+kaplamayı delip geçmiş ancak kılıcın kendi yüzeyini geçememiş gibi bir şey oldu.

Bu collar muhabbetini açıklamak illaki kral hakiyle alakalı olmalı. Yoksa Hyogoro zaten yüksek armamente sahip olduğu için colları çekip atabilirdi.

Niye bu seride açık olan bir şey yok? Yine aklıma geldi sinirlendim gece gece.

Haki meselesi çözüldü mü bilmiyorum. Ancak benim kafamdaki olay şu:

1. Adım: Normal sertleştirme hakisi.
2. Adım: Sertleştirmenin akışı dedikleri, Red Roc saldırısında da kullanılan içten yıkım. Yalnız bunun alamet-i farikası şu: temas etmeden hasar verebiliyor bu arkadaş ancak kaplama durumunun bununla alakası yok. Menzile girince haki uygulanıyor. Yumruk yüzeye yaklaştıkça akış da daha derinlere iniyor.
3. Adım: Kral haki: herhangi bir alanı kaplıyor, akışa geçmiş armament de buna dahil. Temassızlığın sebebi bu gibi. Ya da kapladığı alan çok geniş olduğu için level 2 armamentle alakasız da olabilir.

Arada problem yaratan şey Luffy'nin boynundaki şeyleri (collar) nasıl çıkarttığı. Sanırım bu maddenin içine girip onu parçalamasıyla değil, onu iradi olarak sindirmesiyle alakalı. Cansız bir maddenin iradesini sindirip yapısını bozma durumu. Taştan ya da çelikten kelepçeye plastikmiş gibi davranma. Eskiden hakiler gösterilmiyordu ancak Akainu'nun lavını tutan Shanks de büyük ihtimalle silahını kral hakiyle doldurmuştu. Eğer armamente kral haki yükleseydi daha uzaktan tutabilirdi lavı ya da lav armament+kaplamayı delip geçmiş ancak kılıcın kendi yüzeyini geçememiş gibi bir şey oldu.

Bu collar muhabbetini açıklamak illaki kral hakiyle alakalı olmalı. Yoksa Hyogoro zaten yüksek armamente sahip olduğu için colları çekip atabilirdi.

Niye bu seride açık olan bir şey yok? Yine aklıma geldi sinirlendim gece gece.
Şuan sen yazınca aklıma geldi kelepçe çıkarma bence tam tersi kelepçeyi değil. Dostunun vücüdunu ya da kelepcenin oldugu bolgeyi kral haki ile kapliyor ve kelepce ile temas kesilmiş oluyor. Sonra çıkarsada patlasada zarar görmuyor.

Zoro h.hakiyi ilk babunlarda açmış olabilir. Mihawk şaşırmıştı ama öğretmediğine göre Mihawk'ta h.haki çıkmayabilir.
İkinci bir ihtimal Luffy ve Zoro hakikaten salak oldukları için eğitimler & kitabi bilgiler işlerine yaramıyor. İlla ciddi ölüm dövüşlerine girecekler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık