Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 1000 Yaşındaki Adam Anka Marco

Marco nun Kaidou ile bağı çıkması kısmını tuttum.
Marco nun vücudunu yenileyebildiğini biliyoruz çok ağır hasar alsa bile onarabiliyordur bedenini zaten suratı ve vücudunda yara izi yok hiç ama ölümsüz olduğunu düşünmüyorum.

Ben de bir şeyler karalıyım.

Mf savaşında işlenen Marco kodamanlara karşı yetersiz kalmıştı. Oda'nın da zaman atlamasından sonra Marco'ya güç açısından bir ayar çekeceğini düşünebiliriz. Bu ayarı nasıl çekebilir ?

Anka kuşu'nun bildiğimiz gibi küllerinden doğma olayı var. 2 yıl sonra adam harcamakta doktora yapmış bir kişilik olan Teach ile kapışmasında öldürülüp bırakılmış olması muhtemel midir ?

Totland Arc da bir dayanak noktası da bulduk gibi Tamago'nun henüz türü açıklanmasa da mitolojik zoan tarzı meyve'ye sahip olduğunu düşünelim kesildikçe daha da güçleniyor eleman. Mitolojik zoanlara özgü yetenekler çizecekse Oda, Marco'yu ölüp tekrar dirildiğinde daha da güçlü şekilde görebiliriz. Böylece hem Mf savaşındaki açığı kapatmış olur hem de Marco reyise sağlam bir powerup gelir. Hem de karakteri Teach'e ezdirmemiş olur. Bir taşla üç kuş :D

Çok iyi düşünmüşsün rdeşim istersen sen aç konuyu kardeşim yada izin verirsen seni etiketleyerek yarın teorime eklerim.
Yok, öyle şeylere gerek yok. Biraz yoğun olduğum için, foruma ağırlık veremiyorum bu sıralar. En azından yorumlar ile destek veriyim dedim.

Yaş konusu karışık biraz, Rakip olarak lanse edilen Garp ile Roger'dan anlaşılabilir bu. Garp'ın torunu doğduğu sırada Roger'ın oğlu 3 yaşında düz adam olarak düşününce ya Garp çok erken yaşta bir kaza kurşunu attı yada Garp Roger'dan en aşağı 10-15 yıl büyük. Tabii Roger'ın 45-50'sinden sonra azıtması ihtimali de var.

Marco hatta Beyazsakal tayfasının özelinde rayleigh kadar yaşlı gösteren yok, Beyazsakal ''Baba'' olarak ''ailesini'' kurarken evlatları da kendisinden baya genç(küçük) olması kafaya yatar. Kendımden 2 yaş büyük adama niye baba diyeyim veya desinler. Güç konusu kafaya takılır belki de o zaman gençlerdi nasıl yeni dünya'da bu kadar tutundular falan ama Kabul edilmesi gereken birşey var o da Beyazsakal korsanlarının gücünün %50'sinden fazlası Beyazsakalın kendisinden geliyordu. En güçlü adam diye Oda kendi elleriyle yazdı-çizdi.

Marco hatta Beyazsakal tayfasının özelinde rayleigh kadar yaşlı gösteren yok, Beyazsakal ''Baba'' olarak ''ailesini'' kurarken evlatları da kendisinden baya genç(küçük) olması kafaya yatar. Kendımden 2 yaş büyük adama niye baba diyeyim veya desinler. Güç konusu kafaya takılır belki de o zaman gençlerdi nasıl yeni dünya'da bu kadar tutundular falan ama Kabul edilmesi gereken birşey var o da Beyazsakal korsanlarının gücünün %50'sinden fazlası Beyazsakalın kendisinden geliyordu. En güçlü adam diye Oda kendi elleriyle yazdı-çizdi.
Meyve ile ölüp, dirilmek bambaşka bir olay. Öyle bir güç ile, baba gibi gördüğüne baba, kardeş gibi gördüğüne kardeş dersin. Sonuçta kuramsal olarak, varlığın sonsuz. Mesela Sugar, WB'nin gemisinde 100 yıl geçirse, en sonunda ona genç adam diye mi hitap edecek? Sonuçta Sugar yaşlanmıyor. Tamamıyla, karşısındaki kişiyi nasıl gördüğü ile alakalı bu. Zamanın ötesine geçebiliyorsan, yaşam döngüsüne göre düşünmezsin. Ana göre düşünürsün.

Ben teorini mantıklı buldum ama ölüp dirilmiyodur bu meyvanın muhtesem bi iyileştirme yeteneği var o yüzden gec yaslanması daha muhtemel

teorin yanlış diyemem çünkü strong world eps 0 da shanks yasoppu daha yeni almaya gittiğinde shiki beyazsakalla planı hakkında konuşurken yanında marco var ve rayligh daha 40 larında felan gibi gözükür aradan 20 yıl geçiyor marinefood savaşı oluyor ozamanki marco ile 20 yıl önceki hala aynı kıyafetler değişik sadece :D

Bence bu teori şöyle gerçekleşecek Marco en sevdiği adamı kaybetti hayatta bir bağının kalmadığını düşünüyor ki sonunda onur savaşında da kaybetti.Durum böyle olunca Kaido savaşında en büyük rolü oynayıp gitip gitmesi söz konusu olabilir.

Sonunu kendi ateşiyle yanacağını; geride sadece meyvesini bırakacağını ve o meyveyi de Zou'nun kahramanı ve yılı olan Sanji'nin yiyeceğini düşünüyorum ve böylelikle Sanji yılı kapanmış olur ki ikisi de tekme odaklı saldırı yapan karakterler.Marco Luffy için daha fazlasını yaparsa bence Kk Kid olsun o da arkasına bunları alsa o da Kk olurdu derim.

Teori güzel ama fazla uçuk geldi bana.Yeniden doğa bilir ama bir sınırı kesinlik vardır diye düşünüyorum,buggy de kesiliyordur ama mihawk daydı galiba biraz daha ince kesseymiş ölecekmiymiş ne öyle bir olay vardı,marcoda da böyle bir şey olabilir.1 seferliğine falan olabilir,law daki ölümsüzlük olayı gibi birine veriyor ölümsüzlüğü ama kendisi ölüyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık