Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnsanlığın Sınırı

İnsanlığın sınırı

• Kullanılan toplam oy
    89
Herkes birbirini sömürme çabasındayken, nüfus şimdiden dünyaya fazlayken teknolojinin o kadar ilerlemesi imkansızdır. O kadar ilerleyemeden kendi sonumuzu getiririz.

Güneşin daha 1 milyar yıllık enerjisi olduğu tahmin ediliyor. Dünyanın ise bu şekilde devam ederse kaynakları bitmez ama üzerindeki yaşam desteği kendi kendini yok edebilir. Bu da tahmini bu şekilde devam ederse 1000 yıldan az olacak. İnsanlık kendini tahminim yapay olarak uzaya gönderecek şekilde çalışıyor. Bilinci makineye aktarma, yapay vücutlar, alternatif enerji kaynakları araştırması filan. Yani bizim gibi ortadoğu bataklığına gömülüp göklerden gelen kararları bekleyen insanların asla hayal edemeyeceği şeyleri planlıyorlar.
Güneş 4,5 milyar yaşında ve 5,5 milyar daha yaşıcak.

2. Dünya savaşı bir intikam savaşıdır. 1. Dünya savaşında yenilen devletlere cok agır antlaşmalar imzalattılar, bize sevr almanlara versay gibi. Sonrası ise malum siz bize bunlara yaparsınız bak sonra görüşcez mantığı ile Hitler gibi manyaklar bu kadar güc elle etti. 2. Dünya savaşı sonrası kazanan devletler ilk yaptıkları hataları görüp zora sokmayı geçtim kendileri yardım bile ettiler tekrar ayaga kalkabilmeleri için. ABD zaten pişmanda oldu biz ne yaptık diye 30 sene joponları korudular teşvik ettiler para verdiler.

Güneş 4,5 milyar yaşında ve 5,5 milyar daha yaşıcak.
Tahmin ediliyor dedim kesin bilgi demedim zaten. Evet 5 milyar yıl daha yaşayabilir ama dengeli mi yaşayacak? Benim dediğim olayda bugünkü gibi günlük gülistanlık bir tahmindi. Bir süre sonra kendi kendini tüketmeye başlayacak.

2. Dünya savaşı bir intikam savaşıdır. 1. Dünya savaşında yenilen devletlere cok agır antlaşmalar imzalattılar, bize sevr almanlara versay gibi. Sonrası ise malum siz bize bunlara yaparsınız bak sonra görüşcez mantığı ile Hitler gibi manyaklar bu kadar güc elle etti. 2. Dünya savaşı sonrası kazanan devletler ilk yaptıkları hataları görüp zora sokmayı geçtim kendileri yardım bile ettiler tekrar ayaga kalkabilmeleri için. ABD zaten pişmanda oldu biz ne yaptık diye 30 sene joponları korudular teşvik ettiler para verdiler.
İnsanlık aleminin en iğrenç olayıdır, eğer ki başka bir devlet o atom bombası işini yapmış olsa binlerce filmini izlerdik.

Nazilerin ne yer altından çıkmaları kaldı ne aydan geri gelmeleri falan ama beyimiz atom bombasından üç kere bahsetmişse ikisinde iyiki yaptık metnini alttan alta vermeyi eksik etmedi.

Gerçi Abd kadar güçlü bir ülkenin sahip olduklarına başka ülkeler sahip olsa neler yaparlardı tahmin edemiyorum o yüzden pekte bu konuyu abartmaya gerek yok.

İnsanlığın sınırı zaten aşılmıştır :

(Videoyu izleyin ama çok güzel)

İnsanlık galaksilere koloni kurmadan tükenir diye düşünüyorum zaten evrenin başlangıcından bu yana sayarsak çok küçük bir zaman diliminin içerisindeyiz

Japonya da Amerika'nın toprak bütünlüğüne zarar vermiyordu. Daha doğrusu adamlarda savaşacak ordu ve araç kalmamıştı. Amerika atom bombası kullandı, çünkü ordusu ile girseydi en az 250 bin asker kaybedecekti. Bunun yerine atom bombası kullanarak hem güç gösterisi yaptı, hem de Japonya'nın teslim olmasını sağladı.

Devir değişti artık bu tür silahları öyle kolay kolay kullandırmazlar adama.
Japonya dışında Amerika ile savaş halinde olup toprağına saldıran bir devlet yok diye biliyorum (Pearl Harbor Baskını). Onun da sonu malum.

Kullandırmazlar diyorsun ama Kuzey Kore habire bomba denemesi yapıyor, diğer ülkeler gıkını çıkaramıyor. Sadece kınıyorlar.

1. Dünya savaşı sömürge savaşı.

2. Dünya savaşı ise İdeoloji savaşıdır 1. Dünya savaşının devamı falan değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık